» »

Urejevalnik?

Urejevalnik?

Yugos ::

Zanima me katere urejevalnike kode uporabljate, jaz sem začel na Notepad++, je to uredu za začetnika?
  • spremenil: Yugos ()

bluefish ::

Za začetnika, ki naj bi se dejansko učil jezika, je dovolj že Notepad.
Bistvo je, da se naučiš kode, brez avtomatskega dopolnjevanja.

brodul ::

woo flame war

Jaz sem tudi zacel z notepad potem presaltal na notepad++, potem sem uporabljal nano na linux, sedaj pa uporabljam vim ali pa gvim.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

HardFu ::

textmate in vim
http://codeable.io

Yugos ::

torej veliko različnih, zgleda ni tako veliko rezlike, ali se motim...

neres ::

Geany (oz. Geany Portable, če sem bolj natančen). Se mi zdi boljši od Notepad++ za html, ker npr. ne rabiš pluginov za auto-zaključevat tage..

brodul ::

Yugos je izjavil:

torej veliko različnih, zgleda ni tako veliko rezlike, ali se motim...

Editorjev je cel kup. Jaz bi jih delil na textovne editorje in namenske editorje za pisanje kode (IDE). Katerega uporabljas naceloma nima veze. Je pa to precej odvisno tudi od programskega jezika skupka orodij in frameworkov, ki jih potrebujes za delo. Je pa veliko osebne preference zadaj.
Povsot so plusi in minusi.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

RockyS ::

Dreamviewer itak, za hitro popravljanje Notepad++ .

Sem že poskušal NuSphere, ki pa mi ni sedel.

Elemen_T ::

Ma Notepad++ ima vse kar rabiš, nikakor pa se ne strinjam s tem da je za začetnika dovolj že klasičen notepad - to je kr ena nepotrebna geekovska filozofija, notepad++ ti lepo označuje kodo (da lahko takoj vidiš kaj gre skupaj) in nevem zakaj bi se moral ravno začetnik zajebavat v editorju kjer je vse le "črno na belem".

RockyS ::

Mi ni jasno zakaj bi se sploh kdo hotel zajebavat v črno belem editorju. Ne rečem, za popravke ko uporabiš ctrl+f je dovolj. Ampak da bi pisal in vzdrževal po 5000 vrstic kode, 8 ur na dan... hvala.

luksorzi ::

Sublime Text 2

Maystr ::

Jast uporabljam Aptano in je super IDE. Začetnik naj ima vsaj notepad++ pol pa čim prej prešaltat na kaj bolj konkretnega. Več balasta ko namesto tebe nardi boljše je.

usoban ::

Za Javo Eclipse, za vse ostalo pa Emacs, in ne gledam vec nazaj :D

MrBrdo ::

Js uporabljam TextMate, sem pa slišal da je tudi Sublime2 cool.
MrBrdo

darkolord ::

Bistvo je, da se naučiš kode, brez avtomatskega dopolnjevanja.
Eh? Učenje vseh metod na pamet al kako?

JanK ::

vim - tece povsod, lahko ga imas na kljucku, minimalna "instalacija" je en EXE, ima regular expressions za search/replace (IMHO potreben pogoj za kakrsenkoli editor), ima uporabne makroje. Sam ga uporabljam za vse tekstovne datoteke na vseh masinah, razen za programiranje v c++, ki ga opravljam v razvojnem okolju.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

w0pa ::

Začel z navadnim notepadom, prešaltal na Notepad ++, potem sem šel pa na PSPad :3. Najboljši... Trenutno pa uporabljam Sublime Text 2. Zelo dober, se mi zdi, da je plačljiv...

Gandalfar ::

sublime 2 ftw

HardFu ::

darkolord je izjavil:

Bistvo je, da se naučiš kode, brez avtomatskega dopolnjevanja.
Eh? Učenje vseh metod na pamet al kako?

Basic stuff ja, advanced ne
http://codeable.io

Ziga Dolhar ::

Ugrabljam temo.

HardPhuck, kakšna je tvoja 'dobra praksa' pisanja typoscripta? Preko vgrajenega editorja z barvanjem in dopolnjevanjem kode, ali uporabljajoč kak zunanji editor in typoscript v datotekah?

Aja - Yugos, sicer sam za svoje potrebe uporabljam Dreamweaver. (Delal sem v web-developmentu in občasno spisal kako command-line desktop aplikacijo.)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

slitkx ::

bluefish je izjavil:

Za začetnika, ki naj bi se dejansko učil jezika, je dovolj že Notepad.
Bistvo je, da se naučiš kode, brez avtomatskega dopolnjevanja.

Avtomatsko dopolnjevanje (oz. zapiranje) nima veze z učenjem.
Za učenje je Notepad še najmanj primeren, ker ni nikakor v pomoč, če moraš ves čas šaltati na brskalnik, da preveriš, če je učinek kode tak, kot je zamišljeno.

Tydek ::

Sublime Text 2 najboljši. Resnično priporočam, da si ogledate res pa je, da stane $. Ampak vseeno se ga da dobiti iz tuje strani :).

HardFu ::

Tydek je izjavil:

Sublime Text 2 najboljši. Resnično priporočam ...


Podpis.
http://codeable.io

urosz ::

Še en glas za Aptana Studio 3, če se ukvarjate s spletnimi tehnologijami.

Jerry000 ::

Tydek je izjavil:

Sublime Text 2 najboljši. Resnično priporočam, da si ogledate res pa je, da stane $. Ampak vseeno se ga da dobiti iz tuje strani :).



Nič ne stane, zastonj ga lahko potegneš iz uradne strani. Je pa drugače z licenco okoli 40€, se da kje ceneje ga dobit?

Gandalfar ::

Ne, avtor ga direktno prodaja, pa mislim da je ali pa se bo s sublime 3, zvisala cena na 70 USD.

Jerry000 ::

Torej, tudi če sedaj kupim Sublime 2, se mi ne bo updatal na 3 kajne? No ja, bomo pa zastonj potegli Sublime 3...upam da bo isto free kot je 2

Gandalfar ::

Sublime 3 je samo za lastnike licence Sublime 2 ta trenutek.

Yacked2 ::

Notepad++ je zakon !
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Jerry000 ::

Gandalfar je izjavil:

Sublime 3 je samo za lastnike licence Sublime 2 ta trenutek.


No, ampak če sedaj kupim SB2, bom potem dobil celotno verzijo SB3, ali bom moral posebej kupiti SB3?

Yacked2 je izjavil:

Notepad++ je zakon !



Sm bil istega mišlenja, dokler nisem SB2 probal;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

blackbfm ::

sublime je lep, to je pa to..

precej boljsa zadeva je recimo komodo ide

Greg91 ::

Ti ne ločiš med text editorjem in ide-em?

blackbfm ::

če ima namen pisat kodo je itak boljše da vzame ide

Lion29 ::

zacel sem z Allaire Homesite

potem je macromedia kupila Allaire, torej sem uporabljal Macromedia Homesite...

nato so pocasi ukinjali homesite in ga integrirali v dreamweaver in ker ni bilo podpore za utf8 sem bil primoran presaltat na bloated Dreamweaver.... no, tega so zelo dobro popedenali... in ko sem izklopu vso ostalo navlako in pustil le editor, je delal dokaj spodobno in sem uporabljal DW kar precej casa....

nato pa sem zaradi cene in nekaj malenkosti s tezkim srcem presaltal na netBeans in ga uporabljam se sedaj... ima cisto vse kar rabim in deluje precej spodobno.... no, kaksen bug se se vedno kje najde, ampak je kul
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

HardFu ::

blackbfm je izjavil:

če ima namen pisat kodo je itak boljše da vzame ide

Zakaj? V vsej programerski karieri do sedaj ga nisem uporabljal (kar ne pomeni da jih nisem precej preizkusil) za redno delo, vedno sem se vrnil k Textmate/Vim, dokler nisem odkril Sublime Text, ki mi omogoca vse kar Textmate + Vim + veliko vec. V osnovi pa je editor.
http://codeable.io

blackbfm ::

zakaj pa ljudje uporabljajo photoshop in ne painta? saj pixle loh v obeh enako urejaš..podobna stvar;((

kr?en ::

Odvisno kaj klofas ane.

Dvomim, da bos sel kako Javo oz. kak drug visjenivojski jezik klofat v Sublime-u.

Reycis ::

Navaden notepad odpade že zato ker ne moreš shranit fajla v UTF brez BOM.

darkolord ::

Zakaj?
Ker IDE ve precej več o kontekstu kode, ki jo pišeš, kot nek univerzalni tekstovni urejevalnik.

Npr. "multiple selections" v Sublime je sicer neat, ampak za preimenovanje spremenljivk pa moj IDE opravi boljše delo, ker dejansko poišče vse reference na izbrano spremenljivko in jih preimenuje.

Če je sámo tipkanje kode tisto, kar ti pri programiranju vzame velik del časa, potem je nekaj precej narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Jerry000 ::

darkolord je izjavil:

Zakaj?
Ker IDE ve precej več o kontekstu kode, ki jo pišeš, kot nek univerzalni tekstovni urejevalnik.

Npr. "multiple selections" v Sublime je sicer neat, ampak za preimenovanje spremenljivk pa moj IDE opravi boljše delo, ker dejansko poišče vse reference na izbrano spremenljivko in jih preimenuje.

Če je sámo tipkanje kode tisto, kar ti pri programiranju vzame velik del časa, potem je nekaj precej narobe.


Kaj pa ti uporabljaš če smem vprašat* Js imam sublime text za HTML/CSS večino in sem več kot zadovoln z njim

darkolord ::

Visual Studio.

HTML/CSS sicer ne bi štel ravno kot pisanje kode, ampak na primer za CSS tudi kar precej pomaga, če urejevalnik pozna vse specifike jezika.

krneki0001 ::

Za hitre zadeve synwrite, ki ga lahko uporabljaš tudi namesto listerja v total commanderju (F3 tipka). Pozna strukturo več kot 20 različnih programskih jezikov, je zastonj, pa določat se da barve za rezervirane besede. Pa še par stvari ima, ki jih s pridom uporabljam.

http://www.uvviewsoft.com/synwrite/
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Jerry000 ::

darkolord je izjavil:

Visual Studio.

HTML/CSS sicer ne bi štel ravno kot pisanje kode, ampak na primer za CSS tudi kar precej pomaga, če urejevalnik pozna vse specifike jezika.



HTML/CSS je koda, ni pa programski jezik. Tako da lahko temu rečemo pisanje kode, ne pa programiranje. Hvala za link, zgleda ql zadeuca, bom probu:). Ma pa že sublime text 2 nekaj tega vgrajenega, naprimer da napišeš font in ti ponudi vse font opcije itd. Kot sm reku, pomoje za HTML/CSS je sublime čist super. Za razne programske jezike se pa strinjam, subline ni dovolj.

darkolord ::

No, CSS in HTML sta jezika, samo ne programska jezika. Ampak pustmo to.

Tydek ::

Sublime je lep ampak sem se ga naveličal, ker ni tako enostaven za uporabo. Oz. ima grde barve za izbirat ne vem zakaj se nisem mogel navaditi nanj. Zato sem prešaltal na PsPad in Notepad ++ nazaj ;)

Looooooka ::

Brezvezno kreganje.
Sem ze srecal folk(genijalci), ki hitreje pisejo kodo v navadnem text editorju kot vecina v autocomplete editorju.
Najbolj smesno je, ko napisejo, da so potem presaltali na nekaj kar omogoca autocomplete...da se mal razvajajo.
Ce hitro tipkas in imas res dober spomin ne rabis nobenega editorja. Ce ti bolj lezi logika in se funkcij in propertijev naucis tko...na "oko" ampak tocno ves kaj moras narediti...lepo uporabljaj autocomplete. Ni nobenga razloga, da iz programiranja naredis se kompleten workout za spomin in mozgane :)

Jerry000 ::

Tydek je izjavil:

Sublime je lep ampak sem se ga naveličal, ker ni tako enostaven za uporabo. Oz. ima grde barve za izbirat ne vem zakaj se nisem mogel navaditi nanj. Zato sem prešaltal na PsPad in Notepad ++ nazaj ;)



A nima sublime da si lahko nastaviš sam barve? Kar mi je pri sublime ušeč je to da imaš lahko temno ozadje, da ti sredi noči tista belina ne bode oči:). No, saj pomoje majo srugi edittorji tudi to funkcijo, js sm se pač na sublime navadu:).

urosz ::

tako kot ni "najboljšega programskega jezika", tako tudi ni "najboljšega urejevalnika". mnogo dejavnikov prispeva k temu kaj v določeni situaciji mogoče najbolj ustreza.

Latex ::

Imam veliko problemov z SublimeTextom na windowsih. Hotkeys mi prenehajo delovati, osnovne fukncije kot so install packages in ctrl+p mi prenehajo delovati. Je mel kdo podobne probleme in je našel rešitev?

RockyS ::

Meni je po posodobitvi phpstorm na zadnjo verzijo nehal delovat (samo v .css datotekah!) altgr+b torej
{
. Rešitve še tudi nisem našel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V katerem programu izdelujete spletne strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
91558 (1041) sebavet
»

html urejevalnik

Oddelek: Izdelava spletišč
171927 (1578) Kocka
»

V katerem editorju programirate?

Oddelek: Programiranje
404710 (3484) terryww
»

[PHP] Netbeans

Oddelek: Programiranje
182256 (1660) gnomee
»

wysiwyg web designer

Oddelek: Programiranje
131403 (1017) technolog

Več podobnih tem