» »

editor za programerja...

editor za programerja...

Zzzzzzz ::

Alora, kateri je po vašem mnenju "d best" editor, ki bi ga mogu imet vsak programer?

Jst zadnje cajte iščem kej pravega ampak ne najdem nič oz. če bi dal skupaj vse, kar sem našel, bi dobil enega solidnega ven...

Moje "zahteve" za editor bi bile:
-> podpira HTML, JS, PHP, custom HTML tags
-> urejanje datotek direkt preko FTP-ja
-> podpora za CVS
-> code insight / code completition / intellisense oz. kakor kdo temu reče
-> project manager
-> class editor / inspector (da ti naredi drevo funkcij, tagov...)
-> folding / regions (skrivanje delov kode)

To bi blo vse. Pozna kdo kej takga? Pa da bi bil čim bolj user-friendly... No, tudi če ni tolk user-friendly se da potrpet, če je le zadosti funkcionalen...

MasterMind ::

Kdevelop, Quanta? :D
Gentoo, KDE uporabnik.

OwcA ::

Pomagalo bi, če poveš še pod katerim OS bi naj tekel.

Za win32 je verjetno najboljši UltraEdit.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

darh ::

ne izpolnjuje sicer vseh tvojih zahtev, ampak men je d'best :) - UltraEdit.

zadnje štiri alineje so imho bolj v domeni kakih "dedicated" editorjev (VisualStudio ipd)
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Thomas ::

Ni ga čez UltraEdit.

Posebej je pa zanimiva avtorjeva izpoved o posvetovanju z Bogom, ko je pisal in izdajal UE.

Thomas ::

Zzzzzzz ::

Editor rabm na Windowsih.

UltraEdit mi nekako ne paše...

Dobil sem pa dva koliko toliko solidna, in sicer:
-> PSPad ( http://www.pspad.com - je free!):
podpira vse zgoraj našteto razen CVSja, nima class inspectorja, nima foldinga, pa code completition se malo čudno obnaša; je pa kr soliden free editor
-> Nusphere PHPEd ( http://www.nusphere.com):
podpira vse, razen foldinga; ima pa res odličen class inspector in prav tako tudi code completition; ni pa zastonj... :(

@Thomas: Zanimiva zgodba

OwcA ::

Nekako ni pretirano pošteno primerjati PHP-ju namenjen IDE in vsestranski tekstovni urejevalnik. Ne do enega, ne do drugega.

Dejansko želiš IDE za PHP pod win32?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zzzzzzz ::

You've got the point...

Ni _nujno_, da je _PHP_ editor. Priznam, v glavnem bi ga rabu za PHP, vendar pa tudi za HTML, JS, ASP, XML, Javo (čeprow za javo imam JCreatorja)...
Za PHP rabim le syntax highlihghter; lepo bi blo, da bi bil še code completition pa folding in class explorer, ni pa nujno...
Važno je, da zna prepoznat sintakso jezika, da lahko urejam datoteke direkt preko FTP-ja in CVS-ja pa seveda da je user-friendly.

Trubadur ::

PHPEdit ima vse (mislim) kar potrebuješ. Pa še zastonj je za nekomercialno uporabo drugače pa 75€

http://www.waterproof.fr/
Berite Thomasa!

Zzzzzzz ::

Vem, poznam, uporabljal.

Ampak stvar se zelo rada sesuva...

root987 ::

Če je bolj za spletno delo (torej PHP in HTML), Dreamweaver. Ampak ni poceni... ;)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

snow ::

30 dni je zastonj... pol pa... :\
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

darh ::

dw za programirat je isto kot it z šleparjem v trgovino po kilo kruha... you can, but...
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Zzzzzzz ::

@xbite:
You've got right. Sam ga rabm le za kako bolj kompleksno stvar naredt na vizualen način. Za vsa ostali HTML pa le tekstovni editorji. Ti vsaj nečejo bit pametnejši od mene...

Zdej sem par dni sprobaval te editorje in nekako se mi najbolj dopade PHPEd od NuSphere. Cena je pa druga stvar... 300$

Gandalfar ::

Jah .. sej menda programiras za denar. Zasluzi in prihrani toliko casa, da se ti bo splacala investicija.

BigWhale ::

Hm, kate, oziroma KDevelop... Meni je precej vsec.

Drugace pa vim ali pa emacs (slednjega ne uporabljam sam)

deejayb ::

za php je najboljsi eclipse platform (ce ga seveda instaliras tako kot treba) za sam design pa absoltno dreamwaver

Jst ::

UltraEdit!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

root987 ::

Eno vprašanje za Ultraedit da nebom odpiral nove teme - Zakaj mi stvar nikakor noče prepoznati šumnikov? Nastavil sem lokacijo na Slovenijo in iso-8859-2, a mi še vedno noče prikazati čja v samem programu. Na spletni strani pa je ravno obratno - č prikaže, š in ž pa ne -> namesto njiju je vprašaj.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Jst ::

View/Set Font/

Font: Courier New
Script: Central European

---

To je vse, kar sem jaz nastavil po instalaciji, in šumnike lepo prikaže.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

darh ::

UE ma en "problem" z "prikazovanjem" šumnikov če so le-ti namenjeni HTML strani z iso-8859-2 encodingom..

Če uporabljaš latin2 encoding, potem je š=ą, č=č ipd...

Sem pa nekaj experimentiral z UTF8 in stvar dela brez problemov...
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

OwcA ::

@root987: če pišeš HTML, šumniki kot takšni tako ali tako nimajo kaj istkati. ;)

č -> č
Č -> Č
š -> š
Š -> Š
ž -> ž
Ž -> Ž
Otroška radovednost - gonilo napredka.

zeleznika ::

Macromedia - Dreamweaver MX 2004 je zakon za PHPje in tudi malo za ASP. Zna delat z CSS ima super intellisense podporo, pri htmljih, css, stylih, ... Zna tud preverjat če so htmlji pravilno napisni po standardih xhtml 1.0, v katerih browserjih se pravilno pokažm ....

Je pa zadeva res malce draga, ampak se splača.

lp, A

darh ::

zeleznika, tud za v trgovino je šlepar odlična stvar... malo nerodna sam ok...

aja.. tako kot niso linuxi, tud PHPji niso.
Excuses are useless! Results are priceless!

Zzzzzzz ::

pa tudi HTMLji niso... :\

McAjvar ::

ultraedit, kot so ze mnogi rekli. pa splaca se pogledat jedit. predvsem njegove plugine. ceprav prvotno namenjen predvsem kot editor za (gn)javatorje :P, je zrasel in zna poleg tega se marsikaj drugega. in predno ga kdo pljuva, dejte si pogledat seznam pluginov zanj lepo prosim :)
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

[MYTiX] ::

Tale jedit se mi po screenih sodeč dopade. Zdej me zanima še če kaže funkcije in razrede tudi za PHP in C++?
podpis

cryptozaver ::

PHPEd je tut men nekak najbolj 'sedu' (debuger). Sicer pa ConTEXT ali UE.

Gundolf ::

Za tiste malo manj zahtevne predlagam Crimson editor. Je majhen in prirocen. Pa se freeware.

link_up ::

Textpad...meni najljubsi...precej zmogljiv
In and Out

medjugorje-si ::

Dreamviewer je v marsičem zakon, vendar se splača uporabljat tudi Jedit. Jedit sem naključno našel. Probal sem kar nekaj editorjev in so bili zelo počasni vključno z dreamviewerjem, ko sem editiral faile po nekaj mega. Moral sem zamenjat v fajlu določeno kodo z drugo kodo. Jedit se je odlično izkazal, je zelo hiter v tem pogledu(find/replace). Jedit mi je to funkcijo naredil v nekaj sekundah, dreamviewer pa okoli 15 minut. Fail je bil velik 5M. Poskusi.
www.medjugorje-si.org

medjugorje-si ::

pa se to Jedit.org je zastonj... GNU...
www.medjugorje-si.org

BigWhale ::

Ce je GNU, potem ni zastonj ampak je prost.

kyuuzou ::

Zdej kot komercilano rešitev za winse bi ti predlagal Davor's PHP Constructor in Komodo. Kot je bilo rečeno, če se s tem profesionalno ukvarjaš potem rabiš profesionalno opremo, ane. Kot freeware alternativo ti predalagam PHP Designer 2005 (baje super zadevca), ki ima vse razen dela z CVSjem, kar pa ni problem, če namestiš TortoiseCVS in delaš preko file browserja v editorju. Sam pa uporabljam vim/gvim (in bi ti ga tudi priporočil), ki lahko z uporabo določenih skript pokrije vse (pravtako emacs, ki pa ga ne poznam).

Nerdor ::

Zelo uredu nasvet, kyuuzou! :) Drugače je Komodo od firme ActiveState in je napisan v XUL, tako kot FireFox in Mozilla. Nevem, kako je s plačilom in/ali je free za osebno uporabo.

Osebno nevsiljivo predlagam: Eclipse editor. Sicer je primarno za Javo, ampak s plug-ini se ga da uporabiti tudi za PHP in C/C++ in itd. Drugi editor je Scintilla, ki je bolj lightwight in razume od assembler-ja do C++ in itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri urejevalnik texta za gradnjo spletnih strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
282444 (1974) Road Runner
»

[php] PHP urejevalnik

Oddelek: Programiranje
151567 (1271) Ziga Dolhar
»

Programi za izdelovanje spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
4712584 (11777) Ziga Dolhar
»

Notepad++ v3.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
334728 (3618) Khey
»

UltraEdit - zastonj? Kje in kako?

Oddelek: Programiranje
61203 (1065) McAjvar

Več podobnih tem