» »

Dreamwaver nadomestilo

Dreamwaver nadomestilo

Tody ::

Odkar je ratal DW Adobov se zadeva samo pol ure inštalira in potem javi neko napako pri licenci... Seveda nisem kupil zadeve ampak se mi ne da več eksperimentirat ker zadeva se odinštalira lih tok časa. DW 8 pa tud nisem več našel... (nisem se lih neki trudu ampak)

Torej kaka je konkretna zamenjava za njega ? Da ma autocomplete in zna tudi grafično prikazat kodo ? CSS je seveda must :)

steev ::

FrontPage?
:|

bluefish ::

Frontpage ni ravno nadomestilo, saj Dreamweaverju ne seže niti do kolen. Je pa seveda ena od rešitev, če ne znaš usposobiti licence.

#000000 ::

Kakšen NVU, kjer na rabiš nobene licence ker je free, kar FP in DW nista. LP

arjan_t ::

aptana, včasih buggy ampak hitro popravijo (predvsem glede barvanja kode ipd)

www.aptana.com

Nobelov ::

Lahko probaš tudi expression http://www.microsoft.com/expression/

bluefish ::

tale aptana pa izgleda dokaj obetajoče.

arjan_t ::

meni je super 0:)
Autocomplete dela za uporabljene id-je v html dokumentu, html tage, css tage, pri posameznem ti tudi piše v katerih browserjih je podprt ipd.

Manjka jim edino dobra php podpora (kar naj bi prišlo kmalu), jaz za php uporabljam pdt

Atos ::

A ima kdo idejo, kdaj izide aptana milestone 9?? Ta bi naj imel podporo za PHP. Tukaj piše, da že zamuja za 1 teden, tako da predvidevam da bo to kmalu. Po drugi strani pa malce spremljam to stran in so danes črtali samo en ticket... Če bo šlo tako naprej bo še nekaj časa preden izide.

Če se ta izdaja izkaže za kolikor toliko dobro bom resno premislo o preklopu :)

Road Runner ::

ce se ne motim ima nightly verzija ze php. jaz uporabljam aptano nightly in je ok. avtorjem sicer zamerim to da nenehno razvijajo nove stvari, stare buge pa samo malo premetavajo naokoli. primer.

za wysiwyg editor pa lahko poskusis tudi Amaya, ki je opensource editor in browser iz W3C
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Tody ::

uuu tole pa zgleda super... Thanks racer...

Atos ::

kje pa downloadaš najnovejši nightly release? Jez ne najdem ničesar (najnovejši nightly najdem na forumu, ki pa ima datum 2. julij)

arjan_t ::

v asptani poišči nastavitve za updatanje, nastavi na nightly update (mislim da je čisto spodaj)

poweroff ::

Je pa seveda ena od rešitev, če ne znaš usposobiti licence.
Kaj je pa to problem? Ti njim poveš številko svoje kreditne kartice, oni ti pa povejo kaj moraš vtipkat v tisto okence, pa je problem rešen.

Poiskusi BlueFish editor in Screem Editor. Oz. namesti NVUja Kompozer (naslednik).
sudo poweroff

[MYTiX] ::

Intype je zanimiv klon TextMate in je trenutno zastonj, saj je še v zgodnji development fazi. Kjub temu je kar uporaben.
Baje da je Coda fajn. Ampak je spet vezana na OS.
podpis

Road Runner ::

coda je placljiva in tako kot aptana rata pocasna pri velikih datotekah. sem pisal developerjem in se ne zavedajo problema. pa ja ni moj 1.8ghz G5 prepocasen za pisanje javascripta?!?

zdi se da devloperji vse prevec casa posvecajo funkcionalnosti in premalo optimizaciji.
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Iztok Smolic ::

Road Runner, tvoj problem, kaj pa pišeš toliko kode ;)


Še ena stvar me zanima okoli Aptane: default encoding? Kolikor zdaj vidim moram za vsak fajl posebaj nastavit na utf, malo neumno...
-----------/------------

arjan_t ::

general -> editors -> spelling

root987 ::

Road Runner: Kateri editor ti priporočaš za OSX?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

mte ::

Sicer nisem Road Runner, ampak za OSX ti lahko svetujem TextMate. Je plačljiv ampak mi ni žal niti centa, sploh ko sem začel brati še knjigo TextMate: power editing for the mac in se dejansko naučil vsaj nekaj zmogljivosti.
lp

Iztok Smolic ::

@ arjan_t : pri meni te nastavitve sigurno ni. Edina možnost nastavitve encodinga je zame pri edit / Set encoding, in to samo takrat ko je fajl že shranjen. Sigurno je imel že kdo problem s tem?
-----------/------------

arjan_t ::

No jaz uporabljam aptano kot plugin za eclipse 0:)

Road Runner ::

root987: uporabljam TextWrangler. Zadeva je rahlo okrnjena verzija BBEdita, in zato zastonj. Je pa precej powerfull. Nima sicer code assista (kar me edino moti pri njem, ima pa barvanje kode) je pa zelo powerful kar se tice dela s fajli. Nobenih problemov z encodingi, zelo dober search, lahko pises skripte zanj, ... Predvsem pa to da ni bloated in je zato vedno odziven, v nasprotju z nekaterimi drugimi.
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Zgodovina sprememb…

root987 ::

Hvala obema, bom preizkusil oba ko dobim svojega Mac-a.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urejevalnik?

Oddelek: Izdelava spletišč
496610 (5333) RockyS
»

CSS editor 2011

Oddelek: Izdelava spletišč
192377 (1905) Ziga Dolhar
»

New Dreamweaver?

Oddelek: Izdelava spletišč
161693 (1044) HardFu
»

Namesto dreamweaverja

Oddelek: Izdelava spletišč
151253 (1253) opeter
»

Kateri urejevalnik texta za gradnjo spletnih strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
282444 (1974) Road Runner

Več podobnih tem