» »

brum na mixeru

brum na mixeru

Furi ::

LP!mene zanima kako naj resim tezavo,ker sem skoraj da obubal..imam mixer ecler nuo2(to sploh nima veze) vendar ko imam priklopljeniga na racunalnik nimam tezav z brumom..ko pa ga priklopim nazaj na ojacevalec pa mi oddaja brum in sploh ni vklopjen mixer,le ojacevalec..vrjetno je kaka ozemljitev?al kako naj to resim?LP hvala za odg

madviper ::

Če sem te prav zastopo, potem ni problem v mixer-ju ampak v ojačevalcu.
I'd like to do something crazy!

Spajky ::

na mixerju (oz na prikljušku -vtikaču za štrom za v zid) izoliraj ozemljitev - malo selotape-a preko ozenljitvenega priključka; bo dobil tako ozemljitev samo preko ozemljitve ojačevalca. Lahko pa tam pustiš in enako napraviš na ojačevalcu ..8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

BluPhenix ::

Na ojačevalniku najdi gumb ground lift in ga daj na lift. V kolikor ga nima te reši samo to, da "onemogočiš" ozemljitveni priključek ojačevalnika, kar pa ni preveč priporočljivo delati oz. potem ojačevalnik ni več toliko varen.

P.S.: sem kako onemogočiš ozemljitveno sponko ti je napisal spajky.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

LordTado ::

oba morta bit na isti ozemlitveni točki pa ne sme bit problema.

madviper ::

Al pa potegni še eno žico, in poveži mase (ponavad je ohišje vezano na maso). Mal ne-estecko, ampak po moje bi tud delovalo.
I'd like to do something crazy!

BluPhenix ::

Lord tado, je problem, tudi če sta na isti ozemljitveni točki. Problem je v tem, da sta masi povezani tudi preko signalnih kablov, s tem pa narediš sklenjeno zanko - ojačevalec- ozemljitvena točka - mešalka - ojačevalec. Temu se reče ground loop in tega se je treba izogibat.

Praktično bi verjetno zadostovalo, če bi signalno maso ločil od napajalne. Drugače pa kot je opisano zgoraj.

madviper: glih tega ne sme biti :D. Pri več napravah, ki imajo tudi maso povezano skupaj, je lahko le ena na ozemljitvi. Ali pa vse na ozemljitvi vendar morejo biti ohišja drugače izolirana eno od drugega.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Furi ::

evo sem storil to da sem ozemljitev prelepo s salotejpom in deluje..am se zarad tega lahko kaj zgodi mixerju?

BluPhenix ::

Mixerju niti ne, lahko tebe kaj strese, ampak za to je zelo zelo majhna možnost.

No, v zelo zelo zelo redkem slučaju se lahko tudi mikserju kaj zgodi. Ampak kot že napisano so to zelo majhne možnosti. ne se bat preveč, saj omenjene rešitve podajajo tudi podjetja, ki delajo izdelke za profi ozvočevanje (prej omenjeni ground lift)
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Furi ::

imam eno tezavo spet,prvo sem resil uspesno,hvala!sedaj pa spet en brum..ko priklopim na laptopa mixer,da bi snemal mi oddaja brum tako da je nemogoce posneti to kaj rolam..kaksna je resitev?

BluPhenix ::

Naceloma ista kot v prejsnjem primeru, ampak ni sigurno. Lahko das nekam posnetek bruma?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Furi ::

evo sem poskusal tudi brum posnet in neuspensno..niti ne gre posnet le VELIK brum!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418400 (5621) settler
»

brnenje v zvočnikih

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
497295 (5071) bullet321
»

Mirovni tok

Oddelek: Zvok in slika
142303 (1755) advokat22
»

problem na prenosniku

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5845 (683) fjakov
»

Vpliv el. napeljave na TV sliko ?

Oddelek: Zvok in slika
121253 (1052) BluPhenix

Več podobnih tem