» »

problem na prenosniku

problem na prenosniku

fjakov ::

Imam problem pri laptopu kadar je priklopljen na 220 volti.
kadar ga priklopim na ojačevalec takrat se sliši neko brnenje podobno zvižganju,če isklopim elektriko potem je vredu
računalnik uporabljam v glazbi in včasih mora biti vklopljen i po 12 ur kar pomeni da ga moram sproti filat in takrat se sliši to brenčanje
računalnik je Toshiba in je star šele 1 mesec
če kdo ve vsaj približno kako odklonit zadevo bi bil zelo hvaležen.

Brane2 ::

Po moje je vzrok slabo glajenje napetosti v napajalniku ali v samem računalniku ( prej bi stavil na napajalnik ).

Kaj storiti ? Definitvno najprej reklamirati zadevo, če je v garanciji.

Drugače pa bi si lahko naredil kak filter. Oziroma ne ti, verjetno ti to lahko naredi kak štromar za gajbo pira.

Lahko da so tudi odhlapeli kondiji v napajalniku. Tudi v tem primeru lahko kak štromar pomaga...
On the journey of life, I chose the psycho path.

radiator ::

če je napajalnik od laptopa takšen da je priklopljen na ozemljitev lahko dobiš kake zanke v masah.
Kaj je jutri že bilo?

BluPhenix ::

Ja kot je radiator napisal, problem je v ground-loopu.

Ena varjanta je da računalnik odzemljiš. ali opremo, ki jo uporabljaš. Oprema ima morda nekje stikalo ground lift. Poizkusi najprej s tem.

Drugače lahko poizkusiš tako, da na napajalnem kaablu od ojačevalnika ozemljitev prekriješ z izolir trakom, tako da ni povezave. Ampak pazi, delaš na lastno odgovornost, ker v takem primeru oišje ojačevalnika ni več ozemljeno in če se kaj zgodi znotraj lahko pride faza na ohišje (sicer precej majhna verjetnost). Torej, dej nekam ojačevalnik in ko ni ozemljen ga ne premikaj.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

zcetrt ::

Mogoče je bolje odyemljiti prenosnik, vsaj jaz imam tako narejeno. Najenostavneje je, da ga vtakneš čez polivinil vrečko v vtičnico. "Izrastki" vtiča preluknajo polivinil, ozemljitvene sponke pa ne. Tako je računalnik neozemljen le ob uporabi, ki to "zahteva". Pa še kovinskih delov, ki bi te lahko ogrozili, ni na površini.
4.

fjakov ::

hvala za nasvete ko sem odzemljio računalnik problema več ni


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"ropotanje" v zvočnikih ob bolj obremenjeni grafiki

Oddelek: Zvok in slika
13771 (468) 737
»

brum v zvočnikih kriv je štrom!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
418417 (5638) settler
»

Mirovni tok

Oddelek: Zvok in slika
142310 (1762) advokat22
»

Ozemljitev ohišja

Oddelek: Strojna oprema
222651 (2249) Mr_Globus
»

Nula na ohišju ???

Oddelek: Strojna oprema
152288 (1976) gumby

Več podobnih tem