» »

Glasen in neučinkovit A8N chipset cooler - kako utišati

Glasen in neučinkovit A8N chipset cooler - kako utišati

pingo76 ::

Original hlajenje na asus A8N-E je patetika. Slabo opravlja svoje delo medtem ko poskrbi za akustično onesnaževanje. S čim ga lahko zamenjam, da bo mir in spodobno delalo?

Uni zalman N47J al kaj je že baje ni dovolj, saj naj bi bil nforce4 NB kar dober roštilj...

[moderator] Malo sem ti popravil naslov da bolje odraža bistvo problema.
  • spremenil: gfighter ()

sirotka ::

Mah kaj nidost...jst mam na dfiju ga, pa en vent s stranike je približno vanj usmerjen(pol na nb in pol na grafo), pa je max temp zdj v pasji vročini, ko je v sobi nad 30C;( tam 44C

Jan987 ::

ja če boš dal vent čez bo skoraj sigurno dobro hladilno, edini problem je ta da boš izgubil garancijo (če jo seveda še imaš)

sirotka ::

ma sj če kj gre, pa namonteraš nazaj

pingo76 ::

Hmm. Bom preveil če sploh gor paše... imam gigabytovo gf 7600GT ki je na račun heatpipe coolerja ogromna.
Poskusim pa poročam!

sirotka ::

Hm...jst sm tu tako rešu, da sm ga postran gor dau...nf4 čip je zlu mejhn...tako da se la hko igraš...pa če boš meu vent čez, tud ni važnu taku, če bo ist na sred čip. ČE ni druge, pa pač polomiš par palčk:D

hamax ::

kup en 40mm vent, pa ga direkt v rebra prsraufi. deluje preverjeno.

gfighter ::

Tole bi šlo na tvojo ploščo brez da bi te grafična motila, pa še pasivna rešitev je. Če se pa preveč greje, pa pač nanj obesiš še en ventilator pa nimaš problemov ne s temperaturo, ne z glasnostjo. Jaz bi dal v vsakem primeru en 120mm ventilator tako, da piha še čez grafično pa ohladiš dve pečici z enim ventom. Po mojih izkušnjah se ti tale grafična najbrž kar precej greje. Je pa res, da takšna rešitev zasede veliko prostora...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Viro ::

gfighter to sm jz uzeu za mojo plato in deluje super! sploh ne mot graficne...vsaj pr men!

LP Viro

asus ::

ja te heat pipe varjante so res cool,jst mam na asus m2n-e orginal asusov chipset heatpipe in morm priznat,da se mi plata v teh vročih dneh ni nikol segrele nad 37 stopinj pa nimam nobenga venta v ohišju:D ,pa še navit je vse skup

GaS ::

Da ne bom nove teme odpiral; kaj ste pa na DFI LP NF4 kej gor dal? Je mogoce kdo dal ze grafo v drug PCI-E slot (zmodan chipset oz. SLI-D) in probal z drugim hlajenjem?

gfighter ::

Jaz sem uporabil isto rešitev kot sem jo navedel zgoraj. Sicer naj DFI-jka ne bi bila na listi kompatibilnih plošč, ampak po mojih izkušnjah gre gor normalno, moti te lahko samo dolg PCB od grafične, v tem primeru jo pač prestaviš v spodnji slot.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

sirotka ::

Sj jst mam to plato:) Zalmančkagor, pa lepo par rebr odločš če je treba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Hlajenje Chipseta (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9914199 (8178) Buldožer
»

Katero maticno plato kupiti ??? asus vs dfi

Oddelek: Kaj kupiti
422338 (1582) DominusSLO
»

A bo tole "neslišno"?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181723 (1387) PrimozR
»

Vprašanje glede DFI lanparty in vodnega bloka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101157 (963) 5pellfire
»

Watercool Silent Star, vodni blok za 2 trda diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151390 (1115) burkiburke

Več podobnih tem