» »

Vprašanje glede DFI lanparty in vodnega bloka

Vprašanje glede DFI lanparty in vodnega bloka

Tribal ::

Vsi ki imate DFI lanparty NF4 Ultra plato boste to sigurno vedeli.

Ali obstaja kakšni vodni blok za to osn. pl. ker kakor sem jaz gledal ga je nemogoče namontirati na čipset, ker čez pride grafična? Da bi dal grafično na drug slot pcie ne pride v poštev ker zmanka placa za zvočno.

Pa še eno vprašanje, če pustim stock cooling na čipsetu ali se bo kaj pregreval čipset pri navijanju?

Kako je pri vas s čim hladite NB?

igor0203 ::

jst mam na NB tm okol 45-46 stopinj pri ~3500 obratih venta, čeprav se vrti do 7k obratov, sam je glasen k svinja... Jaffa je govoril o enem bloku, sam je preveč restriktiven, tko da se sam odloč... se mi pa zdi da je bil ta blok

5pellfire ::

Jaz sem dal en 92mm vent tak da piha skozi HDD kletko na chipset, pa je temperatura padla za par stopinj
(prej je bila idle 47C load pa 51C, zdaj je 43/44 idle in 47-49 load). Bom pa v kratkem dal gor Thermalright
NB-1 kooler, ker mi gre stock kooler na k*>:D *c, ker je preglasen. Ko dobim Thermalright XP-120 za CPU
pa bom probal malo zmodati (beri zbrusiti, porezati, povrtati... ) A64 CPU kooler tako da bo lahko grafična
tudi v zgornjem slotu. Zaj je spodaj v x8/x8 načinu.

Sicer pa poglej na dfi-street.com forumu (v search vpiši "chipset cooling"), mogoče dobiš kako idejo. En je
celo Arctic Cooling Freezer po sredini porezal >:D >:D .



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

igor0203 ::

o fak ej, kaj se bo folk še spomnu...

5pellfire ::

zmodan Big Typhoon8-O al pa Sonic Tower8-O - tega se rezat nebi blo treba po sredini, bi pa chipset na drugi
strani ven iz plate pogledal>:D >:D

LittleDevil ::

Vem da na cool-pc forumu je že bil prikazan en blok za te matične, samo ne najdem zdej te teme...

LP

Shark-357 ::

Tudi mene moti glasnost stock hladilnika tako da sem se odločil da bom izdelal custom hladilnik in bakra (baker imam že doma čaka samo še obdelavo >:D )..

Dami ::

Kaki cooler pa maš na grafični da ti zmanka plac za zvočno? Js mislim vodno montirat na vse 3 stvari (cpu, čipset in grafo) in bom moral dat grafo v spodnji slot poleg tega pa imam še zvočno v najnižjem pci slotu. Koker sem meril bo šlo zlo na tesno, ker je gpu vodni blok kar visok. Upam da bo zneslo.
Morem pa čimprej zamenjat stock čipset cooler ker ne sam da je glasen, je tudi zelo neučinkovit in se pr load segreje prek 48° in mi pomoje zaradi tega šteka ter laga v špilih.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dami ()

5pellfire ::

Kak je pa kaj z snemanjem stock koolerja? Sicer sem ga dal dol in namazal AS5 takoj kom sem mel plato doma,
pol sem pa čital na forumih kak je folk jedra lomo ko je koolerje dol jemal8-O , pa sem skor dol s stola pado.
F*k, zaj se mi pa naenkrat ne mudi preveč, da bi kooler menjaval. A je res treba tak fejs pazit; jaz sem kaki
dve leti nazaj Durona tak okrušo ko sem hladilnik dol jemal;(( . Študiram da bi namesto s temi push-in pini
hladilnik raje gor preišraufal s takimi vijaki kot jih imajo za vodne bloke. Pritisk na jedro bi verjetno bil boljši
pa še jedro je tako težje okrušit če se vijki lepo enakomerno zategujejo. Ali pač ne?

Sicer pa ne vem zakaj je nVidia zača na chipsetih in grafičnih jedrih heatspreaderje dol jemat (nF2, GF4 so jih še
meli), na procesorjih pa so jih začeli gor dajat (npr. Athlon XP -> Athlon 64). Tiste dve-tri stopinje razlike v temperaturi, ko pa menjuješ kooler na chipsetu ali grafični pa švicaš da ti z riti teče>:D

Jaffa ::

Ja chiset je približno tak velik, kot palomino jedro. Mene je tud blo mal strah, ko sm dol jemal.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

5pellfire ::

Fora je v tem da mene nič ni blo strah ko sem kooler prvič dol jemal. Zaj sem komaj zašvical ko sem videl
da je kaj nekaj folka jedro polomlo. Pa ko sem Zalmana VF700 na 6600GT montiral tudi nisem kaj dosti
študiral pa je blo vse v redu (HVALA BOGU:D ).

Kaj če bi kooler z vijaki za vodno gor pritrdil, je verjetno manjša možnost da kaj zaj***m kot pa s temi
plastičnim push-in pini (vsaj matične nebo treba ven jemat če ga hočem dol spet vzet)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TT Big Typhoon ali TR XP-90C?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272114 (1325) mm46
»

GF 6600GT AGP cooler?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
282389 (1632) 5pellfire
»

Vprašanja o navijanju 6600GT

Oddelek: Navijanje
81282 (980) Urke
»

hladilnik za trdi disk - da ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
181252 (1030) Clemento
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411838 (1338) abcde7

Več podobnih tem