» »

Overvoltage ventilatorja?

Overvoltage ventilatorja?

GaS ::

Zanima me, ce je moznost da bi ventilatorju, ki se na 100% vrti z doloceno hitrostjo, nekako povecal hitrost? Z dodatno napetostjo al kako? Da bi delal na 110% recimo..Verjetno tudi ni najbolj zdravo za ventilator?


LP

alesp56 ::

vsekakor bi se do neke meje in pri določenih ventilatorjih to dalo nardit, poskusi na kakšni že odpisani zadevi :))
in to je to...

strumf666 ::

S povečanjem napetosti se načeloma da, kolko časa bo pa vent zdržal je pa drugo; pa seveda hrup in vibracije se bodo povečale.
Je ena bolj praktična težava, iz napajalnika dobivaš 12V, 5V in 3,3V potem pa še -12V in -5V (se mi zdi) tako da si precej omejen kar se napetosti tiče, pa še - vodi so "bol švoh". Razen če nabaviš kak transformator ali adapter. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

GaS ::

Ubistvu me konkretn to zanima na enem 12cm ventilatorju, ki se vrti sedaj na ~1000RPM, in bi ga rad spravil na kaksnih 1300..hrupa pa ne dela prakticno nic.

sid911 ::

Gre za vent v napajalniku?
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

GaS ::

Ne, za obicen 12cm vent..Aja zaradi nove teme mislis? Magar premakni sem noter, ce mislis da bi bilo tako bolje..

5er--> ::

GaS ::

Hehe, sej ne da bi sam kej preveril..Hvala!

jest10 ::

Teh 17V v tem članku je že malo preveč. Bolje bi bilo povezati med -12V in 3,3V da se dobi 15,3V

L-U-K-A 1 ::

Jst sm pravkar probou vent na 17V kukr je postopek opisal luni in deluje...

L-U-K-A 1 ::

Mene pa zanima če bi se dal prklopt na 24V...

5er--> ::


(+12VDC in -12VDC -> Ne priporočam>:D)

-=OL=- ::

vceraj sem dl 12V vent na 24V prek transformatorja in se je po kake pol ure zacel neki zga, zacelo je smrdet. na 15V dela bp. imam pa tudi 2 24V ventilatorja in mi delata ves cas.

lp

L-U-K-A 1 ::

Ok hvala 5er...bom probu zdej pa bomo vidl kako bo...>:D

-=OL=- tista 2 na 24V ti pa dobr prezračta sistem vrjetn ane...:)

L-U-K-A 1 ::

Evo pravkar sm meu en mali vent 8x8 cm na 24V pa je še zdej skoraj neslišn piha pa kr solidno:D
Sam je to en vent k ma že v osnovi ful premal obratov Evo ga

jest10 ::

Če je zadeva narejena za 12V, potem ne dajaj gor več kot 15V. Razen če ti je vseeno, da bo kmalu crknilo.

L-U-K-A 1 ::

Ne ne sej to sm samo sprobov kako bo...drgač mam na 12V, zaenkrat še nerabim bolšga hlajenja

GaS ::

Ja 24V je pa mal prevec>:D Je kdo probal na 15V? A mislite da bi LED vent isto delal, ali bi kaj kmalu pregorele?

jest10 ::

Ne bi pregorele. Nekaj rezerve še imajo, tako da 15V ne bi smel biti problem

strumf666 ::

Pr ledicah barvo opazuj, če se začne spreminjat potem je previsoka napetost.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

L-U-K-A 1 ::

Jst mam en ventilator k je narjen za mal več V .. pa me zanima če bi se dal še kej več k 24V dobit... Mislim si da ne sam usen uprašam

jest10 ::

Več kot 24V ne bo šlo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik za TEC element

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
453801 (3059) Pyr0Beast
»

navijanje ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91043 (949) 5er-->
»

Vent na 220V

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101218 (1107) jest10
»

Titan D5TB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71016 (847) Privatnik
»

15000RPM ventiji

Oddelek: Navijanje
321861 (1173) AngelOfDeath

Več podobnih tem