» »

A bo tole "neslišno"?

A bo tole "neslišno"?

Bellzmet ::

Živjo!

Kupujem nov sistem, ki mora biti čimbolj tih (sedaj mi para živce zame glasen sistem).

Zanima me, če bo tole tiho oziroma katera bo naglasnejša komponenta v mojem compu:

CPU cooler: Thermaltake Big Typhoon ali Zalman 7700
napajalnik LC 550W LC6550G, 140mm Fan
ohišje Thermaltake z 2x120 mm ventilatorjema
matična DFI Lanparty (baje ma gor ventilatorček)
grafična GF 6600GT ali X800 GTO2

Ali kej izstopa po glasnosti?

lp

mzidy ::

Tule nastane problemček pri matični in grafični(spet odvisno katero konkratno):)

Bellzmet ::

Ja matično mam tole v mislih: DFI LP UT NF4 ULTRA D

Za grafično pa še ne vem točno...

Misliš, da bi ventilatorji na matični in grafični preglasili druge stvari?

lp

marci ::

Mam isto matično in je vent glasen k pes! :( trenutno se iscem primerno resiteu da zamenjam ta vent!

Highlag ::

Vsak ventilator povzroča hrup. Oziroma vsaka vrteča stvar. Če hočeš tišino glej da jih bo čimmanj.
Never trust a computer you can't throw out a window

iskra ::

Ko kupiš matično in grafično zahtevi "aftermarket" hlajenje, da ti montirajo in maš komplet garancijo. Za NB lahko zahtevaš kako pasivno rešitev, za grafiko pa je spet malo morje robe na izbiro.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Bellzmet ::

Aha pol bo problem z matično pa grafično? Ostale zadeve so pa dost tihe?

lp

debil ::

na matični ti vent naredi ~7000obratov v minuti, pol si pa predstavli kok je to glasno :) seveda opcija je da ti dela z ~3500obrati ampak še vedno se sliš samo ne tok.
problem je z originalnimi venti od graf, MB itd..(predvsem galsnost) tko da to probi menjat.

mzidy ::

Na plato daj ta hladilnik in vanj usmeri en ventilator po želji;)
Za grafično pa tega ali tega;)

jeggy72 ::

Grafično ti predlagam tole: http://www.giga-byte.com/VGA/Products/Products_GV-NX66T256D.htm#

Ima silent pipe sistem hlajenja brez ventilatorja.

Daliborg ::

Zanima me, če bo tole tiho oziroma katera bo naglasnejša komponenta v mojem compu:


Napajalnik! ....seveda ne takoj ...ampak cez cas :B ... ce mas $$$ si omisli non-fan napajalnik. :D
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

BogyX ::

Sam iamm isti napajalnik in je tih - ni pa neslišen.
V celem sistemu imam samo 2 ventilatorja - en je potem še na stranici in piha preko Sonic toverja - je pa reguliran preko ASUS osnovne plošče in se večino časa sploh ne vrti - ali pa samo toliko, koliko ga vleče ventilator od napajalnika. Zaenkrat sem zadovoljen - glasen je trenutno disk - pa čeprav že lebdi v gumijastih ''okovih''.

Vedno je tako, da popolnoma neslišnost je izredno težko dosečt - cenovno se najbol splača, da daš računalnik na hodnik in steno prebiješ za kable.
Diski bodo glasni dokler bodo mehanski, ventilatorji so vedno glasni. Tudi napajalnik brez ventilatorja oddaja zvok, pa vsak monitor tudi (vsaj napajalni del). UPS je še posebej glasen (pri meni celo bol kot vse drugo skupaj - Mustek brez ventilatorja - trafo je glasen ko dela).

Pred tem je bil ventilator na osnovni plošči daleč najglasnejši - sem dal zalmana 45 gor in je mir (Nforce 4 na ASUS A8N SLI). Grafično sem že vzel z heatpipi in se vseeno kar precej greje (50°C pride že v namiznih aplikacijah - ob testiranju in 100% obremenitvi pa pri vključenem drugem ventilaturju in privzetih frekvencah na 75°C).

Lp
Bogdan

Dami ::

Mors pa vedet da če boš vzel dfi pa menjal čipset cooler ti bo prvi pcie slot ostal neuporaben kr ga bo blokiral cooler. Rajš vzem kako gigabytko ki ma že passive cooled čipset. Glede napajalca pa vzem tagana (mam 480W u22) ki je res neslišen.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Bellzmet ::

BogyX: kako se pa tale Sonic Tower obnese? Si kaj navijal?

jeggy72: kje se pa pr nas dobi to Gigabytko grafično?

Dami: katera Gigabyt osnovna pa bi bila s pasivnim + možnost za navijanje (rečmo iz 2000>2500Mhz). Tale mogoče?

Kaj pa ventilatorja na TT ohišju (2x120). Kaj je boljše - da kupim TT ohišje z ventilatorji (cca. 20-25k Sit) ali raj kupim eno ohišje za 10K in posebej 2x120 ventilatorja + mogoče fan mate 2 pa skupi pol pride isto k TT ohišje?

Ja za pasivno+vent na matični bi še bil denar, mogoče tut za grafično (čeprav je 6k ful velik). Za napajalc pa pol ni šans še +10k Sit.

lp

PrimozR ::

Na Ultra-D res ne moreš spravt velik hladilnikov. poglej za kakšno Infinity NF4 Ultra ali pa Epox plato, Gigabyte so bolj take-tako za AMD. Za grafo bo pa gotovo VF700 kar dober.

jeggy72 ::

Bellzmet: Jaz sem jo kupil v TEAL- u. http://www.teal.si/

Na netu je sicer ni med ponudbo, ampak mislim, da jih je še nekaj na zalogi. Pokliči jih.

BogyX ::

Sonic Tower se meni dobro obnese.
Je pa velik in ne morem dat ventilatorja na notranjo stran stranice v mojem ohišju, ker potem ne gre zapret.
Zdaj nisem testiral - odkar imam ventilator na stranici, prej pa:
Zaprto ohišje - samo en ventilator - na napajalniku, ki vleče zrak ven
AMD 64 3000+ pri def. 1,81Ghz - po 100% obremnitvi za 1h - 48°C

AMD 64 300+ pri 2,209Ghz - po 100% obremenitvi za 1h - 51°C

Zdaj imam bolši pretok zraka in temperatura pri 1,81 Ghz ne peseže 45°C.

Imam pa tako hladilnik, kot tudi grafično z pasivnim hlajenjem privezana na napajalnik. Težava je v masi - Sonic tower ima nekaj čez 600g (se mi zdi), pa grafična ma kar čez kilo - me je bilo malo strah, da ne bi vse zlezlo iz svojega ležišča.

Lp
Bogdan

Bellzmet ::

Ja sej masa ja. Sem šel dons mal okrog gledat zadeve. Teli Big Typhoon/Sonic Tower/Zalman 7xxx so ogromni! Tko da če pozna kdo kakšno isto tiho zadevo pa da je manjša, let mi know!

lp

PrimozR ::

Aja, za take 'majhne' OCje bo dovolj tudi Gigabyte plata, samo poišči kako NF4 Ultra, je boljša od 4x verzije (ta je bolj el cheapo izvedba IIRC). Sicer pa sama velikost ni problem, problem je masa (za Sonic Tower vidim da je 600 g, kar malo, zalman 7000CU ima skorajda 900 g, 7700CU pa čez 910 g!). Big Typhoon je IIRC kar lahek ker je večinoma aluminijast, takisto XP-120 a zanj potrebuješ še ventilator (npr. zelo tih Papst ali kaj v tem rangu). Problem je cena - 15k za hladilnik (ki ima krepko pod 500 g, mislim da se tehtnica ustavi na okrog 350 g) ter 5k za praktično neslišen ventilator (Papst, Panaflo, ...), kar pa nanese na cirka 20k.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10623022 (18919) svetetko
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579732 (7867) Jst
»

hladilnik za grafično kartico in procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
132374 (2136) zavajon
»

Hlajenje z 0dB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192002 (1345) Brvar
»

Problem pri hlajenju na Abil NF7-s

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81094 (1020) Shybby

Več podobnih tem