» »

Zakaj ne gre več?

Zakaj ne gre več?

SkyNet ::

Imam durona 800 in ploščo MSI 6340. V biosu lahko nastavljam zunanjo frekvenco do 112Mhz in nič več. Poskusil sem rezat mostičke in jih spajat, ampak mi ni nič uspelo. Ko sem zagnal računalo, ni bilo slike. Ko sem ga spravil v "tovarniško" stanje, je vse delalo v redu fajn.
Poleg tega pa je na plati t.i. jumper9, s katerim se spreminja FSB iz defaulta 100 na 133. Fajn bi bilo če bi jumper zares obstajal, kajti na mestu kjer naj bi bil sicer res piše J9 a tam ni nobenega jumperja. Sta pa dva, hm kako bi to povedal, krogca, iz katerih naj bi štrlel jumper, a ga seveda ni. Poskusil sem ju spojiti s grafitom iz svinčnika a nobenega uspeha. Povezal sem ju z grafitom a še vedno nič. Kako naj ju spojim, ker če ju spojim verjetno dobim 133 FSB. Doma pa nimam spajkalnika da bi to izvedel. Kakšna ideja kako bi lahko spravil tega durončka na več kot sedanjih 894Mhz?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

krucymucy ::

Ja še maš srečo ti z112 MHz FSB-ja, če ti dela stabilno... glede jumperja pa ... če tko rad ciniš si pricini še KT133A northbridge, namesto sedanjega KT133... pol pa bo delalo ja... plata je skor ista sam čipovje je drugačno KT133a podpira 133 FSB, KT 133 pa pač ne...

ChiefThunder ::

probaj še s spreminjanjem množilnika...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

SkyNet ::

Bom probal nekak povezal tale J9.

Kako to misliš povečat množilnik? Če misliš prek biosa, ne gre! Sem poskusil tudi z prekinjanjem in spjanjem mostičkov pa ne gre. Edino voltažo mi je uspleo spravit na največ, torej 1.825 al kolko že je. Edino tukaj se normalno zbudi. Če pa hočem prekint mostičke za multipier 8.5 namesto sedanjega 8 se pa ne zbudi. S tem sem se zajebaval skor uro in pol pa še ni delalo.
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

cekr ::

Mostička enostavno ni, ker ti tudi plošča ne podpira 133 MHz. Lahko jih spojiš, pa ne boš dobil nič več, kot imaš.

rc-car ::

Mosticka ni, ker imas ti KT133 chipset, ki podpira frevkenco do 200/100 oz. malo vec, ce overclocas.
U bistvu bi rabu plato z KT133A chipsetom, ki podpira 266/133 frekvence..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

birdy ::

ali pa prijaznemu sosolcu(pa lepemu, in nadvse naj naj:)))

prineses navodila in ga vprasas


(se se spomnes kaj se je dogajalo lani en petek popoldan v soli:)))
lp
birdy

rc-car ::

Kdaj to?
Sej ti ne mores kar dat na plato z KT133 chipsetom, KT133A chipset gor!
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

SkyNet ::

KT133A?
Ne vem. V manualu piše da je chipset: Via KM133 VT8365/KM133A VT 8365A.
???

Jaz sicer ne vem kako to gre, vendar se mi zdi logično da podpira 133bus, če že v imenu nosi to številko:)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

rc-car ::

KT133 podpira do 200/100, kakor cudno se ze slisi :>
KT133A pa podpira 266/133
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

krucymucy ::

rc-car: a se ne sliš dost neumno... no mogoče bi še mogu dat tega tipa zraven :D

rc-car ::

Kaj se slisi neumno? KT133? Pac je dala VIA tak ime.. Da bi zajebala folk? >:D

birdy: se vedno cakam tvoj odgovor kaj se je dogajalo en petek popoldne v soli..
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Matek ::

Folk, jaz imam pa Abit KT7 - RAID in se da FSB v biosu nastavit do 183/366 MHz. Chipset je pa KT133

Bug?>:D

Check this out!
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

birdy ::

ok prej sem se zajebaval sedaj sem pa resen...
teoreticno gre ta plata res tko visoko....samo cipset ma blokado na 120+mhz...
moja abit kt7-raid je sla do 127MHZ

sedanja abit kt7A(kt133A) pa gre do 155fsb stabilno:)))

(pri 2.3Vcore in 3.6i/o)

blokado se da odstranit(bolj teoreticno sam vseen) z VELIKIM hardverskim posegom(veliko lotanja-rezanja....) ena stara novica na ST-ju neki japonec je to naredu....

lp
birdy

SkyNet ::

Hvala!

Grem gledat, ampak dvomim če mi bo uspelo :)
Mam pa voljo.:)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

rc-car ::

birdy: pol nisi ti nic takega poskusal?
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

SkyNet ::

Hm, nikjer ne najdem te novice. Si prepričan da gre za isto plato?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

spucek ::

Birdy : a ti boš nam solil pamet da maš 2.3 V na CPU al kva?
V BIOSu lahk sdaš 1.85 pa nč več!Če si pa kej lotu pa to maš pa tk procesor na 100 stopinjah!

Tle zravn bi ker napisu "lol"-a mi lahk kdo pove kva to pomen?Pa brez zajebancije!!!Sm frišn v net svetu8-O:|!!!!!!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Athlon XP + Abit KT7 .... bi šlo ali ne

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251425 (1253) Vesoljc
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684277 (3318) rc-car
»

THUNDERBIRD IN PLATA

Oddelek: Kaj kupiti
121191 (971) CCD
»

133 or 133a

Oddelek: Pomoč in nasveti
411493 (1163) Dalmatinc
»

MSI Pro 2 & Epox 8kta+

Oddelek: Kaj kupiti
141450 (1319) Edi

Več podobnih tem