» »

merilec obratov motorja

merilec obratov motorja

TylerDurden ::

Živjo,

sem začetnik v elektoniki in bi rad sestavil eno vezje na protoboardu, ki bi z ledicami prikazovalo obrate motorja na avtomobilu. Ker pa mi gre programiranje kar dobro od rok me zanima še, kako potem to vezje zvezati na nek računalniški program, ki bi logiral aktivnosti.
Let\'s make some soap ...

ql000 ::

Odločiti se boš moral na kakšen način boš pošiljal podatke v PC. Klasična zadeva je RS232 (COM port na PC-ju), ali pa bolj sodobna zadeva z plug'n'play lastnostmi - USB. Seveda ta dva načina komunikacije nista edina, le mogoče najbolj uporabljena. Aplikacija enega ali drugega na strani PC-ja dandanes z orodji kot so Borland C++ Builder, Delphi ali pa Visual Studio ni več noben problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ql000 ()

VolkD ::

Najprej bi rad vedel, kako nameravaš meriti obrate. dalje je vse relativno enostavno.

Mikrokontroler, ki odčituje meritev, krmili ledice in pošilja informacije preko UART-a dalje.. Na uart pa lahko daš rs232 čip ali pa kak USB čip.
Večino današnjih mikrokontrolerjev lahko programiraš v jeziku C.
Zadan projekt ni preveč težak. Po moje se da narediti v 3 do 4 popoldnevih.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

ql000 ::

Spregledan pullup upor pa prinese še kak teden razbijanja glave! >:D :D

TylerDurden ::

Zagotovo je kej na netu kakšen tutorial, a žal spoh ne vem, kje začeti iskati. Bi bil kdo tako prijazen in prilepil kakšen link za začetek.
Let\'s make some soap ...

BladE_ ::

Lahko poskusis tole, sam tale nima ledic ampak 7 segmentne displaycke! Drugac pa stric google velik pomaga :D

LP
Akcija - Reakcija

TylerDurden ::

ok, tole je cool, ampak sem pogruntal, da bi mi še najbolj prav prišel USB multimeter zo še boljše bi bilo če bi bil zmožen priklopa na PALM dlančnik.

Namreč zadevo bi uporabil v avtomobilu za diagnostiko, moj avto nima ODBII konektorja in je testiranje brez tovarniškega testerja praktično nemogoče. Z ustreznim dataloggerjem bi prebral vrednosti senzorjev in jih naknadno na podlagi specifikacij ustrezno pretvoril v pravilne vrednosti (temperatura ipd...).

Pozna kod kakšen v redu serijski ali USB multimeter? Pa da nima astronomske cene?
Let\'s make some soap ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

led obratomer + prikazovalnik prestave

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
455846 (4261) DimmniBurek
»

programiranje procesorja (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
50534864 (24265) icek
»

rs-232

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121872 (1491) VolkD
»

PIC kot webserver (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
738317 (6430) ql000
»

Priključitev mikrokrminlnika pic16f877 na USB vmesnik.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
352552 (1996) _EN_

Več podobnih tem