» »

HDTV v Sloveniji

HDTV v Sloveniji

javaman ::

Zivjo!

Ker kupujem plazmo, me zanima, kdaj se v Sloveniji lahko pricakuje HDTV (s tem mislim na slovenske TV programe) in ali bo sploh mogoce imeti tak program na nasi kabelski (Ljubljanski kabel)? Bo to omogocala Lastovka? Ali pa bo potrebna kar optika? Kako je z izven-ljubljanskimi lokacijami?

Hvala za pomoc.

LP J

Spock83 ::

Precej daleč naprej v prihodnost meriš. Jaz osebno mislim, da bo prvo prišlo preko VDSL in optike in podobne tehnologije. Kar se tiče "air terrestrial " prenosa bo prišel digitalni DVB-T in DVB-C (Cable), ki pa na žalost bo še vedno v PAL ločljivosti.

Drugače če res želiš HD, potem pa satelitska povezava + kakšna draga naročnina...

javaman ::

Drugace povedano: HD ekran se trenutno splaca imeti le pod pogojem, da imas poleg se nek HTPC (DVD/DIVX komponente itak se ne znajo prikazovati 720p/1080i vsebin), ki bi prikazoval h.264 vsebino.

jan01 ::

javaman, drugače je hd standrt(no v bistvu 720, 1080p(pa 1080i). Video je lahko kodiran tudi v xvidu, mpeg2, mpeg1, ... ne samo v h264(x264)...

Vajenc ::

Če si imel med SP v Nemčiji HD-Tv in Siolovo TV-naročnino, si lahko že sedaj gledal tekme v HD ločljivosti.

LapD ::

A ni bilo to samo na javnih mestih?

javaman ::

Kaj pa ta boljsi DVD/Divx playerji, ki imajo upscaler-je in pretvarjajo DVD video v 720p? Konec koncev ze progresiven izhod na TV poboljsa sliko.

Rad bi pa tudi opozoril, da vse nove plazme sedaj podpirajo 1024x768 locljivost, ta starejse modele pa ne bi vzel, ker so tezje, energijsko potratnejse, tehnolosko slabse in s krajso zivljensko dobo.

Pac moram vzeti v zakup, da bom prej spet novo TV imel kot pa videl zastonj slovenski HD program.

Vajenc ::

Jaz sem doma imel poseben program(siolov poizkusni), delujoč samo med tekmo kjer je v kotu pisalo HD. Kvalitete pa z svojim katodnim TV nisem mogel preveriti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117534 (34521) Kovalchuk
»

HD TV

Oddelek: Zvok in slika
373722 (3043) LexLuthor
»

Prvi HD-DVD film na BitTorrentu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
9312742 (9217) MrStein
»

HD filmi - kako gledati "najceneje"?

Oddelek: Zvok in slika
152698 (2075) BlackAdder
»

HDTV se širi po Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
568142 (6540) Jaka83

Več podobnih tem