» »

Počasen dostop do računalnika na mreži - samo v eno smer (Win XP)

Počasen dostop do računalnika na mreži - samo v eno smer (Win XP)

jezst1 ::

Imam povezana dva računalnika (oba Win XP Pro) prek gatewaya (tistega od T2). Na začetku je normalno delovalo, naenkrat pa traja zelo dolgo da dostopam iz računalnika B do rač. A - če kliknem na A pod Entire Network > MS Win Network - če pa kliknem direktno na bližnjice do sharanih map, pa deluje dokaj hitro, morda za odtenek počasneje kot v obratno smer, vendar znosno. Če torej čakam na prikaz vseh sharanih map in tiskalnikov računalnika A, traja obupno dolgo - tista peščena ura se pojavlja. Na koncu pa jih le pokaže. Obratno pa vse deluje v redu - računalnik B v trenutku pokaže A svoje sharane mape in tiskalnike.
Hitrost po mreži je normalna, kot je bila že prej, internet deluje ok z obeh računalnikov. Tudi remote access deluje normalno.
Primerjal sem nastavitve TCP protokolov na obeh - so popolnoma enake, izklapljal sem že firewall - ne pomaga ... Računalnika sem povezal direktno mimo gatewaya, zopet enako ... res ne vem več, kaj storiti. So se spremenile kake nastavitve? Je kaj vplivala namestitev MS Net Frameworka na računalnik A? Ima kdo kako idejo?
  • spremenil: jezst1 ()

jezst1 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen prvi dostop do diskov v Workgroupi

Oddelek: Omrežja in internet
10886 (594) delfinus
»

skupna raba(v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
153625 (2974) Kankan
»

Mojstri še enkrat Crossover povezava - POMOČ

Oddelek: Omrežja in internet
321908 (1466) MrStein
»

mreža res ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
101041 (941) ferdo
»

tezave z mrezo

Oddelek: Pomoč in nasveti
51718 (1541) StratOS

Več podobnih tem