» »

skupna raba(v omrežju

skupna raba(v omrežju

boula ::

Že dobrih 6 ur se hecam glede tega. Ura je 4 zjutraj. Res prosim za pomoc

Ful mi je blo v začetku zanimivo kako to da ne dela, ma sm mislu da bom prej rešil. Ne vem res...

Sem pa v študentskem domu, in je tale opticni net. Samo folku tu dela ta omrezna.


Problem:
ne mores preko mreze vstopiti v datoteko ki sem jo dal pod skupno rabo, napise mi: "\\boula is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator of the server to find out if you have access permissions. Access is denied"

Napisal bom vse ugotovitve:

1. Mreža in routerji so vredu - ker - sem dal od druge prenosnik na isti kabel (oz swich) - pa je delalo
2. Lahko pa normalno uporabljam "sharedoc" - ze izbrana windows share. Tam lahko vstopim not in vse pregledam -kopiram. Ampak samo to. Če hočem dat na share npr. D: download - tako da kliknem desni klik - skupna raba- dodaj mapo v skupno rabo--> v tisto mapo ne morem vstopit.
Vsi ostali ki jim tle dela - enostavno naredijo sam ta korak. Men pa nikakor
3. Firewall je tudi lahko izklopljen pa še vedno isto.


Kje lahko naštimam da bo imel permisson, kje je tle fora? Zdi se mi kot da bi proval vse, ma zihr je še kak haklc,

Hvala za bodočo pomoč.

boula ::

te dve točki spodaj sem tudi naredu- pa nic

2. Preveri ce imas omogoceno "File & Printer Sharing for Microsoft Network" na obeh racunalnikih: Start >> Settings >> Control panel >> Network Connections >> Local Area Connection >> Properties >> na spisku omogoci "File & Printer Sharing for Microsoft Network",

3. Pazi da imas zeljeno sharano sharano s pravimi dovoljenji ("everyone"),

gfighter ::

Poskusi še tole...odpri navaden Explorer>Tools>Folder Options>View>poskrollaj se do konca dol>vklopi "Use simple file sharing".
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Timmah ::

predvidevam da imas WinXP

pojdi v network connections in daj properties in instaliraj protocol NWLink ...

mislim da bi moralo potem delovati
donde esta francesca

boula ::

:( nic od tega ni pomagal. grozn :>

StratOS ::

Ne razumem kaj si hotel povedati.

"ne mores preko mreze vstopiti v datoteko ki sem jo dal pod skupno rabo, napise mi: "\\boula is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator of the server to find out if you have access permissions. Access is denied"

Torej preko mreže ne moreš dostopati do omrežnega mesta na drugem računalniku.
Na omrežnem mestu oz. sharanem mestu moreš seveda odvisno od uporabniškega dostopa nastaviti dostope uporabnika domene/omrežnenih računalnikov.
V tem primeru ti (oz. tvoje uporabniško ime) ni skonfigurirano na omrežnem viru za dostop do vira.


Poglej dostop do računalnika z omrežnim virom preko Explorerja oz. ga pingaj.

Sharana mesta na lokalnem računalniku seveda lahko dostopaš, saj so na lokalnem računalniku in ima ta uporabnik dostop do njih.

"Če hočem dat na share npr. D: download - tako da kliknem desni klik - skupna raba- dodaj mapo v skupno rabo--> v tisto mapo ne morem vstopit."

V tvojem primeru je mogoče vidno, da nimaš pravic do kreacije/ustvarjanja virov skupne rabe na lokalnem računalniku oz. problem z kakšnimi inherit pravicami, probaj dodati inherit dostop do celotnega vira v naprednih opcijah zaščite (Sharing/Security).
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

gkovac ::

Tudi jaz te ne razumem ravno najboljše.. kaj točno delaš oziroma kaj bi rabil narediti?
Si na svojem računalniku naredil share in nanj "obesil" datoteko ali si datoteko dal na nek že sharan folder na drugem računalniku?

napaka, ki ti jo javlja je očitno povezana s pravicami, ki jih ti nimaš.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

imagodei ::

Res si malo zmedeno napisal.

Sicer je stvar takšna - gre za dva nivoja dostopa, prvi je share dostop, drugi je filesystem dostop. Če imaš omogočen samo share na določeni mapi in celo določene vse pravice za npr. Everyone, še vedno ne boš mogel dostopati do oddaljene mape. Omogočiti moraš tudi dostop na nivoju datotečnega sistema.

Da ta stvar deluje in da lahko iz PC A dostopaš do mape na PC B, moraš na PC B dodati tudi nov username in password, ki je enak tistemu iz PC A, nato pa na mapi na PC B pod zavihkom Security dodati tej osebi pravice za dostop do mape. Poleg tega mora username NUJNO imeti tudi password.

Napisano velja, če imaš IZKLOPLJEN Use Simple File Sharing. Če ga imaš vklopljenega, je postopek precej drugačen in nastavljaš nekaj skozi Wizarda, kar mi ni bilo nikoli všeč in se nisem niti poglabljal. Z izklopljenim simple FS imaš tudi bolj detajlen nadzor nad dostopi.
- Hoc est qui sumus -

boula ::

gre za to da imam jaz sharano mapo na mojem računalniku. mapo sem dal v skupno rabo - tako da vidijo moj pc na omrežni soseščini.(desni klik-daj v skupno rabo).tako da - ce grem na sosednji pc- grem pod Find Computers - napisem IP - najde računalnik- vendar ko 2x kliknem - napiše uno že prej gor omenjeno - don't have permission.
in res imam pravice na everyone - pa še vedno ne dela. in tudi če dam klukico stran na simple sharing - je isto.

Gwanaroth ::

Probaj pod User Accounts (control panel) izklopiti Guest account.
Lights often keep secret hypnosis..

link_up ::

ma krneki...pojma nimam o cem pises, ker se zgubim ze v prvem stavku.

kakorkoli, probaj v explorerju pod tools>map network drive>vpisi naslov ala "\\ip\share">klik na different user name>vpisi administrator/password in se orientiraj po tem.

in vsekakor izklopi simple filesharing, ker drugace ti pravice sploh ne bodo nikoli jasne :S
In and Out

imagodei ::

boula,

saj sem ti odgovoril... Nastavi pravice še na file sistemu. Na svojem PCju nastavi username od oddaljenega uporabnika - za vsakega, ki hoče dostopat do tvoje mašine enega, določi jim password. Oboje se mora ujemati z username/password od obstoječih oddaljenih uporabnikov.

Če imaš na filesistemu določeno pravico Full control na Everyone, ti mora delati brez dodatnih nastavitev. Ampak pazi - ŠE ENKRAT: dva ločena zavihka sta, Sharing in pa Security. Slednjega ne vidiš, če imaš vklopljeno opcijo Use Simple File Sharing.
- Hoc est qui sumus -

StratOS ::

zopet večpomenskost.
Pri omrežnih zadevah moraš specificirati klient-server način.

"gre za to da imam jaz sharano mapo na mojem računalniku. mapo sem dal v skupno rabo - tako da vidijo moj pc na omrežni soseščini.(desni klik-daj v skupno rabo)."

OK, sharana mapa na lokalnem pc, OK
Skupna raba mape, OK

Govoriš o lokalnem PC-ju.


"ce grem na sosednji pc- grem pod Find Computers - napisem IP - najde računalnik- vendar ko 2x kliknem - napiše uno že prej gor omenjeno - don't have permission.
in res imam pravice na everyone - pa še vedno ne dela. in tudi če dam klukico stran na simple sharing - je isto."

OK, sosednji PC - a si fizično pri njemu, oz ga uporabljaš ali pa iz lastnega lokalnega PC-ja dostopaš do sharanih objektov na omrežnem računalniku ?
napisem IP, če upoštevam sotekst prvega na vem o katerem IP-ju oz. računalniku je govora IP lokalnega oz. ime lokalnega ali omrežnega ?

Ok, če upoštevam da si na lokalnem računalniku hotel dostopati do ustreznega omrežnega računalnika in njegovih deljenih omrežnih objektov preko ip-ja ozirama imena.
ko 2x kliknem - napiše uno že prej gor omenjeno - don't have permission.

OK, vidno je, da nimaš dostopa do omenjenega računalnika oziroma računalnika v domeni ( še vedno nisi specificiral ).
Torej možna rešitev :

Najprej moreš okrbniku omrežnega računalnika z tvojega vidika, oziroma na tistem, ki so omrežni sharani viri sporočiti, naj ti da pravice vstopa do omrežnih sredstev, ki bi jih želel uporabljati (pristaviti mu moraš svoj username in domeno če si vsebovan v domeni).
Šele ko bodo pravice uspešno kreirane za vir boš lahko iz lokalnega (svojega) računalnika lahko dostopal do omrežnih virov oddaljenega - omrežnega računalnika z viri.
Kakšne pravice pa imaš v omrežnem viru bo postavil skrbnik omrežnega vira oziroma sam, če fizično postaviš lastne pravice na omrežnem računalniku.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

kronik ::

Izklopi Windows firewall na obeh masinah oz dodaj expection za File sharing

boula ::

je REŠENO , sicer ne vem če je to prav profi način vendar dela-
vsak mapi ki jo dam v omrežje - moram iti pod zavihek varnost, dodatno in dodaj "vnesi ime predmeta - guest user.

in s tem ko to dodaš ima vsak ki se poveže pravico do tega.

res hud trik

Gwanaroth - ti si predlagal da dam stran user guest - tudi na ta način je problem resen. BRAVO
imagodei - hvala za nasvet - samo res ne vem če bi bilo smiselno dajati 100 novih usernamov(študentski dom)- uporabnikov - če bi blo za enga bi se še lotil tega.
link_up - tvoje ni pomagalo..


ja da odgovrim se ostalo - kar je blo v dvomih, tako da bodo drugi vedel kdaj se ta trik uporabi.


ja na sosednjem pcju sem bil FIZIČNO
ja sem imel izkloplnjen firewall - oziroma na exceptions
nisem uporabljal simple sharing


HVALA VSEM PROBLEM JE REŠEN - če bi rad še kdo kaj da razjaznim - kar naj piše.
kar se mene tiče je zadeva rešena. face ste :D

Kankan ::

Pozdravljeni!

Mi kdo zna pomagati vzpostaviti povezavo računačnika in LCD preko DLNa. Inštaliral sem program TVersity, pa nekaj ne štima....mislim, da je Tversity zaznal tv, čeprav TV ni zaznal računalnika....zakomplicirano ....bi bil kdo pripravljen priti na dom, da mi uredi zadevo, za ceno se zmenimo...

Lp Andrej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP file sharing (nastavljanje userjev)

Oddelek: Operacijski sistemi
71348 (1164) axee
»

težave z domačim omrežjem

Oddelek: Omrežja in internet
132390 (1980) jan01
»

Win server 2003 in Win XP - file sharing oz. skupna raba

Oddelek: Omrežja in internet
222210 (2081) Mitja.GTI
»

Filesharing in XP, Simple filesharing na OFF !

Oddelek: Omrežja in internet
121523 (1365) slokii
»

mrežna povezava!

Oddelek: Omrežja in internet
132995 (2652) ToniT

Več podobnih tem