» »

Kako brezžično povezati TV in SAT sprejemnik

Kako brezžično povezati TV in SAT sprejemnik

R33D3M33R ::

Situacija je takšna, da je v sosednji sobi SAT sprejemnik in seveda bi tudi jaz rad gledal satelitsko TV v moji sobi. Rad bi povezal moj TV sprejemnik s satelitskim brez vrtanja in brez kablov. Sobi loči dokaj tanka stena, tako da bi brezžični prenos, če bi uspel zagotovo deloval.
V mojem TV nimam antene, ker sem ugotovil, da sprejema lepšo sliko, če namesto antene v TV vtaknem navadni kabel :).
Na satelitskem sprejemniku je seveda razdelilec, ki razdeli OUT signal na dva neodvisna dela.
Kako sedaj povezati tole? Kakšna ideja ali je to neizvedljivo?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

5er--> ::

Rabiš kaj takega.
PS: Na obeh TV-jih boš imel isto sliko.

R33D3M33R ::

Aha, hvala za nasvet, to vem, da bom imel isto sliko. Zadeva mi pa zgleda precej drago, čeprav cene nikjer nisem opazil, pod 10k zagotovo ni. Se bi dalo najti kako zelo zelo poceni rešitev? Za 10k bi si verjetno lahko nabavil svojo kišto pa bi lahko gledal programe, ki jih sam želim.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Stratus ::

Fant tole bo pa mal tezko >:D .
1.) F**k brez muk je utopija (se opravičujem za bad language 8-) )
2.) Če razdeliš signal na OUT z nekim navadnim razdelilcem za signal vedi da bo slika slabša na obeh TVjih moč signala ki ga prejme vsak TV bo pač samo polovična (logika ne)
3.) Ni cheap rešitve !
4.) Je cheap rešitev:D nekaj 100 SIT zvrtaj luknjo v zid in potegni kabel
5.) No other options allowed

Sorry ker zgleda kot da se delam norca, vendar so mi hudo smešna vprašanja tipa vem da ni poceni rešitve vendar a je možno vseeno kaj ceneje 8-O.

P.S.
Tehnični del odgovora drži
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

R33D3M33R ::

Am, kje sem že napisal, da vem da ni poceni rešitve? :\ Mogoče je ta del stavka skrivnostno izginil, kaj vem 8-O

Glede na točko 2. Brat je imel narejeno podobno - povezano s kabli, razdelilec na izhodu na satelitskem sprejemniku in slika niti približno ni bila slabša na nobenem izmed TVjev - od kod ti take ideje? 8-O

Zagotovo se je kdo srečal s podobnim problemom...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

R33D3M33R ::

No, mislil sem, da forum obiskujejo tudi kaki elektrotehniki in podobno a očitno temu ni tako (le v čem je smisel tega oddelka).
Iz SAT out pač pride električni tok, ki teče pač v eno smer, nič ne niha kot pri anteni. Torej bi rabil samo zadevo, ki bi tale tok spremenila v EMV, torej rabil bi nekaj kar bi povzročalo nihanje signala iz SAT out. PA ne mi reči, da je to tako težko narediti, saj ni neka raketna znanost...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

ql000 ::

Brez žalitev, drugače bo šiba pela! :D

Stratus ::

signal iz SAT out je že moduliran na frekvenco okoli 350 do 500 MHz (mogoče se motim v frekvenci vendar je tu nekje). Rešitev seveda obstaja v vsaki boljši trgovini z TV opremo, cene ne vem. Google za brezžično tv anteno. Da bi ti šel pa narest načrt za samogradnjo, pa ni šans, ceneje te pride narejeno v trigovini.
Kar se tiče moči signala ko ga razdeliš, kaj ti ni jasno. Če ti izvor da signal moči 50mW in nanj obesiš dva odjemalca vsak dobi le polovico signala. (its a fact not a gues)
Nije žvaka za seljaka !

A ma kdo žvečilni :)

francka45 ::

kaj pa kaj takega mogoče?

Tody ::

Jest vem za eno zadevo, Wirless

Kle je še slikca
če rabiš kaj podobnega ma ZS-ji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Azrael ::

Manjše opozorilo, če bo kdo šel delat modulator, po linku, ki ga je posredoval uporabnik Nejčkovka, naprava je konstruirana za NTSC sistem in na našem PAL sistemu bodo težave z zvokom, oz zvoka ne bo, lahko pa se pojavi tudi težave z barvami, standarda sta preveč različna.

Druga možnost je, da se uporabi modulator iz odsluženega videorekorderja.
Nekoč je bil Slo-tech.

baresi ::

lp

Smisel tega oddelka ni zato da bi vsak nevednež tukaj klatil neumnosti, povrh vsega pa je še predrznež. Malo si preberi kaj si napisal o električnem toku, nihanja signala, raketne znanosti itd. Osebno mislim da je za tebe raketna znanost vrtalni stroj, glede na to da ne veš iz "sosednje" sobe pripeljati signal v svojo. Vsaka čast moderatorju da ti pusti tu pisati in pa Azraelu ki se trudi pomagati, pa čeprav si to ne zaslužiš. Pa brez zamere.
lp baresi

R33D3M33R ::

Ok, hvala tistim, ki ste mi podelili uporabne nasvete.

Za take kot si ti baresi pa ne bom izgubljal besed, preberi si še enkrat kaj si napisal. Prosil sem za pomoč, dobil sem žalitve.
Hvala, res hvala. V temo ne nameravam več pisati in se lahko zaklene, če bi se še našel kak, ki bi uspešno kritiziral tisto kar sem napisal.
Ostalo kar me zanima si bom pogooglal.

Citiral bi le podpis nekega uporabnika slo-techa:

"Nekoč je bil slo-tech"
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

baresi ::

lp
Oprosti če sem te užalil, me pa veseli dejstvo da boš v bodoče "pogooglal". Tvoj post sem razumel kot žalitev vseh ki sodelujejo v oddelku elektrotehnika in elektronika. Elektrotehnika in elektronika je znanost, tu sodeluje kar nekaj ljudi z ogromno znanja in iskušenj, če je za tebe prava znanost "raketna znanost", pa išči pomoč na njihovem forumu. Zaradi mene in tebe slo-tech ne bo propadel, res pa je da bi bil bolj koristen če bi vsak najprej pogooglal in potem spraševal. Potem bo slo-tech še naprej slo-tech.
P:S. Jaz tudi ne mislim več polemizirati o tem, kot uporabnik tega foruma sem napisal svoje mnenje in nič več.
lp baresi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Satelitska TV - čiste osnove, kaj potrebujem, programi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5311453 (7027) Scorpy84
»

digitalni satelitski sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
185140 (4892) green heart
»

Poceni Wi-Fi antena za razdaljo tudi do 10 km

Oddelek: Omrežja in internet
2016552 (8281) Jao13
»

Gledanje TV v spalnci brez antene

Oddelek: Zvok in slika
102279 (1854) AtaStrudl
»

najmanjša satelitska antena?

Oddelek: Zvok in slika
184013 (3701) CaqKa

Več podobnih tem