» »

Prodaja nepremičnine in dohodnina

Prodaja nepremičnine in dohodnina

ping ::

Domnevam, da je med Slo-Techovci precej strokovnjakov na tem področju, zato bom kar udaril z vprašanjem.
Zanima me ali bo morala oseba, ki ne prejema dohodkov in ji torej ni potrebno vlagati davčne napovedi, drugo leto napoved oddati, ker je letos prodala nepremičnino?
Na nepremicnine.net sem enkrat sicer bral, da se dohodnina ne plača, ker država tako in tako dobi svoje z davkom na promet od nepremičnin od prodaje same, ki je v tem primeru znašal 2% od 7.800.00.
Zdaj pa ne vem ali je državi enkrat zadosti. Baje se bo tudi zakon o dohodnini drugo leto spremenil.
Torej znalci, če ima kdo odgovor na plan z njim.

Širajzl ::

Davčno napoved bo potrebno oddati.

ping ::

OK, kaj pa plačat?

Širajzl ::

To pa ne bi vedu.
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

ZLOky ::

Povej kako/kdaj (morebiti za kakšno ceno...) je prišla nepremičnina v last tej osebi, ki ne prejema rednih dohodkov. Več podatkov, lažje je odgovoriti glede tega.

tomaz 06 ::

A ni davčno napoved ze zdaj potrebno oddati?

podbevna ::

Ja, napoved je treba oddati. Davek od kapitalskega dobička pa plačaš na razliko med nakupno in prodajno ceno stanovanja, razen, če si lastnik in si v stanovanju prijavljen vsaj 3 leta.
LP

ping ::

sem klical na davčno kjer so mi povedali, da prodaje nepremičnin NI potrebno prijaviti v dohodnisko napoved.
Upam samo, da nisem govoril s kakšnim lolekom, ker je prva ženska rekla, da se ji zdi, da moram prijavit, druga, ki naj bi vedela več, pa je rekla, da ni potrebno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P2P lending - oddaja napovedi za odmero dohodnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12716832 (321) redtech
»

V kateri sklad vložiti?

Oddelek: Loža
398944 (6806) Spajky
»

Dohodnina

Oddelek: Loža
51254 (1156) Kleemen
»

Pravniški nasvet pri plačilu najemnine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517347 (15789) St235
»

Prodaja delnic, davek in dohodnina

Oddelek: Loža
65002 (4906) LoneWolf

Več podobnih tem