» »

temperature - v redu ali ne?

temperature - v redu ali ne?

nosk8fx ::

pozdravljeni!
zanimajo me vaši komentarji glede temperatur v mojem ohišju. temperature sem pogledal z Everest Ultimate Edition 2006.

- procesor: 52°C
- trdi disk: 32°C
- matična plošča (verjetno čipovje): 41°C

danes je v sobi sicer normalno toplo (zaradi včerajšnjega dežja, pa tudi sedaj gre dan že proti večeru), vendar ko je bolj vroče, se tudi soba precej bolj segreje, tako da bi temperature znale biti še višje.

se vam zdi katera temperatura previsoka?
včasih se pojavljajo kaki neznani problemi (pc se ugasne in se takoj znova ne zažene), včasih pa dela vse normalno.

na procesorju je Zalmanova Cu vetrnica z velikim ventilatorjem, disk ima hladilnik z dvema majhnima ventilatorjema, na ohišju sta dva velika ventilatorja (eden spredaj, drugi zadaj), čipovje ima original majhna reberca, grafična kartica pa tudi original hladinik z dvema majhnima ventilatorjema.

za odgovore že v naprej hvala!

lp, Sašo
  • spremenil: nosk8fx ()

bluefish ::

previsoko, tako kot Everest. :D
Zdi sem mi nenavadno, da imaš ob vsej tej ventilaciji takšne temperature. Napiši še konfiguracijo računala, pa poglej ali pretok zraka ovirajo kabli, oz. je na ventih že veliko prahu,..., prepričaj se tudi, da je comp na takšnem mestu, da dobi ustrezno količino zraka in da ga lahko tudi izpiha.

iMark ::

Hja, je treba vedit tud za kateri proc gre, kr hitrejši ko je večje so temperature, drgač pa se men zdijo normalne. Ja tistih 41°C pripada chipsetu. Moj disk ma 50°C 8-O

bluefish ::

hja, pri meni je:

CPU: 30 °C
ohišje: 38 °C
HD: 35 °C

nosk8fx ::

povzetek iz Everesta:

so vse previsoke ali je katera v mejah normale oz. katere najbolj odstopajo od "normalnih"?
ventilatorji niso zaprašeni, prostora/zraka za vhod in izhod je dovolj, IDE kabli pa seveda malo otežujejo pretok, vendar čim manj mogoče (koliko se je dalo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nosk8fx ()

iMark ::

Juj proc je pa res nekm preveč gork :D, drugo pa vse ok.

konrad ::

Pri meni je tako. imam pa hladilnik Zalman CNPS9500 Cu LED BOX

--------[ Skupno ]--------------------------------------------------------------------------------------
Računalnik:
Osnovna plošča:
Tip procesorja Intel Pentium 4 630, 3000 MHz (15 x 200)
Ime osnovne plošče Gigabyte GA-8I945P-G (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Čipset osnovne plošče Intel Lakeport i945P
Sistemski spomin 1024 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)
Tip BIOSa Award Modular (07/12/05)

--------[ Senzorji ]------------------------------------------------------------------------------------

Temperature:
Procesor 34 °C (93 °F)
Grafični procesor (GPU) 43 °C (109 °F)
GPU Ambient 43 °C (109 °F)
HDT722516DLAT80 41 °C (106 °F)

Ventilatorji:
Procesor 1758 RPM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: konrad ()

nosk8fx ::

sem gledal na X-bit labs in je idle temperatura 53°C, working pa 65°C. po tem sodeč moja ni previsoka, ali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nosk8fx ()

Spajky ::

Je normalna! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

;-) ::

heh pomojem je mal preveč. Jaz mam semprona 3100+ (1800Mhz), torej ni navit, z "stock" hlajenjem, v kišti so sam trije ventilatorji:
tist na grafični,
eden za diske,
pa tist na procesorju.

poglejte temperature pri idile- no odprt mam winamp pa 2 browserja (merjeno pred par minutami-ni niti malo slabo vreme(prijetno))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611925 (10637) wate
»

Obremenitev računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
142228 (1974) Xserces
»

ugašanje in restartanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
235400 (5053) Cold1
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728764 (6163) Vuli
»

Mene pa zanim kolk je povprecna tem. procesorja!!

Oddelek: Navijanje
192121 (1574) martinsm3

Več podobnih tem