» »

Program primeren za paraleliziranje.

Program primeren za paraleliziranje.

infiniteLoop ::

Pozdravljeni!

Lotevam se paralelizirat en problem (zaradi faxa). Tezava je, da v programu s katerim se zadeve lotevam, lahko kot job podam samo 1 executable file s parametri in ta mora teci na linuxu.

Moja prva ideja je bila, da bi mogoce paraleliziral stiskanje videa. Za to bi potreboval encoder v enem fajlu. Film bi tako razsekal na recimo 4 kose in potem na vsakega izmed 4 racunalnikov najprej poslal datoteko s kosom filma, kot job bi dal encoder in kot parameter (teh je lahko vec) podal to datoteko. Ko bi zadeva vse skupaj premlela bi rezultate prenesel nazaj in iz vseh skupaj spet sestavil prekodiran film. No problem je v tem, da se nisem nasel encoderja, ki bi bil realiziran v eni datoteki. Zanima me, ce kdo pozna kaj takega. Sploh ni finta v tem, da bi ta encoder moral biti karkoli fensi ali da bi kodiral v kak poseben format, da le zadeva deluje.

No druga ideja je da bi podobno paraleliziral raytracing (sledenje zarku), Za kar pa bi tudi potreboval renderer v eni datoteki in bi potem podal za izris po cetrtino scene. Problem je da tudi cesa takega nisem nasel.

Torej ce kdo pozna kak program, ki bi ustrezal zgornjim pogojem ali ce ima kako drugo idejo in pozna ustrezen program bi mu bil vec kot hvalezen.

Hvala
None of us is as dumb as all of us.

Quikee ::

Poglej x264 video encoder. Kolko gledam je x264 le ena datoteka.

Jean-Paul ::

Tezava je, da v programu s katerim se zadeve lotevam, lahko kot job podam samo 1 executable file s parametri in ta mora teci na linuxu.
To je precej čudna omejitev. Poskušaj drugače zastaviti problem.

Zgodovina sprememb…

64202 ::

Poglej za mencoder, ki pride zraven mplayerja. Pa prevedeš zadevo tako, da ima notri statično zaliman ffmpeg (obvlada mpeg in še nekaj drugih), mogoče je to celo privzeto. Če sem prav razumel :)
I am NaN, I am a free man!

infiniteLoop ::

@jean-paul: ja verjamem da je omejitev cudna ampak le ta ni zrasla na mojem zeljniku.
None of us is as dumb as all of us.

ql000 ::

Nisem čisto siguren, da je paralelizem omejen samo na uporabo določenega programa. A nima tukaj še OS prstov vmes?

infiniteLoop ::

Okej fantje uporabljam gridlab (JavaGAT), ki ima to omejitev da kot job lahko submitam executable file. Ja vem fajn bi bilo ce bi lahko submital java jar, o cemer sem povprasal enega izmed razvijalcev in ta je zatrdil da to zaenkrat ni mozno da pa delajo na tem. Potem bi bilo vseeno koliko fileov je v jaru in na katerem sistemu laufa zadeva, ce je na njem le namescen JVM. Zadevo laufam na linuxu. In od tod moje omejitve.

Drugace pa bi bilo lepo ce bi kdo poznal recimo kak algoritem za racunanje decimalk stevila pi (to sem videl na netu en primer na nekem drugem gridu) tako da bi vsaka izmed 4 instanc izracunala recimo 10 decimalk in potem bi to sestavil skupaj. Iscem tak algoritem, a ga zaenkrat nisem nasel.

... dobro, dobro bom nehal tezit in grem googlat naprej....
None of us is as dumb as all of us.

64202 ::

Lahko narediš self-extractor. Na linuxu je to dokaj trivialno: Self-extracting Archive HOWTO | Malta Linux User Group

Potem pa samo še dodaš v extract skripto, da se požene.
I am NaN, I am a free man!

WarpedGone ::

Si omenu reaytracing...

Poišči si POVRay, stvar je single-executable stvar, vse parametre pobere iz commandlina oz. inifileta.
Sigurno je možno mal počarat s parametri, tko da se bodo dale končna slike sestavit skup.
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[HTML5] možnosti le z html, brez javascript itd. (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
565364 (3209) DePalmo
»

Trojan.Gpcoder.G (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
98199075 (192263) Cold1
»

IIS problemi

Oddelek: Omrežja in internet
141508 (1226) extr3m3
»

Izbira Theore problematična za Mozillo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7723672 (21724) Icematxyz
»

Vzroki v kernelu Linuxa da na njem ne delajo Win aplikacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
766727 (5094) BlueRunner

Več podobnih tem