» »

radarji na AC

radarji na AC

dobnik ::

LP

zanima me kje so postavljeni tisti radaji na avtocesti ko te slikajo in poslejo poloznico domov :) so se zmer pr tistih 2eh tunelih al so kej prestavel?

St@jler ::

Če misliš pri tunelih - Golovec? Da. So pa tudi tiste kamere od DARSA, katere policisti uporabijo, če si bil zeloo zeloo poreden :)) Glede legitimnosti takega nadzora je pa mislim da že bila tema.

Microsoft ::

Pa pred najdaljsim tunelom pod Trojanami. Sicer je pa tako, da ce se dva vzporedno peljeta, ne dajo kazni. Jst sem se nazadnje cez Golovc peljal ene 120, pa ni nic kazni.



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

dobnik ::

ja kdaj pa to polcaji pol uporabljajo? kamere majo samo takrat ko so pac oni v "akciji" in ustavlajo al tud ce jih ni pa jim potem kej javi na centralo da je kdo krsil?

zanima me pa bol na relaciji trebnje - koper

Azrael ::

Članek: Video nadzor na slovenskih avtocestah

Zašijejo te lahko kadarkoli in to povsod, kjer so table z opozorili o video nadzoru, če počneš neumnosti in ali kršiš zakon.

IMHO se ob stanju naših AC, dirkanje ni pametna odločitev, tudi če zanermariš policaje. Pač, da ne bo kakšen tak oglas:

Prodam mesec star BMW po delih. Ogled med Hočami in Arjo vasjo....:D
Nekoč je bil Slo-tech.

5er--> ::

@St@jler: Saj, če si zeloo zeloo poreden je tudi v redu. Kamere ne uspejo dobit tablice zaradi premajhnega framerate-a>:D.

dobnik ::

kaj to pol pomen ... da npr. sm se pelu v nekem odseku od ljubljane do kopra pelu 220km/h in da so me kamere posnele, dobim poloznico? ker v temu clanku, ki ga je dal azrael, pise da naj nebi smel posredovat osebne podatke (reg. tablica) policiji, v primeru da ni oznake o video nadzoru na cestninski postaji.

pa se to me zanima. ce prekoracis hitrost 130 na avtocesti, posljejo poloznico vsakemu smtrniku ali samo tistim, policiji sumljivim.

mogoc se mal smesn slis sam me zanima :)

Azrael ::

Opozorilo o video nadzoru velja:

a.) če si šel čez cestninsko postajo (tam so vedno ta opozorila)
b.) na zaprtem delu od Lj Log do postaje Videž (glej točka a).
c.) če je opozorilo na uvozu na AC, kot je sedaj na Gorenjskem.

Polovijo verjetno ne vse, najbolj radi tiste najhitrejše. Se najbolj splača in mogoče bo dirkač še srečen, ko bo imel uradno potrdilo in bo dokazoval, koliko mu potegne avto, ki ga prodaja, ker je ostal brez ispita.
Nekoč je bil Slo-tech.

dobnik ::

pol sm ga ufu*al ko sm se pelu okol 2eh ponoč na zlo dolgi ravnini proti kopru 210km/h? najhitrejsi glih nism biu, me je prehitel ene par avtomobilckov :)

;-) ::

fotr je na avtocesti slov.bistrca-maribor dobo 240km/h not.

edit: ps.: itak tile naši policajči so same zgbe.

stric ma ford excursion al kaj je to tale tavelik...predelan pa to, ga je ustavla policija (smo se pelal kakih 60 preveč po mestu)pride do njega, stari (da očala z nosa) pogleda policaja reče po italijansko če vejo koga so ustavli...ga policaj vpraša kaj govori, jih vpraša po nemško...policaj vošči lep dan pa gremo naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

BigWhale ::

Upam, da imas pamet po materi... ;>

Pa kaj se bojite kamer in nadzora? Saj nimate nic za skrit, tudi tega ne kako hitro se vozite po cestah! Mar ne?

Microsoft ::

Ce bi bile omejitve realno postavljene, pol res ne.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

balocom ::

Ta je dobra>:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

misso ::

c.) če je opozorilo na uvozu na AC, kot je sedaj na Gorenjskem.


tudi na dolenjske so postavili te table.

mzidy ::

Tak je prav, da take mal stisnejo:) Ker kaj je na naših cestah tak ni ničemer podobn;(( Glejte švaba, bo mel A Q7 3.0TDI pa če bo omejitev 30km/h, se bo pač pelu 30km/h8-) Pr nam se pa tak vid, ko dobi narod izpit hiter eno trugo na kolesih kupit( ala Bmw star ko zemla s kako 2.0i ali več mašino...) pa mislijo, ko dajo na Clio-ta l.98 pol tone plastike gor pa šipe odpre, da je taglavn v mestu:O
Jah, veliko je takih...

Pyr0Beast ::

veliko ?
Preveč !

Freekn nabzi.
Odzadej spojler, nakako čudno preštrihano, in pa seveda dobr avspuh, da 'ropota' po celem mestu. Hoče folk nekaj bit z 2i kripco. Prot dizlu nimajo za burek, dejansko. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

klemen22 ::

Prot dizlu nimajo za burek, dejansko.

Odvisno ker bencinc in ger dizel. Seveda je prednost tudi v tem da z dizlom dobiš v enem avtu tudi traktor0:)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Pyr0Beast ::

in ogromno navora >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Fizikalko ::

Pa ti veš, kaj je sploh navor in zakaj ti koristi? Just asking, ker je ful nekega bluza o navoru sem in tja, pa naj en junak že pove, kaj mu navor koristi... Da te vidmo. ;)

klemen22 ::

Konkretno to, da ti ni treba menjat dostkrat IN da z velikim navorom na izi pospešuješ v klanec.8-)
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Fizikalko ::

Prvo je res, drugo pa tko-tko. Kaj pa je na izi? Za hitrost, v klanec ali brez njega, so pomembni le konji... Navor ti pomaga samo in zgolj, če želiš v ta klanec z višjo prestavo kot pri bencinarju. Sicer pa: če maš 2 avta z isto konji, en bencinar, en dizl, kdo bo šel hitreje v klanec? Če jima ne omejiš prestavljanja, bi pri istem izkoristku in podobnih nastavitvah prestavnih razmerij šla zelo enako.

Je pa navor res ležerna zadevca, to pa.

Fizikalko ::

Čeprav po drugi strani majo pa turbo dizli itak turbo luknjo pri nizkih obratih, tko da ti to požre dosti veselja nad navorom.

Pyr0Beast ::

Tdi je podn


Navaden dizl je taprava stvar. :)
To o navoru.

navaden dizel vs bencinar.

40° klanec (ja je to že kr velik)
Pri bencinarju boš moral menjati v prvo, če ne v ler (da ti mašina ne crkne)
Pri dizlu greš lepo gor z 2. Posebno z nizkimi obrati. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SkIDiver ::

Kje za vraga je na dolenski AC kaka tabla o videonadzoru? Poleg tega pa ti s kamero kolkr sem seznanjen ne morejo dokazat, da so vozil prehitro.

OwcA ::

Izmeriš razdaljo med zaporednimi slikicami in je. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

misso ::

ocepi bič, iva.gorica, v.g., grosuple, videl tudi na lj obvoznici, pa še kje drugje ker se nisem vozil


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencin ali diesel? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
446102601 (61483) Berserker
»

efektivna vožnja dizla (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15031179 (26779) Siddh
»

mercedes cdi in kurilno olje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26552924 (45549) T0RN4D0
»

Bencin ali Dizl (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
63638019 (28134) energetik
»

Nakup avta (dizla) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19523520 (19829) ivanuscha

Več podobnih tem