» »

Polžja vožnja pri ustavljanju pred semaforjem

Polžja vožnja pri ustavljanju pred semaforjem

1 2 3
4
»

starfotr ::

Pretirano šparanje zavor pomeni tudi odpoved zavornega sistema oz. blokada zavornih klešč. To je zelo pogosta okvarja pri avtih, ki se malo vozijo in malo zavirajo, predvsem pa je to izrazito na električnih vozilih.

Mercier ::

Povzetek

- Kruza (besedo sem profitiral iz teme, fala) se pred semaforjem, ker nas čaka pri rdeči luči stanje. Psiho razlika med tem in ustavljanjem za parkiranje je, da manjka motivacija za hitro izkrcanje (tega nisem upošteval v svojih premišljanjih).
- Kruza se tudi špekulativno v upanju na bolj zvezno vožnjo skozi križišče (do tu mi isto ni seglo, čeprav to naredim kdaj, ko vem, da ima smisel).
- Tehnično-ekonomskim razlogom se načeloma ne prizna primata, se jih pa ne zanika.
- Skrbi se za okolje in odraža smisel za humor.
- Zaprmej in odločno se zanika živciranje OPa (nisem se pa navdušil nad prakso).

Raptor F16 ::

Webmojster je izjavil:

Moraš tudi upoštevati, da sedaj nekateri vozijo električna vozila, ki bolj zavirajo ko spustiš "gas" zaradi rekuperacije.


Tisto rekuperacijsko zaviranje je precej močno in dovolj dinamično. Ne pravimo da je treba zavirat na nož ampak Ne se pa vozit 30 zato da boš med vožnjo na zeleno počakal. Sej zate razumem da ti bo fajn ampak za tiste za tabo pa ne, ker se križišča za teboj ne spraznejo dovolj hitro.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

starfotr ::

Večja mesta že delajo na tem, da bo celo mesto ena sama cona 30. Tako, da se boste malo umirili vsi skupaj v naslednjih desetletjih.

WizzardOfOZ ::

kuall je izjavil:

tebi zgleda, da je prvi v koloni, ker ima varnostno razdaljo in nisi vajen, da ima kdo pravilno varnostno razdaljo, ker je 99% opic nima.

2 kilometra je taprava varnostna razdalja, ane.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

ginekk ::

Ne 3km, pa tud na desen pas se nikakor ne da umaknit iz prehitevalnega, če ni vsaj 3km do naslednjega tovornjaka.

Dostikrat vozim po levem v koloni za petimi, vsak bi rad prehitel naslednjega, a razdalje do naslednjega tovornjaka je toliko, da bi jaz zlahka pospešil in prehitel celo kolono po desni.

Potem pa preden se prvi umakne, pospeši drugi k penzionist, tretji tudi, četrti potem že s tretjim vštric vozi 143km/h kakšnih 500m in že smo pri naslednjem tovornjaku.

Nihče itak ne zna prestavit par prestav navzdol in pospešit kolikor lahko, kajti zakaj bi trošil gorivo po nepotrebnem, že tako vozi z zakonsko dovoljeno hitrostjo.

Utk ::

a razdalje do naslednjega tovornjaka je toliko, da bi jaz zlahka pospešil in prehitel celo kolono po desni.

Tistih 5 pred tabo se je zjutraj pač minuto prej vstalo in so zdaj pred tabo. Jaz bi tudi lahko vsako babico na blagajni prehitel po levi, desni, preskočil, odrinil, premlatil in bil pred njo na vrsti. Pa ne delam tega, ker je pač pred mano in nisem kreten. Zakaj bi ti rad bil kreten?

Potem pa preden se prvi umakne, pospeši drugi k penzionist, tretji tudi, četrti potem že s tretjim vštric vozi 143km/h kakšnih 500m in že smo pri naslednjem tovornjaku.

In?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Ahim ::

Mercier je izjavil:

Povzetek

- Kruza (besedo sem profitiral iz teme, fala) se pred semaforjem, ker nas čaka pri rdeči luči stanje. Psiho razlika med tem in ustavljanjem za parkiranje je, da manjka motivacija za hitro izkrcanje (tega nisem upošteval v svojih premišljanjih).
- Kruza se tudi špekulativno v upanju na bolj zvezno vožnjo skozi križišče (do tu mi isto ni seglo, čeprav to naredim kdaj, ko vem, da ima smisel).
- Tehnično-ekonomskim razlogom se načeloma ne prizna primata, se jih pa ne zanika.
- Skrbi se za okolje in odraža smisel za humor.
- Zaprmej in odločno se zanika živciranje OPa (nisem se pa navdušil nad prakso).

Jaz bi vseeno dodal eno pripombo k "tehnicno-ekonomskim razlogom, vsaj dokler govorimo o "kruzanju", ne o ustavljanju 100 metrv pred kriziscem in potem premikanjem z 2 km/h naprej: vedno vec vozil ima KERS, ki se v taki situaciji polni. Poleg vsega kar je ze zdavnaj GupeM napisal bo ziher to vedno veckrat razlog da vozila ne pospesujejo/ustavljajo na polno.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Intelligent speed assist" pri novih avtih od 7.2022 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15418086 (14500) feryz
»

Hypermiling oz. varčna vožnja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13625844 (22464) Domobrancek

Več podobnih tem