» »

Težava z mrežo

Težava z mrežo

Rippy ::

Imam eno težavo z nastavitvami omrežja ki mi povzroča sive lase. Nevem točno kako bi opisal samo upam da lahko nekdo s tega zbere kaj bi lahko bilo narobe in predlaga rešitev.

S kolegom poskušama že nekaj časa igrati Age of Empires 2 conq preko TPC/IP povezave samo bolj kot ne brez sreče.

-No tako je, uporabljam ruter težava ni v portih saj sem jo probal rešit s vsemi odprtimi.

-Uporabljam XP firewall (integriran), igrica ima dovoljen dostop, brez firewalla je težava enaka.

Kaj vem:

-Če oba uporabljama ruter, se ne morema povezat.

- Če se on poveže na PC-ju direktno na internet (jst na ruterju) pa jst probam najdit igro ga ne vidim. Če grem na Labtop ga sicer vidim ampak nemorem se povezat na igro. (če on hosta)

-Če je on direktno na internetu na labtopu (jst na ruterju) in just na svojem labtopu lahko igrama (če on hosta). Če jst hostam me sploh ne vidi.

-Če se oba direktno povežema na internet lahko oba hostama in se uspešno povežema. In če se jst direktno povežem na internet lahko joinam na mojem PC-ju.

Težava je v tem da ali on nima labtopa doma ali pa jst nemorem se direktno na internet povezat (brez ruterja), ker druge osebe uporabljajo povezavo večino časa.

Ima mogoče kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe ? Z svojem ruterjem sem se že dost igral, fowardo porte ki jih ta igra uporablja etc, samo brez uspeha.

Se zahvaljujem.

jan01 ::

Npr za router wrt54gl link
In še za mnoge druge routerje: portforward.com

Rippy ::

Hvala...sem si že prej s tem pomagu in imam pravilne porte fowardane, celo tako daleč sem šeu da sm čisto vse porte fowardo...ampak neč ni pomagalo...vseeno je enako.

Rippy ::

Aja ruter je pa LevelOne FBR-1418TX

AndrejS ::

Ne vem kak si ti vse porte forwardal.... jih je namreč ogromno!

Poldi112 ::

Če brez routerja lahko hostaš, potem je problem v routerju. Si forwardiral porte na pravi IP? Mogoče greš s svojim pc-jem na Shields Up in preveriš, da imaš porte res odprte.

Drugače pa, AndrejS, je vse porte trivialno forwardirat - enostavno daš razpon vseh, ki jih hočeš forwardirati.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jan01 ::

Daš v dmz.

Rippy ::

Ok sm preveriu porte s tisto stranjo...vsi so na stealth. Drugače z DMZ sm tudi že probal, nič. IP-ji so pravilno konfigurirani na mojo mašino, torej je vpisan enak kot moj lokalni IP.

mte ::

Ja če so stealth, že niso odprti...

Rippy ::

Torej kako jih naj odprem ? Baje da so odprti :\

Slike od nastavitev ruterja in požarnega zida (naj še enkrat omenim da če isklopim požarni zid se zadeva ne spremeni).

DMZ
Special AP
Virtual Server
Firewall


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika

Oddelek: Omrežja in internet
281372 (949) M-XXXX
»

m0n0wall ne gre na internet-kaj nastavit (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
503170 (2637) steev
»

Slo-Tech NEST 06 slike

Oddelek: Slo-Tech
357928 (4177) Good Guy
»

Forwardiranje portov preko ICS ter network bridge

Oddelek: Omrežja in internet
101161 (1081) Saladin

pomoč z photoshopom

Oddelek: Zvok in slika
121066 (936) Stepni Volk

Več podobnih tem