» »

Sedma različica urejevalnika besedil "Vim"

Sedma različica urejevalnika besedil "Vim"

Slo-Tech - Pred približno mesecem dni je luč sveta ugledala sedma različica naslednika legendarnega urejevalnika vi, ki je nastal pred 30 leti na Berkeleyu, pod prsti Billa Joya, soustanovitelja podjetja Sun. Seveda je v teh letih urejevalnik doživel mnoge izboljšave, tako da se mu to pozna tudi v imenu: namesto vi je sedaj vim ("Vi IMproved"). Še danes si ne moremo zamisliti nobenega Unix sistema brez tega urejevalnika. Najdemo ga na tem naslovu, za različne platforme, tudi za Windows. Poleg tega lahko izbiramo med številnimi (1555) dodatki, vključno z vstavkom za igranje Tetrisa :).

Več informacij na Wikipediji
ter še
Izseki intervjuja z avtorjem.

9 komentarjev

Gjera ::

Za vse ki ne veste. Vi je po rimsko 6. Če dodate še dve šestki dobite 666. To je skriti namig avtorja, da je ta editor satansko zajeban za uporabo. ;)
Z prakso baje postane njegova uporaba skoraj angelska. Ne bi vedel. Sem prilezel nekje do nivoja vic.

M.B. ::

Najboljša stvar pri 7mi verziji je omni dokončevanje. V insert mode stisnice C-X in C-O malo počakate in že vam dopolnjuje imena funkcij za PHP.
Zgleda pa to takole:

- Intelligent completion for C, HTML, Ruby, Python, PHP, etc.

C-N in C-P pa še vedno dela za dopolnjevanje ključnih besed.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

hanibal ::

Najbolj pomemben ukaz v VI je :q!
:D
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

farmer ::

Vim je kul ampak textmate pa owna.
bleh

OwcA ::



;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Phoebus ::

S tem da ViM ni program za obdelavo besedil, ampak urejevalnik teksta. BISTVENA razlika ;) (WordProcessor != Text Editor)

64202 ::

Phoebus: moja koda je poezija :D :D
I am NaN, I am a free man!

Monster ::

hehe hard slika oWca :D
Ka zaboga...

Jst ::

Hecna, ampak resnicna. Ko sem pri firmi ******[= cenzura] moral na serverju nekatere stvari spremeniti, sem prisel do "vii." Moj prvi odziv je bil nekaj v stilu "Je**mu!!! Pa sej bom kar sluzbo pustil!" Potem sem se pa spomnil, da mene osebno odkrivanje novih stvari veselijo, zato sem se premislil. Po "veselo na delo" sme ugotovil, da ce bi vedel vse commande, bi bilo enkratno. Na netu (prek lynx-a, hehe) sem nasel nekaj v stilu plonk listka, kjer so bile zbrane vse komande. Po priblizno par 10min sem ze veselo delal in cez kaksno uro je bila misija uspesno koncana. Poleg placila, sem se spoznal urejevalnik besedil, katerega sem se, iz neznanega razloga prej izogibal (ime me je spominjalo na krave - vimena). Spoznal sem, da to sploh ni slaba zadeva.

Tako, da pozdravljam novo verzijo in vse pohvale ustvarjalcem!

+ pohvala seveda piscu novice, da nas je opozoril na novo verzijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšla nova različica Inkscapa

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
346714 (4712) CaqKa
»

Kateri urejevalnik texta za gradnjo spletnih strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
282446 (1976) Road Runner
»

[php] PHP urejevalnik

Oddelek: Programiranje
151567 (1271) Ziga Dolhar
»

Notepad++ v3.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
334729 (3619) Khey
»

editor za programerja...

Oddelek: Programiranje
352770 (1987) Nerdor

Več podobnih tem