» »

Windows Server 2003 Standard ali Web za web/mail server?

Windows Server 2003 Standard ali Web za web/mail server?

urosbe ::

Zanima me, ali bi Windows Server 2003 Web Edition zadostoval za server, na katerem bodo več ali manj web strani in pa mail server ali bo potrebno poseči bo dražji različici Windows Server 2003 Standard? Razlika v ceni je namreč 100k SIT vs. 190k SIT.

Hvala za odgovore že vnaprej!

LP
Uroš

Microsoft ::

Te dve verziji imata nek standarden SMTP, ki je za kaj drugega, kot za igrackanje neuporaben. Ce bos imel do 75 hkratnih uporabnikov obesenih na mail, potem si poglej SBS 2003 Standard. Ima Exchange 2003, ki je za mail itak no.1, hkrati pa lahkko v IISju gostis strani. Na te strnai je lahko povezanih recimo 100.000 hkratnih anonymous uporabnikov.

Kakor koli ze, bilo bi vredu, da malo bolj tocno opises, zakaj se bo streznik uporabljal, kdo ga bo uporabljal itn.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

krneki0001 ::

Da ne bom drugam smetil.

Kakšne so bistvene razlike med temi variantami
-win2k3 standard server
-win2k3 web server
-win2k3 enterprise edition?

Sam imam doma uradno enterprise edition, samo me zanima kaj ima več kot ostali dve varianti? (izpustil sem data center)

Microsoft ::

Nekaj teh podatkov je zbranih v tabeli na uradni strani.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Ta tabela ima napisano samo kaj je not v os-u in kaj ni. Mene pa zanima recimo performančno, ker vem da web varianta in standard rabita samo 128Mb rama za delovanje, s tem da web podpira samo 2 proca, standard pa do 4. enterprise dela na do 8 procov in že na 256Mb rama.

A to pomeni, da bi na istih procesrojih in isti količini rama web varianta predelana v workstation delala še hitreje od enterprise. Ker če je tko, potem grem zamenjat enterprise edition za standard ali web. Dobim pa vse itak zastonj, ker sem izredni študent in kot študent lahko uporabljam ves software od microsofta zastonj licenčno preko MSDN-AA - academic alliance.

Tko da imam sedaj doma čisto vse programje uradno na računalniku. Ali je uradno dobljeno s strani MSDNaa ali pa je opensource in je zastonj. Enega programa nimam, ki bi bil nelegalen ali pa shareware - vse je freeware, opensource al pa microsoft.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028417 (11851) darkolord
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
606976 (5532) krneki0001
»

Longhorn vse bližje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
607261 (5589) Poldi112
»

microsoft in windowsi (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
604487 (3718) napsy
»

Windows 2003 Server razlike?

Oddelek: Operacijski sistemi
352316 (1676) andrej

Več podobnih tem