» »

microsoft in windowsi

microsoft in windowsi

1
2
»

smash ::

valda da so ti windowsi bluescreenal če si pa meu pa en kup svinjarije gor, po možnosti še nelegalne..da ne govorim o tem, kolk je linux bolj požrešen napram windowsem in ima počasnejši zagon vsaj 3x itd...najlepše je pa če ima user tanou radeon; pol mu pa ni pomoči..oz.dobiš navodila na dveh a4 formatih, kako zadevo uredit da bo delala, pa še to ne gre včas...pr windowsih takih problem že dolgo ni več:\

napsy ::

smash: očitno da ti nisi dobro poučen.

valda da so ti windowsi bluescreenal če si pa meu pa en kup svinjarije gor, po možnosti še nelegalne.


Dober sistem mora delati, pa tudi če disk raznese od naloženega softwera. To al so programi legalni al ne pa ni pomembno.

.da ne govorim o tem, kolk je linux bolj požrešen napram windowsem in ima počasnejši zagon vsaj 3x itd...


Linux ni nič bolj požrešen kot Windows. Čas zagona je pa Linux podedoval po Unix sistemih ker te si zelo redko restartal, ker so bili serverji in čas startupa ni pomemben faktor pri serverjih.

najlepše je pa če ima user tanou radeon; pol mu pa ni pomoči..oz.dobiš navodila na dveh a4 formatih, kako zadevo uredit da bo delala, pa še to ne gre včas...pr windowsih takih problem že dolgo ni več


Mislim da se bo in se je še vsak sistemski administrator srečal z navodili. Kot računalnikar je treba pač pričakovati, da se tudi malo učiš.

V tem threadu je še kup takih neumnih izjav sam se mi jih ne ljubi komentirati. :\
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: napsy ()

smash ::

napsy: zgleda da te luna nos..pejt raj spat

Dober sistem mora delati, pa tudi če disk raznese od naloženega softwera. To al so programi legalni al ne pa ni pomembno.


hočeš rečt da mora audi furat normalno če mu daš tank na streho?

Linux ni nič bolj požrešen kot Windows. Čas zagona je pa Linux podedoval po Unix sistemih ker te si zelo redko restartal, ker so bili serverji in čas startupa ni pomemben faktor pri serverjih.


če se že gremo kateri je bolji , potem je tudi ta faktor pomemben in je v prid windowsov, pa če hočeš priznat al nočeš

Mislim da se bo in se je še vsak sistemski administrator srečal z navodili. Kot računalnikar je treba pač pričakovati, da se tudi malo učiš.


seveda se je treba kaj naučiti...sam zakaj bi se učil nekaj 10x težje na linuxu, če je zadeva veliko bolj poenostavljena na windowsih

[ Malo se zadrzi... -- BigW ]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

hruske ::

----
Linux ni nič bolj požrešen kot Windows. Čas zagona je pa Linux podedoval po Unix sistemih ker te si zelo redko restartal, ker so bili serverji in čas startupa ni pomemben faktor pri serverjih.
----
če se že gremo kateri je bolji , potem je tudi ta faktor pomemben in je v prid windowsov, pa če hočeš priznat al nočeš
----
meni je bolje, da se mi stvar pocasi zazene do konca, kot pa da je videt, da se hitro zazene, pa se se minuto zatem, ko pridem na namizje ne odziva, ker se se vedno nalaga.

smash ::

meni je bolje, da se mi stvar pocasi zazene do konca, kot pa da je videt, da se hitro zazene, pa se se minuto zatem, ko pridem na namizje ne odziva, ker se se vedno nalaga.


tak je pač način delovanja windowsow...pač počaki še tistih 5 sekund več..še vedno bo zagon 3x hitrejši od linuxa...če pa čakaš na odziv zelo dolgo, maš pa pač preslab računalnik....pa ne mi govort kako linux laufa na 286x, k takih pa ne bom poslušu:D

Gandalfar ::

smash: si dejansko kdaj stopal zagon windowsov in zagon linuxa?

hruske ::

>še vedno bo zagon 3x hitrejši od linuxa...

to ni res.
na 1200 celeronu s 256MB rama se mi na linuxu hitreje zažene, če je sistem brez prevečih strežnikov. Z navadno (zelo oskubljeno debian) namestitvijo + samba, ftp in ssh strežnik se mi je naložil hitreje kot windows.

smash ::

nisem štopal..po občutku folk....recimo da se winowsi postavjo u recimo 30 sekundah, so linux distribucije rabile kako minuto pa pol..to štejem od takrat ko pritisnem power on na računalniku

imam pa p4 2.6 512mb rama

na 1200 celeronu s 256MB rama se mi na linuxu hitreje zažene, če je sistem brez prevečih strežnikov. Z navadno (zelo oskubljeno debian) namestitvijo + samba, ftp in ssh strežnik se mi je naložil hitreje kot windows.


heh če so windowsi brez prevečih brezveznih procesov, se potemtakem tudi oni zaženejo še hitreje rekel si da je bil debian zelo oskubljen..kaj ko bi probal enkrat poskusil oskubiti tudi windowse?!?

moj_nick ::

oskubljen = tisto, kar rabis

neoskubljen = tisto, kar rabis + raznorazni print driverji, pcmcia managerji, firewire driverji, driverji za skener, fotoaparat in ves ostali sajz, ki ga sploh v racunalniku nimas.
110111001001010001010000

hruske ::

al pa tako:
neoskubljen=vsa šara, ki si jo še namestil zato, da si se lahko kaj naučil.

napsy ::

hočeš rečt da mora audi furat normalno če mu daš tank na streho?

:D :D :D Povej raje nekaj konkretnega in ne nakladaj.

Ker večina besed teče o serverjih je čas zagona silno nepomembna. Sicer če že koga to matra, se pa pripravlja nov design za init skripto oz. zamenjava tega.

Da pa ne bomo kvasal sam o startupih. Je še ogromno takih reči, v katerem je Linux boljše izdelan. Kar poglejte upravljalnik pomnilnika. Pri windowsih če ti minimiraš nek program se bo vsebina tega iz pomnilnika prenesla v swap in to čisto nepotrebno. Zato bo sistem po kakih pol ure nekaj časa zelo počasi delal, ker mora sistem iz swapa nazaj kopirati v ram. No v linuxu ni tega. On stvari shranjuje v swap, tedaj ko res ne gre drugače(ko zmanjka fizičnega ram pomnilnika). Window pa ram sprošča po nepotrebi.

Še nekaj takih neumnih reči je. Naprimer centraliziran windows registry. Če ga izgubiš, si sam zgubljen. Linux ima sistemske nastavitve lepo potrošene po datotečnem sistemu in izgube enega dela ne pomeni sesutja sistema.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: napsy ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja Windows Server 2003 R2

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
174014 (3229) darkolord
»

Tokrat varnost za ta konec tedna (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
737732 (5898) DSmidgy
»

Koliko zasedejo Windowsi

Oddelek: Operacijski sistemi
101137 (981) Microsoft
»

WIN 2003 SBS server

Oddelek: Operacijski sistemi
51423 (1375) DARKLORD22
»

Windows 2003 Server Enterprise

Oddelek: Operacijski sistemi
181433 (1197) andrej

Več podobnih tem