» »

odstranjevanje ničel v excel-u

odstranjevanje ničel v excel-u

SuprMisek ::

imam en problem v excelu imam tabelo iz katere s pomočjo funkcije izračunam željen rezultat (uporabljam funkcijo COUNTIF s katero izračunam koliko krat se mi v tabeli pojavi določen podatek). problem pa je sledeč v drugi tabeli kjer se mi zapišejo rezultati se mi vmes pojavljajo ničle katere bi pa rad odstranil tako da bi funkcija ostala oz. bi mi excel v tabelo zapisal samo rezultat večji od nič.
kako naj to storim?

hooger ::

Mogoče si že poiskusil, ampak vseeno.

Desni klik > Format cells > klikneš na number in določiš število decimalk (se pravi brez decimalk)

BoO ::

v drugi tabeli
=IF(COUNTIF(...)=0;"";COUNTIF(...))
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

BlackHole ::

Mogoče ti bo tole koristilo: Tools->Options->Zero values (kljukica stran).
LP Marko

smetko ::

1.Možno je tudi z oblikovanjem:
in sicer izbereš celice katere hočeš oblikovati in pritisneš desno miškino tipko in izbereš [Oblikuj celice] in jeziček [Številke] izbereš Zvrst po meri in vpišeš v Vrsta "General;General;" kjer je prvi parameter za pozitivne številke;drugi za negativne in tretji(izpuščen) če je vrednost 0. Namesto General je lahko kakršnokoli drugo oblikovanje kot primer: [rdeča]#.##0 kar bi ti števila grupiralo po tri cifre in izpisalo v rdeči barvi.

2. Pogojno oblikovanje:
najdeš pod [Oblika],[pogojno oblikovanje]
No comment

SuprMisek ::

BoO hvala deluje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
587366 (2943) -JM-
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628676 (3005) omni-vor
»

Excel malo bolj napredno

Oddelek: Pomoč in nasveti
101311 (1008) free_k_shot
»

excel+visual basic

Oddelek: Pomoč in nasveti
101470 (1357) švrk
»

Kako v Excelu ločiti podatke v samostojne stolpce?

Oddelek: Programiranje
174180 (3526) k4vz0024

Več podobnih tem