» »

Kako v Excelu ločiti podatke v samostojne stolpce?

Kako v Excelu ločiti podatke v samostojne stolpce?

k4vz0024 ::

Kako v Excelu ločiti podatke, ki so v enem stolpcu ločeni z vejico v ločene stolpce:\ . Primer

2005/1/29,0:3 AM,138,76,70,96,No,N/A, -> 2005.1.29 3 138 76 70 96 No N/A.

Tx

karafeka ::

Orodja - besedilo v stolpce - razmejeno - z vejico.

k4vz0024 ::

Hvala. Zanima me kako bi podatke filtriral (trije stolpci) tako da se zajamejo samo določen časoven interval, npr. med 6 in 9 uro pri izrisu grafa ali izračunu povprečja?

Tx

smetko ::

1. Te tri stolpce poimenuj. (v prvo kolono vpišeš poljubna imena)
2. Naredi graf nad vsemi podatki.
3. izberi vse stolpce
4. filtriraj.
--(excel 2003) Podatki, Filter, samodejni filter.
--(excel 2007) Podatki in klikni na ikono Filter
sedaj se ti je pri vsakem stolpcu pojavil gumb z puščico navzdol.
Klikni na ta gumb v vrstici, katero hočeš filtrirati.
--(excel 2003) v meniju izberi lasten in v formi izberi pogoje
--(excel 2007) v meniju izberi številski filtri, med...
In ko boš to naredil, se ti bojo prikazali filtrirani podatki, in tudi grafikon bo vseboval samo filtrirane podatke.
No comment

k4vz0024 ::

Hu, hvala. Se pravi, če hočem več grafov moram tabelo podvojiti oz tolikokrt podvojiti koliko filtriranih tabel želim prikazat?

k4vz0024 ::

A je kaka možnost, da se prikažejo tako nefiltrirani kot filtrirani podatki s tem, da se filtrani obarvajo druge barve?

Tx

k4vz0024 ::

Katera funkcija v Excelu omogoča štetje, kolikokrat se neka vrednost pojavi v stolpcu?

Tx

karafeka ::

1. Najbližje temu je pogojno oblikovanje (oblika - pogojno oblikovanje -- določitev kriterjev in oblike)

2. Mislim, da COUNT.

k4vz0024 ::

Tx kafka za namig-> sm šel pogledat to je COUNTIF.

k4vz0024 ::

Naredil sem tako kot je napisal smetko.

Potem sem tabelo podvojil, vendar ko sem definiral pogoje za drugo tabelo, se filtrirala tudi 1 tabela. kako naredt, da se to ne bo dogodilo na prvi tabeli?

Tx

smetko ::

pri filtriranju je problem ta, da excel skrije celotno vrstico.
rešitev za tvoj primer je ta, da vsako tabelo daš na svoj delovni list, ali pa da pišeš eno tabelo pod drugo, vendar mora v tem primeru biti vmes vsaj ena prazna vrstica.
Obstaja pa še tretja varianta (za mazohiste) in to da uporabiš napredni filter z opcijo Prekopiraj na drugo mesto.
No comment

k4vz0024 ::

Kopiral sem tabelo iz drugega dokumenta pod prvo tabelo, potem to gre, če pa kopiram tablo iz istega dokumenta pa ne.

Kaj pa kšna funkcija Lock ali prelom strani v Excelu?

smetko ::

V excelu obstaja prelom strani, vendar naredi samo to, da se pri tiskanju od tam naprej podatki natisnejo na novo stran.
Pod okno imaš tudi razdeli in zamrzni podokna, vendar to vpliva samo na prikaz na ekranu, na pa na samo delovanje takih operacij.
Ima pa vsak excelov dokument več listov. Na katerem listu si vidiš spodaj od leve proti desni. Če jih imaš premalo, jih lahko dodaš z vstavljanje, delovni list. pri excelu 2003 jih je lahko do 255, kar ti bi moralo zadostovati. Uporabi jih, kajti na ta način boš najhitreje rešil svoj problem.
prej sem ti pozabil omeniti, da na enem listu lahko imaš samo en avtomatski filter.

Pri kopiranju v istem dokumentu si najverjetneje izbral cel stolpec, nato pa to kopirati pod že obstoječe podatke, tako si prišel v situacijo, da se je področje kopiranja in področje lepljenja pokrivalo, kar pa excel ne dovoljuje, saj bi drugače prešel v neskončno zanko.
No comment

k4vz0024 ::

Hvala. Zanima me, če ti je znana uporaba Statistike?

k4vz0024 ::

...ali Orange?

Pri Statistici mi ni jasno kako def. X os, Orangu pa kako pretvoriti Excelove datoteke v format .tab.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

k4vz0024 ::

Imamo 2 stolpca. Sedaj želim, da se v 3 stolpcu prikaže rezultat odštevanja za vsako vrstico. kako gre to avtomatsko?

Primer:
A B C
a b a-b
b c b-c
. .
. .

Tx

k4vz0024 ::

Hm sm že spomnil osnovna celi ca nato copy in označš z miško polje:))

k4vz0024 ::

Zakaj pri določitvi kriterijev več kot 20:00 in manj ko 9:00 (čas), kljub vmesnim časom se izfiltrira prazna tabela?

Tx


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
587371 (2948) -JM-
»

[Excel]Kako izvleči vrednost?

Oddelek: Programiranje
223659 (3382) Mobidick
»

Pogojno oblikovanje Excel 2007

Oddelek: Programska oprema
73400 (3300) smetko
»

Pomoc pri Excelu

Oddelek: Programska oprema
181897 (1892) jerneju
»

Excel - pogojno kopiranje

Oddelek: Programska oprema
72638 (2553) darkolord

Več podobnih tem