» »

DVD: Kaj je zvok, kaj slika?

DVD: Kaj je zvok, kaj slika?

sdram ::

Živijo!!

Od sošolca sem dobil DVD, na katerem je posnet maturantski ples. Na tem DVD-ju so neke datoteke s končnicami .PUB .IFO .VOB. Mene zanima katera datoteka je zvočna?
In še en nasvet rabim: rad bi to zvočno datoteko pretvoril iz tega formata v mp3. Ker je na tem DVD-ju ena pesem ki bi jo želel imeti.

Kako torej pretvoriti v mp3 iz sploh ne vem katere datoteke (PUB, IFO ali VOB).

Hvala in lep dan še naprej!

nejc

kajzer ::

Tule si mal preberi... Drugač pa...zripat morš ta dvd... program DVD2AVI ti naredi 2 file (en "zvočn" in en "video" file) in potem zvočnega z ustreznim programom spremeniš iz ac3 v mp3...

podtalje ::

Zvok in slika sta skupaj v .vob datoteki.

Najprej moraš iz .vob datoteke demuxati zvok, ki je najverejtneje v .ac3 formatu.
Nato .ac3 pretvoriš v .mp3.

Za točna orodja ne vem, vendar, če malo uporabiš google (npr. vob demux), boš verjetno hitro kaj našel.

baron21 ::

Živijo!
Najlažje je, če imaš morda program Inter video creator. Uvoziš datoteko kjer imaš želen komad, odrežeš kar je odveč-kot pri montaži filma, nato pa Save as in izbereš wma dat. Potem pa ni problem v mp3.

Druga možnost je Movie Maker, ki pa je v Widowsih zato ga gotovo imaš. Enako uvoziš, odrežeš želeni del, preklopiš v način timeline, nato klikneš še na ikono mikrofona spodaj levo, da dobiš menu snemanja. Nastavi glasnost snemanja in poženi snemanje in predvajanje. Posname se vse kar teče preko zvočne kartice in dobiš spet wma datoteko, ki jo pretvoriš v mp3. Pomanjkljivost je le to, da moraš počakati realni čas trajanja posnetka, ker je to pač snemanje in pa izhodna wma datoteka, ker ne zna izdelati druge.

Obstajajo še drugi programi, vendar poizkusi s tem kar imaš, pa veliko uspeha!

Srečno!
baron21

sdram ::

V Movie makerjumi je napisalo, da ne podpira vob datotek! Zdaj čakam da se downloada Inter video creator.

baron21 ::

Živijo!

sdram, se opravičujem za napačno informacijo glede Movie makerja, sem bil v službi, pa nisem mogel preveriti delovanja, ker nimam dvd pogona, da bi preizkusil uvažanje vob.
Lahko pa enako snemaš, s tem da predvajaš film na WIN. Media playerju, istočasno pa v Movie Makerju snemaš zvok na isti način kot sem prej napisal, le brez uvažanja dat.
Vedno snema karkoli gre preko zvočne kartice, pogoj je le dovolj dober komp., da delujeta oba hkrati. Ven dobiš wma datoteko, ki pa jo lahko uvoziš v Movie Maker, odrežeš željeno in shraniš. Potem pa v mp3.

Lep pozdrav!
baron21

Penderecki ::

Predlagam DVD Audio Extractor.

Penderecki


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obdelava videoposnetka

Oddelek: Pomoč in nasveti
61333 (1142) m0LN4r
»

več mini dvd na en velik dvd

Oddelek: Pomoč in nasveti
252692 (2312) Dusan_HD
»

DVD velik 3gb uprašanej

Oddelek: Zvok in slika
141954 (1640) CaqKa
»

Kako musko iz DVD (koncert) na CD

Oddelek: Sedem umetnosti
172105 (1820) AtaStrumf
»

DVD-DIVX

Oddelek: Pomoč in nasveti
71687 (1525) matevzm

Več podobnih tem