» »

Nakup na amazon.com

Nakup na amazon.com

dronyx ::

Ali morda kdo kupuje računalniško opremo na amazon.com?

Zanima me namreč, kaj vse je dobavljivo v SLO, kolikšna je poštnina, roki dostave in ali moram plačati kakšne dodatne dajatve?

Hvala za pomoč vnaprej.

billy ::

Glede dodatnih stroškov verjetno vedo na amazon.com..piši jim tja.

Drugače pa če robe ne misliš prešvercat, torej da narediš vse "legalno" moraš plačati še 20% davka na carini, ker je roba izven EU. Pa seveda stroške carine, ki so pa nekje 2 jurija.

dronyx ::

Zakaj 20% carine?

Saj je amazon.de recimo v Nemčiji, kar je EU?

krneki ::

Kukr jest vem tehnične robe ne dostavljajo v Slovenijo.

billy ::

To pa je drugo, ko si rekel amazon.com sem takoj pomislil na ameriko (.com domena).

drugače pa pomoje ebay.de boljše mesto za nakup kot pa amazon.de

mtosev ::

Jaz kupujem na .com točno danes dobil paketa. :D DVDje oa knjige.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

antonija ::

A ce kupis na .com knjige se vedno placas davek + carino? Pa kolk pride kaj postnina?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mtosev ::

Poštnina je po $8 USD. Carina je na vse kaj je nad v protivrednosti 22€. 3% DDV je nad 22€. Nad 80k sit pa je 20% ni DDV. Če se prav spomnim.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

egomez ::

Danes sem dobil tri knjige iz amazon.com. Na carini pa so zaračunali 8,5% davka na celotno pošiljko. Torej na vrednost knjig + cena pošiljanja. Ne zdi se mi smiselno, da obdavčijo tudi stroške pošiljanja, ki sem jih plačal amazonu.
37usd so bile knjige, 18 usd pa "shipping and handling"
davek pa so zaračunali na skupno ceno (torej 55usd)
Kakšne izkušnje pa imate ostali?

urban99 ::

jaz imam iste izkušnje. S tem da sem na zadnjo amazonovo pošiljko fasal še carino, čeprav je na njej eksplicitno pisalo FRANKFURT, DEUTSCHLAND... včasih ne vem, a sploh smo v EU ali ne (tudi pri paypalu in sploh naročanju po spletu).

netanyahu ::

Za *knjige* pri nakupu iz Slovenije velja: carine ni, 8,5% DDV plačaš v vsakem primeru. Če je pošiljka iz Amerike, DDV zaračuna carinska uprava, ki odpre prispele pošiljke, če pa je iz EU, pa že prodajalec. DDV se plača na celotno vrednost pošiljke, to je cena knjig+poštnina. Pregled v tabeli:

Podatki so iz Amazonovega helpa in so preverjeni tudi v praksi.

Navadno se bolj izplača nakup iz Amerike kot pa iz Evrope. Pri evropskih Amazonih ni edino plačila 3 EUR posredovalnine, poštnina in cena knjig pa sta pogosto višji kot pri nakupu iz Amerike. Po mojih izkušnjah je Barnes&Noble navadno malo dražji od Amazona, slovenski trgovci (Konzorcij, Pasadena) pa precej dražji.

Pri vseh Amazonih Slovenija spada pod 'ostale države', kamor računalniške robe ne dobavljajo. Rezultat tega je tudi poštnina, ki je taka kot za 'ostale države'. Pred potrditvijo nakupa sistem prikaže, kako dolgo bo predvidoma trajala dostava -- navadno nekje med enim in štirimi tedni.

Še dve uporabni povezavi: Kartice, Spletno nakupovanje.

aaaa13 ::

Jaz mislim kupit košarkaško žogo in dvoje košarkaških kratkih hlač(mogoče več).
Kje se sedaj najbolj slača kupit? amazon.com, amazon.de, amazon.co.uk?
Recimo da pride use skupaj 28$ gledano na amazon.com.
Koliko bom potem jaz plačal vse skupaj? Ali pa vsaj pribložno kako naj izračunam in če se mi sploh splača, ker to delam prvič in ne vem še nič o tem.

Najlepša hvala za odgovore!

MeGreat ::

to je za vse pakete iz eu treba davek plačati? Tudi če je že plačan davek v tisti državi? Moj primer se sicer ne nanaša na knjige..

OldSkul ::

da se razumemo. Amazon pošilja k nam samo knjige in dvdje

mtosev ::

blu-ray in audio cdje tud.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

aaaa13 ::

da se razumemo. Amazon pošilja k nam samo knjige in dvdje


Zakaj pa to? :(
Niti amazon.com?

MeGreat ::

ja zato ker v banana republike pošiljajo samo knjige pa dvdje da se kaj naučijo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

sloxl8 ::

Amazon.de preverjeno v Slovenijo pošilja tudi tehnično robo.

jurre ::

@sloxl8
si ze kaj narocil? iscem po njihovi strani koliko pride postnina za tehnicne zadeve in ker nisem nasel, sem jim poslal mail. Odpisali so da tehnicnih zadev ne posiljajo..
Ce pa probam dati nek izdelek v kosarico mi pa pusti pod naslov izbrati Slovenijo..

dlicen ::

ja, ampak, ko boš hotel na checkout, ti bo izpisalo, da sori, ampak v slovenijo trenutno ne pošiljajo. preverjeno.

FormerUser ::

Da ne odpiram nove teme. Ali ste že kaj nakupovali iz UK, USA, Kitajske... v pokorona časih? Kako je z dobavnimi roki, ali je to sedaj že normalizirano?

SlyCrespo ::

Jaz sem iz amazon.de naročil IP kamero in ob naročilu ni bilo nobenih problemov. Dobil naj bi jo čez kak teden dni. Poročam, če bodo kakšni zapleti..

FormerUser ::

Hvala, ampak za Deutchland me še najmanj skrbi, UK in USA so imele precej hujše korona sranje in me zanima, če to kaj, še danes, vpliva na dobavne tokove.

HappyPills ::

Da iz UK določene stvari čakam že več mesecev...

FormerUser ::

Aja? To je pa kar sranje. Se bom potem zaenkrat morala zadovoljiti s ponudbo na amazon.de.

antonija ::

Jaz sem narocal samo iz DE (ne iz amazona), pa so posiljke hodile normalno dolgo (hitreje kot vecina SLO trgovin). Amazona sem se izogibal ker so imeli napisano da imajo zamude pri posiljanju izven nemcije.

US ima trenutno hude tezave z logistiko, v UK je mogoce malo bolje, ampak tudi nebi narocal.

Iz CN je vedno trajalo okrog 1 mesec, vcasih tudi do 2 meseca ali vec, sklepam da corona zadeve ni pohitrila, ce pa doda kaksen teden se pa tukaj ne pozna tako zelo.

Jaz bi se drzal celinske evrope trenutno, pa se to bi izbiral da ni posiljanje ravno iz drzav, ki imajo zaprte meje ali strozje ukrepe.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

TadejPer ::

Iz UK naročil že maja z amazona, navadna dostava, prišlo je v 5 dneh.

FormerUser ::

Zanimivo, morda je odvisno tudi od tega kaj naročaš. Upam, da so toliko fer in da ob izdelku navajajo realne datume dostave.

Likalnik ::

Tudi jaz naročam veliko iz UK...ne samo iz Amazona tudi pri drugih spletnih ponudnikih...in ja dostave so se podaljšale....cca 14 dni, da roba pride iz UK...ponavadi je bil ta čas polovico krajši

HappyPills ::

Ja nedvomno se je kaj tudi izgubilo. Prejšnji teden sem pa npr. istočasno dobil nadomestni ter originalno naročen izdelek. Pomoje je mal drame v logistiki, sam se bo pomoje kmalu uredilo.

Steinkauz ::

Jst sm ta teden naročil iz amazon.de. Expedited shipping.
Poslal so en paket iz DE in enega iz UK.

Naročil v pondelk, poslal so v torek, oba sem dobil v sredo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon Kindle (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Kaj kupiti
1303326200 (3789) Furbo
»

Amazon USA - carina za rabljeno knjigo

Oddelek: Loža
102339 (1976) St235
»

Kupovanje preko amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
3820669 (12895) bluefish
»

Playstation 3 wireless stere hadphones

Oddelek: Pomoč in nasveti
172552 (2462) opeter

Več podobnih tem