» »

LCD za gejming

LCD za gejming

miwche ::

pregledal sem večinski del "lepljivka" o LCDjih, samo tam se debate vijejo okoli drugih reči.

pregledal sem tudi dosti recenzij o samsunguh, LGjih in podobno, pa sploh ne vem kam naj se obrnem.
videti je da skoraj vsi LCdji imajo težave z odzivnimi časi ali barvami ali čim drugim.

rabil bi monitor predvsem za igre in ostali zabavniški šoder (filmi, itd...), doma zelo malo delam z računalnikom (ga imam dovolj že v službi :)), ampak vsake tolko se nekaj že naredi.

mi lahko svetujete glede 17'' in 19'', ki bi bili vsaj spodobni za moje namene... osebne izkušnje še raje vzamem v poštev...
  • spremenil: miwche ()

bluefish ::

imam (za sedanje pojme že starega) pribl. leto in pol star Samsung 173P. Kljub deklariranemu odzivnemu času 25ms je odličen za vse, kar mu grafična kartica servira. Brave so prav tako žive, svetilnost pa je v originalu celo premočna, zato sem jo znižal.
Glede na zgoraj napisano ti priporočam Samsung-a. Izogibaj se kakšnim poceni LG-jem, ker imajo določene hibe. Enako naj bi veljalo za poceni Sony-je (tiste pod 90k).
Izbira pa je tvoja.

miwche ::

bi mogoče vedel svetovat kateri modeli na splošno ali kar konretno od samsunga so kul?

Melanholija ::

970p

mogoče ti bo cena previsoka, povej ceno kuk si pripravljen dat za lcd?

miwche ::

do 100k bi bilo ok.

Melanholija ::

pol bi pa jst kr 970p uzev, v kratkem ga bom sam nabavo tudi za multimedijo,igre..

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Za 100k dobiš tudi že 20" LCD monitorje. Vredno je premisliti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Trubadur ::

Ja sam to so krši
Berite Thomasa!

bluefish ::

se strinjam z Trubadurjem. Takim monitorjem se ogni na 100m. LG naj bi imel nek 20" monitor z ločljivostjo le 1024x768. :(

matvoz ::

Jaz dam svoj glas tudi za 970p..

Matek ::

Jaz pa imam enega od teh 20-colarjev in se NE strinjam z ostalimi komentarji. Tale monitor je recimo precej dober, pa je dokaj poceni.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Melanholija ::

ja pa se za igre sploh splača ta philips vzet?

bluefish ::

po podatkih je videti vredu. Ločljivost je primerna, odzivni čas nizek (sicer je odvisno, kako je merjen),...

mitjaje ::

To je pravi monitro... Samo boš imel težave poganjat igre... Večina jih itak ne podpira wide zaslonov, če pa jih, potem pa boš moral imeti že kakšno boljšo grafo...

Drugače pa je oni monitor špica in je boljši oz skoraj enak (enaka matrica) kot DELL 21 coll, ki je krepko dražji za cc. 50k SIT

Jaz se ga že spravljam kupovat dolgo... pa si vedno rečem, kaj fali mojemu 17 inčnemu NEC-u, staremu 4 leta... in upam mu bo cena padla še za kakšnega desettisočaka, pa nič... koliko vidim zdaj je cena padla zgolj za tisoč tolarjev!!

miwche ::

hvala vsem za komentarje... much appreciated.

torej, večina svetuje 970p, ali je ta potem prava izbira?
kateri 20'' pa bi bili ok?
glede grafe ni problem, imam geforce 7800.

imejte v mislih, da bo monitor res samo za multimedio in igre.

miwche ::

kaj menite o Phillipsu 200W6CS?
klik

po specifikacijah se mi zdi kar ustrezen. čudi me le, da sem za isti model srečal različne spec glede odzivnega časa. nekje je 8ms nekje 16ms.

bluefish ::

sicer pa za vse, ki kupujete LCD monitor. V kratkem pride na trg (ali pa je že) Dell 2007WFP z ločljivostjo 1680x1050 in odličnimi lastnostmi in izgledom.

miwche ::

kdo pa dila delle v sloveniji?

delfinus ::

FMC

Veron ::

si pomislil na Samsunga 193P+? :D

miwche ::

nekako sem se začel nagibat bolj k widescreenom.
a sem mogoče v zablodi?

AlienGT ::

Meni 970P res ni bil všeč, ker jih imajo pri nas samo v beli barvi, zato sem vzel raje 940FN.
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

Veron ::

kar se tiče 16:9 ekranov in špilov ti tkole povem, sam mam sicer 26" tko 16:9 philipsa, pa s špili ni prida huda, slaba izbira rezolucij

Poldy ::

LCD in igre trenutno NE gredo skupaj, pa če si še tako želite... sam sicer nimam lcd in ne igram igric, videl pa sem pri kolegu na lcdju za 100k sit igrico - oddaljeni predmeti, predvsem večje ploskve močno utripajo pri manjšem premikanju (3d grafika)...

Če pa ne gre drugače, dam glas za 970p.

Yamasaki450 ::

NEC 90GX2 je gamerski monitor ;)
DFIUltra-D,AMD64 3200+@2700mhz,2GB SamsungUCCC DDR540,MSI7600GT,Audigy4,NEC90GX2

Dark Angel ::

Najbolj se lahko sam prepričaš če greš do čarunalniške štacune pa prosiš prodajalca da ti spusti kakšno hitro-premikajoče se zadevco (po možnosti še kontrastno) na vse monitorje in pogledaš kaj ti najbolj ustreza?

Ker pri monitrojih ti bo vsak svetoval po svoje... Na koncu boš pa najbolj zadovoljen s tistim, kar se bo tebi zdelo najboljše.

RobertoSlo ::

kako se pa kaj obnesejo ti LCD ji, ki majo resolucijo 1600x1280 pri igranju iger - ce navijes grafiko pri igri na tako resolucijo rabis zelo zmogljiv racunalnik, ce pa igras na resoluciji npr. 1024x768 pa je baje slika popačena ??
tudi sam nekje razmisljam med samsungom 970p ali 215 tw in sem ravno zadnjic premisljeval o problemu glede resolucij
lp

iggyman ::

Svetujem ti da si pogledaš Samsung 940 BF. Cena v kaki spletni trgovini bo okoli 85.000 SIT. Je cenejši od 970p in ima hitrejši odzivni čas 2ms.

Matej_K ::

@iggyman Samsung 940 BF pride 75.000 Sit
... .. .

M-XXXX ::

Svetujem ti da si pogledaš Samsung 940 BF. Cena v kaki spletni trgovini bo okoli 85.000 SIT. Je cenejši od 970p in ima hitrejši odzivni čas 2ms.

Odzivni cas ma ze hitrejsi sm pa 970p novejso in boljso matriko v tem je stos

nejcpirc ::

Sam sem pred dvema mescema nabavil Samsunga 913N...zelo zadovoljen. Sam glede na to, da sem dal v Big bangu 71.000 SIt, je cena tega 940BF 75.940 SIT odlicna. link
Odzivni cas ima le 2ms...

mitjaje ::

@Roberto24: Glej večina iger sploh ne podpira wide resolucije, problemi se pojavljajo pri ne enotnem sisemu... Eni imajo 1680 x 1050, drugi 1600X1200 tretji sped drugo (prenosniki 1280x800)). Tako da JA, tako kot si rekel, na 1280x1024 bi pa bila slika popačena...

Tako da če kupuješ za gajming, potem 3:4 ekran, če pa bi rad pogledal raje več filmov in ti tukaj več pomeni slika čez celi ekran, potem pa 16:9 oz 16:10 (večina)

jRk0 ::

770P in 970P sta narjena posebej za gaming. ker je nemogoce trenutno v enem lcdju zdruzit najboljse za vse, za filme, slike, igre...in pac 970P je enostavno za igre verjetno najboljsi.

sicer pa, jaz tud na laptopu na 15" igram counter strike pa se ze navadis nekako...
You fuck up once, you loose two teeth.

RobertoSlo ::

sonysony:
sam niti ne igram dosti iger - recimo od ena do dve na leto, predvsem kaksne dirkacine, ...drugace pa racunalnik dosti uporabljam za CAD aplikacije, grafico obdelavo, internet, filmi..
skratka: rad bi vsestranski monitor, pa tud če bom kdaj pa kdaj kakšno igro več odigral...
a je ful popačitev na manjših resolucijah kot pa na deklariranih?? ma kdo kakšen screenshot ene ali druge???

Hvala

M-XXXX ::

970p je tud za filme zlu dobr. Na eni strani je bil en test ko so z razlicnimi ekrani zelo hiter filem predvajal in potem so bile slike koliko so kaj posnetki zamazani in 970p je bil tam najboljsi (bilo je ene 20 ekranov od razlicnih firm)

miwche ::

mogoče link? se spomniš na kateri strani je bilo?

igaiga ::

Widescreen Gaming počasi že prihaja v naše domove. Tudi sam razmišljam o nabavi takega monitorja.
Widescreen Gaming Forum
Poglejte za vsako igro še slike 3:4 ali 16:10.
Če ima kdo že kakšne iskušnje iz prve roke naj še kaj napiše.

sajmonmofo ::

samsung 193p plus

majka lcd ;D

bluefish ::

se strinjam glede na to, da imam njegovega mlajšega brata 173P

RobertoSlo ::

sej samsungova "P" serija je baje najboljsa...
a 970p je njegov naslednjik (od 193p)???

Matek ::

970p je trenutno eden najboljsih monitorjev v svojem razredu, ja. Ni pa direktno namenjen igricam, za te namene je 940 BF nekako boljši.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Alpheus ::

No js mam trenutno 970p pa sem kar zadovoljen, tudi za igrice.
VI VERI VENIVERSUM VIVUS VICI.

BendeR ::

Samsung 770P super monitor. V bistvu manjši brat 970P ... pač 17 col, kar pa se meni, ki sem bil navajen na 15 col katodnega zdi nekam gromozansko. >:D

bluefish ::

predstavljaj si šele moj prehod iz 14" katodnika. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o LCD od A-Ž (strani: 1 2 3 4165 166 167 168 )

Oddelek: Kaj kupiti
83751016569 (11967) KTr1sk
»

Tezava z Samsung 970p

Oddelek: Zvok in slika
262604 (1386) rikta33
»

En spodoben LCD 19"

Oddelek: Kaj kupiti
151547 (1259) @LOL
»

Dilema LCD Samsung 940BF ali 203B

Oddelek: Kaj kupiti
71258 (1082) refosk
»

Nakup 19" - 20" inčnega LCDja!

Oddelek: Kaj kupiti
161928 (1550) urkoman

Več podobnih tem