» »

DivX filmi z AC3

DivX filmi z AC3

eraserr ::

A se je kdo že ukvarjal s tem?
Meni je ratalo to naredit, samo ironično je to, da ne morem probat, če res dela preko SP_DID-outa, ker nimam še Live-a in zvočnikov.
Drugače pa predvaja zelo lep zvok tudi na dveh zvočnikih.

Zanima me, če je kdo že kaj probal na tem področju.

matevzm ::

Nekaj je bilo hecov okoli spdifa, ljudje so imeli s tem tezave. Mene bolj jezi, da mi v novi instalaciji w2k ne delajo ac3. Instalira codec, pa nic. Grrr, ne najdem resitve. Samo zaradi tega se enkrat postavljati sistem pa se mi zdi prehuda.
Poglej na doom9.

undefined ::

Bolje je narediti AVI, ki ima 2-pass MP3 (VBR po možnosti), tako da zmanjšaš velikost zvoka na minimum. 1. pass uporabiš za prva 2 zvočnika, 2. pass pa za zadnja 2.

Bobnar ::

No, mene to zelo zanima (imam Dolby Digital zvocnike, samo filme pa v glavnem DivX).
Ali sta zvok in video zdruzena v enem fajlu ali je
vsak posebej. Zanima me tudi postopek, kako si to izvedel in kateri film imas.

Iceman:
Kako naredis ta 2-pass MP3 in ali se pri tem center kanal (govor) ne porazdeli na ostale 4, tako da ne mores regulirati samo tega ?

matevzm ::

Obicajno sta zvok in video v eni datoteki. V principu imas lahko tudi loceno, a tega se nisem videl (sicer nisem videl tudi ac3ja se..).
Zvok se tako ali tako iz filma vzame kot ac3, tako da je se manj dela (ali pa isto, ce delas s Flaskom). Pa posebno verzijo VirtualDuba rabis, tako ki zna delati s ac3.

Bobnar ::

AC3 se da zripati z DVDja brez problema, ceprav takega programi ki bi naredil samo to (brez videa) jaz nimam. Ne vem pa, ce bi potem to AC3 datoteko v Virtual Dubu zdruzil z DivX filmom (ki bi bil brez zvoka), ce bi to zdruzeno datoteko potem PowerDVD predvajal (samo datoteko AC3 PowerDVD lepo predvaja).
Ce pa ripas z flaskom ti naredi dve loceni datoteki za zvok in za video.

eraserr ::

Jaz delam z Mpeg2Avi-jem za sliko.
Pol pa samo extractaš iz vobov AC3 in ga z Virtual Dubom 1.3c( ki je prirejen za AC3) združiš skup. Met moraš še določene registre. Tak DivX+AC3 potem špila kateri koli player, fora je samo v tem, da PowerDVD resiza sliko, kar pa meni ni všeč, pa še podnapisov ne podpira.
Zato je treba usposobit Media Player-ja in potem lahko gledaš v MicroDVD-ju, ki je za moje pojme najboljši.
Sori, mal čudn sem napisal :D

matevzm ::

Od playerjev naj bi ac3 podpirala MicroDVD in bsplayer.
Z grapheditom pa bi se verjetno dalo doseci, da zadevo igra katerikoli player.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX s čem jih delat

Oddelek: Zvok in slika
261930 (1376) EX-B
»

DVD in divx posnapisi

Oddelek: Zvok in slika
71696 (1531) BlackHole
»

S cim encodirate Divxe?

Oddelek: Zvok in slika
261458 (990) zile
»

kako narediti najbolši DivX?

Oddelek: Zvok in slika
241947 (1397) matevzm
»

AC3 zvok v DivX? A to sploh dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101067 (903) eraserr

Več podobnih tem