» »

Kako povezati dva compa, da si pomagata med seboj?

Kako povezati dva compa, da si pomagata med seboj?

bastadu ::

Kako bi naprimer dva računalnika nekako povezal, da bi drugi pomagal prvemu pri procesiranju in obratno? Zanimajo me predvsem lowcost variante, če sploh obstajajo... thx

krucymucy ::

To da bi bil pol močno 1+1 se ne da!!!
Da pa se tako, da laufa na vsakmu neki opravila - nč koristnga (ala seti no)

bastadu ::

Eh ko sem bral nekje, da je nekdo neke stare 486ke in 386ke povezal v "super računalnik" (no ja, nevem, kje je tolko te stare šare dobil...:D) in je delalo, pa sem mislil, če se da to tudi na dveh compih nekako zrihtat...

Jebiveter ::

Recimo 3DS MAX ima moznost omreznega procesiranja! Zdej, ce bi komu ratalo "osamit" del programa, ki upravlja z porazdeljevanjem nalog in le-tega tudi implementirat v, recimo, windowse bi potem nekako slo!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

bastadu ::

Mene zanima, katera zedeva mora biti med dvema računalnikoma, da bi zadeva delovala? A gre to kar z mrežo al kaj?

Jux ::

večina svetovnih super računalnikov pravzaprav niso računalnik ampak mnogo malih računalnikov skupaj. Tudi naš najmočnejši SR je pravzaprav 32(ne vem čist točno je če ta podatek pravilen) Athlonov skupaj povezanih - poseduje ga kemijski inštitut. Povezani so z 100mbit mrežo in sicer tako da je vsak računalnik povezan z 6 drugimi (beri 6 mreznih kartic v vsakem compu).
Vse kar še potrebuješ je software, ki omogoča uporabo tega - le to boš namreč težko našel med mainstream zadevami Microsofta ampak kakšni posebni OSi - ponavadi posebej sprogramirani za namen v katerega bodo računalnik uporabljali (na kemijskem inštitutu imajo prilagojeno verzijo linuxa).
Da bi pa zrihtal to pod M$ Windowzz (skratka tko u izi) pa dvomim.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

bastadu ::

THX Jux. Zgleda da z mojo idejo ne bo nič:P

Ales ::

Za kaj pa to potrebuješ? Obstaja namreč nekaj variant, kolikor jaz vem...

Windows 2000 Advanced Server omogočajo "load balancing", ampak tukaj gre za porazdelitev prometa strežnikov, tako da ne prihaja do zastojev, upočasnitev...

Pod linuxom oz. freeBSD obstaja kar nekaj projektov na to temo in večina je GPL, torej lahko mirno poskušaš tudi doma. Koliko pa so uporabni za točno določen namen, je pa druga stvar. Večinoma gre za aplikacije, ki se uporabljajo pri razdelitvi procesorskega časa za namen raziskav (metereologija, itd.) - pač za vse, kjer je potrebno izjemno veliko CPU časa, če nočeš čakat 100 let na rezultat. Kemični inštitut pri nas spada v to kategorijo.

Druga svar so strežniške farme, kjer en računalnik npr. dela samo kot FTP strežnik, drugi kot mySQL strežnik, itd., promet se torej porazdeli.

Najbolj znan je verjetno http://www.beowulf.org poglej pa še npr. http://www.linuxvirtualserver.org/

V glavnem, če rabiš za povezavo dveh P133 v eno mega quake mašino, potem si najbrž oplel... :D
LP, Aleš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

bastadu ::

Ne, mislil sem povezati dve PIII700 mašini na Win2k OSu...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov najhitrejši superračunalnik trikrat hitrejši od predhodnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6816315 (12679) pegasus
»

Rusija gradi drugi najhitrejši superračunalnik na svetu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
227249 (5426) Bistri007
»

Superračunalnik

Oddelek: Strojna oprema
272926 (1852) CoolMike
»

Pet PC-jev v enem ohišju? Seveda!

Oddelek: Novice / Procesorji
252325 (2325) MasterMind
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254453 (4003) BBB

Več podobnih tem