» »

Kero plato kupit

Kero plato kupit

cst ::

Moj problem je ta, da ne vem kero plato bi kupu. Zdej zbiram med EPOX8KAH+, pa SOLTEK SL 75DRV2. Sem bolj začetnik v oc. Pa bi proso, da mi mal svetujete. Aja pa še to radeon 8500oem je manj močna kot 8500box?8-)
The way...

AlienRex ::

Priporocam ti obisk forumov na amdmb. Tam imas za vsakega proizvajalca svoj del foruma, pa malo sledi dogajanju (opisom problemov).
Ce bi jaz izbiral med obema bi rekel Soltek, sem si pa raje zase izbral Soyo Dragon Plus.

Razlika med 8500LE (oziroma OEM) ter 8500 Retail (po moje mislis to z box) je le v 25MHz (250 proti 275 MHz). Preberi si tukaj. Ce pa se malo pogledas naokoli, recimo tukaj na slo-tech forumu, bos videl da ljudje brez problema OEM pretvorijo v REtail s flashanjem BIOSa.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

cst ::

AlienRex: Hvala za tist odgovor o grafični. Zanima me še pla ta ta tvoja je bolša za oc. Pa še maš kakšne iskušnje z kupovanjem delov po internetu. Če maš mi povej če se splača kupit prek neta. Cene so dost nižje radeon 8500le je 200 usd pa athlon 1900xp 250usd pa tako naprej. Kaje poleg tega pa prevoza še kakšn davek?:)

Pretorijanec ::

To je večni problem... Retail ali OEM. Je pa popolnoma odvisno če nameravaš navijat ali ne. Ker retail verzija ni samo lepa škatla in priričnik, ampak na kartico pripopajo tudi boljše, hitrejše čipe. Ne, tukaj ne gre za neke opazne razlike, ampak verjemi, da se da s čipom ki ima za par mikronov manjšo izdelavo doseči veliko. Kar pomeni... če boš res navijal potem retail. Če ne in paziš na peneze pa kupi OEM.

yjj ::

Kupi raje cenejšo plato (ECS) in boljši proc (xp), oem pomeni sammo da kartica ni pakirana v škatlo

AlienRex ::

cst: velikih izkusenj z nakupovanjem preko interneta nimam. Cene so on-line (predvsem v USA) res nizje, a morast pristeti se postne stroske, pa carino,... kar ti koncno ceno kar precej zvisa. Po moje je najboljse da gres sedajle na kak bozicni izlet v minhen (ali kam drugam) in si tam kupis robo.
Kar se tice 8500 pa bo morda najbolje pocakati mesec ali dva, da Gigabyte zacne prodajati svojo Maya serijo graficnih kartic (predvsem Maya AP).

Ker si zacetnik v oc (mimogrede jaz se tega sploh ne grem), je morda najboljse ce kupis kaj cenejsega, da te eventuelna neprevidnost ne stane prevec.
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327130 (5121) ferjan
»

8500 ali 9000

Oddelek: Kaj kupiti
272149 (1220) morphling1
»

ATI8500 vs. GF3Ti200 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1589407 (6328) VASkO
»

Radeon in Slovenija?

Oddelek: Kaj kupiti
281709 (1122) Tic
»

RADEON 8500 driverji => hladen tuš

Oddelek: Pomoč in nasveti
331308 (827) jakec

Več podobnih tem