» »

8500 ali 9000

8500 ali 9000

dexterboy ::

Hoj!
Imam eno vprašanje, ki se je mogoče že sedaj pojavilo, ampak ob novem znižanju cen...Pogovarju sem se z dvema štacunama (pustmo reklamo) in cene so take: 8500LE 128 DDRram je 31k, 9000PRO 64 DDRram je 31k.
Torej, katero izmed teh dveh izbrati. Obe sta ATIjevi, povedali pa so mi, da osebno 9000 še niso stestiral, nej bi test izšel v Monitorju naslednji teden. Jaz bom pa kupu konec meseca, ker je moj Radeon 7000 z 64 SDrama totalno podn (1800 v 3D mark 2001)!
Hvala vnaprej na odgovorih :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Tr0n ::

Zakaj si ne bi malce testov prebral na netu? Jih je kar nekaj, kjer primerjajo 8500, 8500LE, 9000 in 9000 PRO.

Wolfram ::

Kje pa imajo Radeona 8500le 128Mb za 31k? To JE pocen..
www.igralec.com

dexterboy ::

TrOn: sem sm jih - ampak me zanima še mnenje ostalih slo-tehovcev; kaj bi naredili oni, če bi se znašlli v isti situaciji. Sej zato pa mamo take forume, a ne?
Pa brez zamere :-)
Wolfram: tuki maš link do štacune. Pravjo, da majo 8500 še dost na zalogi, 9000 pa dobivajo ob ponedeljkih.
http://www.agt-racunalniki.com/
Hvala obema in ostalim. :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

AtaStrumf ::

Kupi 8500LE. Ta je identičen kot 8500, samo pri malo nižji frekvenci, kar se da popravit, medtem ko je Radeon 9000 fizično pohabljen 8500 s par cukrčki k jih rabiš dost manj kot hitrost, ki to jo prinaša 8500LE navit na 8500.

Caboose ::

kupi 9700 >:D
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

kuglvinkl ::

Če potrebuješ dva RAMDACa, beri dalje, če ne, kupi 8500LE. Namreč, po vsem tem času še vedno nisem 100% ali imajo R8500LE BBA dva ali ne. Na Atijevi strani, se Dual display omenja samo pri "čistih" variantah. But, you can help me out: če ima kdo Radeon 8500LE build by ATi in DVI-VGA pretvornik, naj nanj obesi monitor in poroča.

Poleg tega je še jeba z driverji (bom še malo raziskal okrog tega in poročal).

R8500LE bi mi bila popolnoma všeč, če bi zadostovala zgornjima zahtevama, ker presneto hitre karte kot 8500 še vedno je, ne potrebujem (pa tudi cena ji še ni pada: bo, ko bo R9700 dobavljiv, ker zaenkrat še vedno predstavlja vrh ponudbe ATija).

In da, še ena jeba je. Sploh ni nujno, da pri R8500 drugi RAMDAC dela na 400 MHz (pri Gigab denimo na 240...). Pri R900 teh težav ni, ker sta oba v coru.
Your focus determines your reallity

CHAOS ::

ATI Radeon 8500LE 128MB DDR dvi+vga tv-out, OEM - A lahko das potem na tega BIOS od 8500tke ?
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

morphling1 ::

Itak da se da, glede nakupa jaz osebno bi v tem primeru vzel 8500LE, ker vem česa so te kartice sposobne z majhno predelavo >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

zvitorepec ::

Kuglvinkl: PowerMagic-ov 8500le ima dva ramdaca (imam). Dobis pri Mlacomu.
Za vse, ki ste v dvomih ali kartica ima 2 ramcaca: ce je med GPU cipom in Ati rage theater cipom se en majhen cipek potem ima 2
HOWGH!

CHAOS ::

Kaj pa ostale?
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

morphling1 ::

Ma ja vse lahko flashas, saj če gre kaj narobe pa vržeš notri še pci grafo, v biosu nastaviš da gre najprej na pci namesto na agp in potem flashneš nazaj na original po potrebi, ampak sigurno deluje.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dexterboy ::

Rebalans:
danes vstavim novo Radeon 8500LE, ki sem jo dobil od PCHanda za 33k sit. Če je verjeti zvitorepcu, potem moja nima drugega RAMDACa - manjka čip.
Torej - procesor s hladilnikom, 128MB DDRama brez hlajenja, Saphire izdelava, DVI izhod in samsungov ram, ki ima 5!!! ns dostopnega časa - kar pripelje nekje do frkvence delovanja 200 MHz!

Kako že pravi tisti pregovor..."nimam dovolj denarja da bi se poceni oblačil...". Pa imam grafikuljo za 30k.
Sporočim kako se bo obnesla zadevca, flasham ga pa obvezno - pa če mi je to zadnje, kar storim v življenju :-)

Hvala vsem skupaj :D :)) 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

kuglvinkl ::

S fleshanjem bi bil izredno previden. Ne vem, če bodo 5ns RAMi prenesli 275 MHz.
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Yep, mal počak s flashanjem. Najprej navij z recimo rage3d tweakom pa poglej če ti deluje, ker če ti ne bo je velika verjetnost da ti ne bo tudi potem. V bistvu je vsa fora v napetostig jedra in ddr-ja, primer Ati retail deluje na 1.6V jedro 3.5V ddr, Hercules ima tudi take napetosti in se z originalnim biosom slabo navija samo zaradi tega ker je tam blokiran po flashanju se potem navije kot je treba, za Gigabyte Le velja podobno tam je ddr napetost celo 3.7V, potem pa Ati original Le napetost jedra 1.4V, ddr 3.2V po flashanju na Ati 8500 retail bios se sevada nič bolj ne navije, vse te kartice sem imel in to spraobal tako da lahko verjameš.
Da si pa šel kupit kartico s 5ns ramom je pa res slaba odločitev, ker tudi z voltmodom verjetno tega rama ne spraviš na 275Mhz, in pri karticah s 128 bitnim vodilom do spomina je prav hitrost rama zelo pomembna, pri 9700 in njegovem 256 bitnim vodilom ter 20+ gb/s memory transferjem je zadeva malo drugačna.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dexterboy ::

Jeap, mata prou. Sej ne mislm nažigat rama na 275MHz. Računica je zelo preprosta; 1000 deliš s časom rama in dobiš frekvenco, na kateri ram še ZAGOTOVO STABILNO deluje - v mojem primeru je to 1000/5=200 MHz.
Bi pa rad saj zvedu na koliko dela procesor, da probam vsaj tega "dobiti" na 250, če že ni, vsaj po zagotovilih na spletni strani Saphire.
Kar me je ob enih zjutri spravl ob živce je to, da sem v 2k mel veliko problemov, da sem jo sploh "obudil" v simbiozo z Windowsi. Ene 7 "trdih" restartov je blo treba, originalni CD ti jasno naloži še malo morje stvari ki ti potem stvarajo probleme, tko da sem kr iz ATI pageja pobral gonilnike - MAJO NOVE ZA RADEON in zdej dela tko k treba. Je delalo - do testa 3D Mark 2001, kjer je v delu MAxPayneja zamrznu - konec, potreben bil reset na gumb!
Obeta se mi zgleda vroča jesen, ali pa prodam in zamenja za original ATI 9000 PRO. 8-O :\
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Eol ::

No, bom kar tu vprašal, ker imam podoben problem kot ga je imel DexterBoy - ali 8500LE 128mb ali 9000Pro 64mb:\ .
Zanima me, kakšen pomnilnik ima 8500LE 128mb od ATIja? Jo ima kdo? Se jo da brez problemov naviti na 275/275?

Hvala

dexterboy ::

Eol; klical sem na AGT Computers (kokr vem majo samo oni original ATI 8500LL 128 DDR) kjer mi je prodajalec povevedal - rekel sem mu, kam naj pogleda, da imajo isto Samsungov Ram z isto hitrostjo - 5ns/200MHz.
Izbira je na tebi. Če bi jaz danes še enkrat kupoval, bi se odločil za herculesovo 8500le z 64MB HITREJŠEGA ram v Big Bengu ali pa bi vzel 9000PRO.
Tko mam pa zdej "zadnji krik grafične mode" pri polževi hitrosti. Neki podobnga kot polno opremljen Aston Martin, ki ne zmore več kot 140 kmh.:)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Kassad ::

Torej če sem prav razumel Radeon 8500LE 128MB pri AGT-ju za dobrih 30k SIT ni dober nakup zaradi prepočasnega RAM-a... kaj pa zdej kupiti?!?
Koliko /in v čem/ se pozna razlika med 64MB in 128 MB RAM ?
In kako dela takšna kartica v navezi z recimo Duronom 1.33?

Če to ni od sile; ko že misliš da veš kaj kupiti ...

nodes ::

Za Duron, mal bo prepočasen, sam obvezno 4200, ki je itak sedaj najboljši nakup in pika. :D

nodes ::

Mal poglej okrog če dobiš takšno z 3.3 RAM-om, obvezen nakup. :D

Eol ::

Hej DexterBoy - hvala:) .
Kot vse kaže, bom kupil z novim računalnikom kar radeon 9000Pro.

Kassad ::

OK, zdej je pa zmede polna skleda....>:D poglejte: osnovni motiv za apgrejd gr. kartice je igranje Il-2 Sturmovika. Igral sem ga že na TBirdu 1,33 z 256 DDR Ram in GF2 MX400 64MB n dela zadovoljivo gladko.

Ker mi je večina šušk šla v druge namene sem svoj stari PC apgrejdal z Duronom 1,33 in 384MB SDRAM. Zdej pa še manjka grafična... GF2 Ti200? Radeon 8500LE 64 (Hercules v Big Bangu) ali 8500LE 128 MB (ampak s počasnim RAM-om) mogoče Radeon 9000PRO ?

Vem da je 4200 najkulejša stvar ampak 50kSIT... huh8-O

HEEEEEEEEELLLLLLLPPPPPPPP!!!!!!!!!!!!!!!!!!

morphling1 ::

Ma zadeva je v bistvu zelo enostavna. Če si zelo omejen z denarjem, je 8500 LE najboljša izbira, dokler se še prodajajo ker bodo počasi pošle zaloge, tu so kandidati Hercules, Gigabyte ter Ati 8500 LE to so vse super kvalitene kartice ki imajo 4ns Hynix ddr ki se enkratno navija. Te kartice so v vsakem primeru boljše od 9000pro.
128 mb se bo v prihodnjih igrah kar poznalo (trenutno recimo Jedi Knight 2 v določenih zunanjih mapah kuri ves ram ki ga najde in pride tudi do 40% upočasnitve na 64mb verziji) ampak s 5ns ramom se take kartice ne splača kupiti.
Samo če bi jaz kupoval novo kartico bi dal še tistih 10k in kupil GF4 4200 ki ga dobiš za 45k ali 55 za 128mb ver in če GF4 4200 primerjaš s 8500 retail modelom je celo cenejši.
GF3 Ti200 pa ne kupovat, vsaj nove ne
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

dexterboy ::

Kassad; da ne boš edini zmeden, ti lahko povem, da sem v službi na GeForce 2 MX400/32 rama vpreženo z P3 550MHz in 256 RAMa igral tekoče C&C Renegade brez cukanja slike, doma pa na XP 1,6 384 DDRama in Radeonom 7000/64 ram nikakor nisem dobil gibajočo sliko, ki se mi ne bi vsako sekundo ustavila za trenutek. Na istem službenem Peceju sem tudi že poganjal IL-2 in zopet tekoče.
Tako da sedaj tudi jaz že počasi razmišljam, da bi zamenjal grafiko - pa čeprav je nimam še 24 ur v kišti! Sem videl pri Mlacomu nekaj originalno ATI 8500 za 40k. Treba je samo preveriti hitrost Rama, potlej pa v akcijo.
Ram v grafikulji JE pomembna zadeva. V mojem primeru se procesor poti na 250, spomin pa na 200 MHz-ih. Če bi imel original, bi oboje delalo na skupni frekvenci 275 MHz, kar je pri ramu za celi 75 hitreje - verjemi, da se pozna.

Dosedanje izkušnje z novo grafično: NT in 98SE sta sprejela novo grafično in novejše gonilnike BP, v 2000 sem se moral mal pomatrat (ampak je blo mal tut moje krivde), XP-ja pa so me zajebavali! ;(( >:D ;( celih 7 ur!!! da sem spravil sistem v normalno delovanje. Za kar je bilo potrebnih vmesnih 10 trdih resetov.

To je dosedaj moja izkušnja z 8500. Vsem skupi veliko kvalitetnih slik :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

kuglvinkl ::

V Essediju dobijo R8500 275/275 64 RAMa za 141 Eurov. Saj ne, da bom pri njih kupil, to je morda pametno razumeti, kakšno znižanje cen si lahko obetamo pri nas (kjer ta zadeva še vedno stane okrog 50k SIT).
Your focus determines your reallity

Kassad ::

OK, tnx za nasvete... a kdo menja ledvico (delno prepojeno z alkoholom, a še vedno v voznem stanju) za GF4 Ti 4200? :P

Ok, šalo na stran... katera od 4200 je dober nakup? Winfast, Inno, Abit, Leadtek, Gainward... a pobje res ne morejo naredit ene stvari malo bolj simpl ?!?

Mogoče kdo ve ktero so v Jokerju (mislim da N°107) tolk močno priporočali?

Seveda, vsi ostali nasveti in pripombe močno zaželjeni in zahvaljeni

morphling1 ::

Leadtek=Winfast, je cool OEM verzija ima samo en gf2 referenčen hladilnik na gpu-ju, na to pazi. Verzija s boljšim hladilnikom ter tudi hlajenimi ddr rami je le retail. Trenutno so najbolj vroče zadeve Abit siluro 4200, XFX 4200 (Anni prveri ceno, je pa res dobra kartica), ter recimo še ta Leadtek, to so kartice ki se jih da kupiti pri nas kar ugodno, vse imajo Hynix ddr (vseeno preveri preden daš denar od sebe) . Gainward je sicer dobra samo ima pri nas pretirano ceno, prve verzije so pa imele EntronTech ddr 3.5ns samo ta ddr je zanič in se slabo navija, Hynix 4ns gre v 99% nad 300 MHz.
Inno-ta jaz ne bi kupoval ker je narejen z namenom biti čim cenejši tako da pri tem tudi šepa kvaliteta.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sapphire RADEON 9000 Pro in 9100 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
884378 (3005) Oblivion
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327139 (5130) ferjan
»

Nakup graficne

Oddelek: Kaj kupiti
351719 (1108) urosh
»

Katero grafično....?

Oddelek: Kaj kupiti
321465 (909) nodes
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171936 (1502) globoko grlo

Več podobnih tem