» »

[Prelivanje žolča] IE Vs. vsi ostali

[Prelivanje žolča] IE Vs. vsi ostali

«
1
2

OmegaBlue ::

Lepo tukaj najdaljujte svoje obmetavanje s peskom, novice mi ne boste svninjali.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Microsoft ::

sverde21, falil si ti, ker ne znas prebrati in iz tega povzeti, v cem je point. Ce bi sploh kaj vedel o varnosti, ne bi govoril taksnih neumnosti.

fiore, recimo Phishing Filter. Itak pa je integracija v AD nekaj, o cemer FF lahko samo sanja.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

fiore ::

miha: ja, pa se en velik problem ima ie...



dela samo v winsih :D

Zgodovina sprememb…

Pegaz ::

IE 7 "BETA" sigurno ne more biti boljši brskalnik od dobrega, starega in preizkušenega Firefoxa. Mogoče bo končna različica, pa še za to _močno_ dvomim.

Let the flamewar begin!:))

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

Internet Explorer 7.0 Beta 2 je najboljsi brskalnik.

Strinjam se samo če mi changelog pokažeš - (hočem videti kak security fix, aja pa kako gre kaj izris po standardih - w3c?).

Zgodovina sprememb…

sverde21 ::

PsihingFilter vau ej dj mi pa psihiči ne bojo težil več :D , če se bo izkazalo za zelo uporabno rešitev bo kmalu tud v FF implementirana...

EDIT: ja tud izris strani je problematičen (tnx da s me spomnu krilko1) človk more pol strani na nov spisat de jo prikaže prov, pa čeprav validator pravi da je stran valid :\
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Integracija browserja v AD? Čist kaj imaš od tega?
Itak so pa uporabniki IE-ja edini uporabniki ki ne browsajo z browserjem ampak z os-om.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

|SNap| ::

Internet Explorer 7.0 Beta 2 je najboljsi brskalnik. Ce k temu pristejemo uporabo pod ne admin accountom (ki niti ni nujna), se konkurenca dobesedno skrije.


by Miha

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Pa tebi so že čisto oprali možgane pri MSju.
Uporaba in _TUDI NAMESTITEV_ bi morala biti že vseskozi mogoča pod ne-admin accountom.

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Kolko od vas jih je sploh probalo IE 7.0 Beta 2? Jst sem bom povedal katere brskalnike sem sprobal, ker se BigWhale tko rad pohvali, kako strokovnjak je na oh in ah podrocjih. Poleg IEja ima se FF in Opera. Vse sem sprobal.
Tko da vsi tisti, ki nekaj "dvomite", pa ta novega IEja se od dalec niste povohali, pisete neumnosti na celi crti.

Nadalje. Moja statistika preteklega leta. Uprabljal sem IE pod admin accountom. VES CAS. Zdej, zadnji mesec sem presaltal eno stopnico nizje na Power User account. Kakorkol, moja statistika je 0 virusov/crvov/trojancev/spyware/whatever!!!!

Am I genius? No, I just use common sense.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Matevžk ::

Miha, ta tvoja opevana "inovacija" ni inovacija, firefox jo ima s plugini, res pa ne built-in (mislim, da za firefox obstaja celo en guglov plugin za to). Se pa že miga v to smer. Še preden je MS izdal končno različico browserja -- se že miga na tem, da se stvari izenači. Vprašanje, če ne bo firefox že prej s tem zunaj kot IE7 :)).

Ko so se mnogo let nazaj začeli brskalniki kazati zametke zavihkov ... je MS to takoj izenačil, ja? Seveda, še vedno ni zunaj ne-beta verzije s to funkcionalnostjo (pa ne, da bi imel kaj veliko proti betam; tudi do prve bete s to funkcijo je preteklo precej Save).


Itak so pa uporabniki IE-ja edini uporabniki ki ne browsajo z browserjem ampak z os-om.

:D :P :D [Na žalost pa je stvar resnična in resna.]
lp, Matevžk

Zgodovina sprememb…

fiore ::

miha: dvomim da lahko s fising filterjem nadomestim moj izbor razsiritev...


sploh pa, kot sem ze rekel je neuporaben ker dela sam v winsih

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Vi ne znate brat in se dejte to enkrat naucit.

sverde21, spet neumnosti, ki kazejo na to, da se od dalec nisi ne videl, kaj sele prebrl, kaj za tem stoji. Kaj sele, da bi prisli do tega, cemu je stvar namenjena, kako deluje itn. Boh pomagi. In to na celi crti.

Poldi112, od tega imas to, da imas na nivoju foresta, domene, OUja ali cesa podobnega popolno konktrolo nad vsemi nastavitvami IEja. Tudi varnostnimi. FF tega nima.

|SNap|, kot sem ze za predhodnika napisal. Le da sem se pri tebi se malo bolj nasmejal ob res veliki neumnosti, ko pravis, da mora bit namestitev dovoljena pod ne admin racunom.
Ni problema, samo da bos konec dneva ti prevzel odgovornost, ko bo nek pametnjakovic namestil nek FF 0.7 gor in ga ne bo posodabljal, ter s tem naredil masino ranljivo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Matevzk, za tabe smo enkrat (vsaj nekater) ze ugotovili, da so na sceni desetletje ali vec. Problem je predvsem na "vasi" strani, ker ste prevec zakrneli in mislite, da so tabe pogruntali pri Mozilli. Nekateri pac ne nasedamo takim komedijam. Sicer priznam, nasmejim se, ampak to je tudi vse.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Roadkill ::

@Microsoft
Nauči se brati.

Se pa vedno nasmejem, ko berem tvoje odgovore.

Firefox 4.7 bo najboljši.

---


... sej bi razložil, kaj je bil point mojega posta, pa ne bom.
Ü

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Ker si me priazno izzval, ti bom tudi obrazlozil. Za nekater nevesce tudi prav pride. IE lahko instaliras le, ce si admin. Kar je lepo in prav. IE lahko uporabljas kot admin in kot ne admin.
Torej, zakaj sem napisal, da ga uporabljam kot ne admin, ceprav ga lahko kot admin? Ker sem v bliznji preteklosti, kot sem ze napisal, presaltal iz Admin accounta na Power User account. Torej, IE sedaj uporabljam kot ne admin.
Pred tem dogodtkom pa sem ga uporabljal kot admin in razlike ni, saj se sem ga v obeh primerih uporabljal brez teh vasih lazi o nevem kakih spywerih in nevem cem se. To enostavno ni res. Poleg tega, sem dolgoletni uporabnik IEja, tko da vem kako in kaj je s tem.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

snow ::

Kako je IE 7 skladen z w3c?

FF 0.7? Dej ne blodi.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

smash ::

to da IE ne dela na drugih sistem kot na windowsih, sploh ni slabost IE-ja, ker se za tako mali trg ne splača trudit oz. vlagat energije v nekaj kar nima prihodnosti

itak pa IE7 povozi vse kar je trenutno na trgu

glede standardov je pa tko...standarde določa tisti, ki obvladuje trg...ne pa neki kvazi 5% delež

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

snow, to je zanimiva tema, kje sem se malo popustljiv. Drugje, sploh kar se tice varnosti, ni sans!!!:P

Pa vseeno, glede teh standardov. Nekje, ze nekaj casa nazaj, sem zasledil, da IE podpira 88% nekega standarda, FF pa 97%. Podatke vlecem na pamet iz glave, tko da ce ima kdo kake boljse vire, kar na plano z njim.
In point pri tem je ta. Ce drzi podatek 97, pomeni da se FF ne drzi standardnov. Konec debate. Sicer se po drugi strani lahko ze v samem zacetku strinjamo, da podpira vecji del standarda kot IE. Ni problema!

Amapk, govorit, da FF podpira standarde, IE pa jih ne, enostavno ne drzi. Standard podpiras, ce ga podpiras 100%, sicer ga ne podpiras, ampak si se takemu stanju le priblizal. FF je pri tem bil bolj uspesen kot IE, samo uspel pa se ni.



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

snow ::

smash in kje dobim te MS standarde?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

V FrontPage naredi stran, pa bos mel standarde.:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

snow ::

Microsoft se strinjam.

Sam še nisem probal IE7, zaenkrat ostajam na FF dokler ne bo problemov.
Zelo so mi tukaj všeč tabi in extensioni!
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Miha,

Jaz sem kar nekaj casa uporabljal IE 7 Beta2 ;)

Standardi so pa na W3C.org ne pa v FrontPage.

Zgodovina sprememb…

snow ::

Delam(popravljam) vsake toliko časa strani v enem MSjevem produktu -> notepadu. :)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

snow ::

BW res je, ampak kaj ko skoraj noben ne upošteva standardov 100%, tisti, ki obvladuje največ trga pa praktično najmanj od velikih?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

BigWhale, ja tist FP je mislen kot parodija, ker ga web devi malo da ne sovrazijo. Menda zaradi prelepe kode, ki jo naredi.

Pa potem, rec kej o tej uporabi. So te zasipali z popupi, si dobil tono in tristo kil spyware navleke, si mel vsaj deset trojancev na masini?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

fiore ::

glede standardov je pa tko...standarde določa tisti, ki obvladuje trg...ne pa neki kvazi 5% delež

standarde dolocajo pristojne organizacije, ne pa kdor obvlada trg [|O]
to da IE ne dela na drugih sistem kot na windowsih, sploh ni slabost IE-ja, ker se za tako mali trg ne splača trudit oz. vlagat energije v nekaj kar nima prihodnosti

mislim, da ne gre za "vlaganje energije v nekaj kar nima prihodnosti", ampak za priklepanje uporabnikov k lastnemu operacijskemu sistemu (tipicna poteza msa) in za nesposobnost obvladovanja tako velike palete sofwarea.

in se najvecji problem, ki se ga ti ocitno ne zavedas: uporabniki morajo imeti opcijo moznosti izbire™, ki jim jo ms nikoli ni, in nikoli ne bo nudil, ker je pac tipicen monopolist.

EDIT: ja, tole je namnjeno smashu... :-)

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Koliko energije eni vložite v hvaljenje enih in pljuvanje drugih izdelkov.
Dejstvo pa je, da odličnega browserja sploh ni.
Daleč najslabši je IE6, ker ga je že povozil čas, tukaj se vsi strinjamo.
Varnost z browserji nima kaj dosti veze, ker za varnosti imamo druge programe kot so firewall in antivirus.

Bistvo dobrega browserja je, da odpre vse strani.
Vsekakor je bolje, da kakšno stran odpre malo posvoje kot, da strani sploh ne more odpreti, kot se ne tako redko dogaja Firefoxu pri zaščitenih straneh, pri delu z zaščitnimi karticami, pri uporabi različnih certifikatov ali pri bančnih transakcijah.

Najbolje je, da imaš nameščene vsaj tri različne browserje.
IE7 še nisem dovolj preiskusil, zato ne morem še nič konkretno reči.
Idealu se brez dvoma najbolj približa Maxthon, vendar deluje samo v Windows.
Za Windows je na drugem mestu Opera.
Firefox je sicer tudi vredu, če si vzameš nekaj ur časa, da preizkusiš vse potrebne extensione. Z kakšnimi 10 extensioni se da že kar približati uporabnosti Maxthona ampak še vedno je problem, da se preveč drži standardov in nekaterih napačno napisanih strani sploh ne more odpreti.

Je pa Firefox pomoje najprimernejši za nezahtevne uporabnike in najenostavnejši prehod iz IE6 je ravno na Firefox in zato je tudi tako razširjen pri nas.

Zgodovina sprememb…

fiore ::

Bistvo dobrega browserja je, da odpre vse strani.
Vsekakor je bolje, da kakšno stran odpre malo posvoje kot, da strani sploh ne more odpreti, kot se ne tako redko dogaja Firefoxu pri zaščitenih straneh, pri delu z zaščitnimi karticami, pri uporabi različnih certifikatov ali pri bančnih transakcijah.

in tocno zato obstajajo standardi.
ce bi se jih vsi drzali, bi vsi brskalniki odprli vse strani. A se ti to zdi dobro al slabo?

in kdaj bo to mogoce? jah, ko se bojo uporabniki spametovali in izstopili iz zacaranega kroga ms produktov...

Zgodovina sprememb…

Izi ::

>>in kdaj bo to mogoce? jah, ko se bojo uporabniki spametovali in izstopili iz zacaranega kroga ms produktov...

Semkaj ni potrebno mešati nič krivih uporabnikov. Krivi so izdelovalci spletnih strani, ker svojo stran ne preizkusijo v vseh browserjih.
Če sem jaz uporabnik in z Firefoxom ne morem izvršiti neke bančne transakcije, bom pač primoram uporabiti Maxthona. Tukaj jaz kot uporabnik sploh nimam nobene izbire.

Izdelovalci spletnih strani pa so plačani izgleda samo toliko, da naredijo stran delujočo na IE motorju. Dodatnih ur za prirejanje na Opero in Firefox pa jim ne bo nihče plačal. Raje dodajo vrstico, da v primeru težav uporabljaj IE in so končali. Vse se vrti okoli denarja.

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

In standard ni nekaj takega, kot kranjsak klobasa, ki jo ob zenfu in struci kruha pojes v pet minutah.

Standard je komplektsna stvar. Poleg vse mogocih stvari moras pri implementaciji misliti na to, da ne bos z vsako novo vrstico dodal dva nova buga. Da ne govorimo o tem, da CSS raste kot gobe (vredu, gobe se niso zacele cisto rastit, samo v prihodnjih mescih skoraj zagotovo bodo). Tu sta oba 1. in 2. verzija, 3. je v razvoju. To vnest spet terja cas in cas. Prvi cas za to, da resnicno stvar implemnitirajo, drugi cas pa za to, da uporabniki preklopijo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

firefoxovci so vsak dan bl smesni.
ne vem a je bl smesna izjava da je firefox boljsi od opere...al to da gre model kazat plugine in to napise na tak nacin kot da IE ne podpira pluginov?!?!?
Ce bi si gospodic vzel 2 minute cajta bi najdu plugine za cist vsako stvar,ki jih je prlimu na sliku.
Oh in kar se tice ie7...ga verjetno res se noben ni probu.Oz ce so ga probal so ga probal kot eni klik userji,ki ocenjujejo gumbe...prikaz strani pa nekak noben se pogledu ni.
Ampak cez pol leta ko se ne bo dal vec pizdit glede ie-jevga neupostevanja standardov in ne vem cesa se...ze vidm...bojo jokal ker bo meu ie kksne "nepotrebne" html bomboncke notr v kerih bo stran delala sam v ie.
In pol cez naslednjih 6 mescev ko bo delez ie7 ze lepo na 70 80 procentih bojo obupal nad povozeno lisico in sli na opero...sam zato da bojo na alternativi.

Oh...pa ce ze pisete da ie6 smrdi pol ne hvalte v istem stavku Maxthona...ki ni cist nc druzga kot ie6 s tab browsingom in ostalo navlako.Spodi je se zmer isti engine.

Hmm pa mogoce bi blo zanimivo dejstvo da so na predstavitvi ie7 zravn pokazal se opero,ki ji je tud uspel prkazat page tko kot bi mogl...guess which browser failed.

Zgodovina sprememb…

fiore ::

izi:
Semkaj ni potrebno mešati nič krivih uporabnikov. Krivi so izdelovalci spletnih strani, ker svojo stran ne preizkusijo v vseh browserjih.

ocitno ne ves kaj je zacaran krog. ce bi se proizvajalci spletnih brskalnikov drzali standardov, zlasti tisti ki ima vecinski trzni delez, spletnim oblikovalcem ne bi bilo potrebno preizkusati strani v vseh browserjih. bi preizkusli v enemu in bi blo.
zakaj mesam uporabnike?
ti bom ponazoril s puscicami: uporabniki -> monopol -> moc -> uporabniki -> ...

ce tega ne razumes, se malo zamisli. :D

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

microsoft kolkor jaz vem sta css1 in 2 končana in je samo css3 v razvoju..
je pa res da IE ne podpira ne enga ne drugega ne tretjega v celoti
;)

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

CaqKa, sej sem tako napisal, da sta 1. in 2. verzija tu, 3. pa je v razvoju.

Glede implementacije pa nevem. Mene zanimajo zgolj gola dejstva, kot so: Ali FF podpira 100% standard CSS 1, 2 in 3 kolikor je ze naretega? Ja ne. Ce ne, koliko procentov mu fali? Koliko procentov fali IEju?

Skratka, podatki, podatki! Ne pa neko caranje okrog tega. Dokler ni konkretnih podatkov, se lahko prepustimo toku ognja, a to ni to. Ko bodo podatki in to konkretni, se je sploh smiselno pogovarjati o neki podpori oz. ne podpori necesa.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

ja.. procente ti bo pa glih kdo podal..
pejt na acid test pa probaj. tam maš noter to kar nuca sodoben brskalnik.

mene bolj kot to koliko je število fičrjev od cssja ki jih browser podpira važno to, da zna to porenderirat tako kot je w3c si to zamislil.
pa ff še ni prišel skozi acid test.. ie tudi ne. opera pa ;)

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Men se gre za to, da ce tule vsi meni tezite, da je IE u kurcu, ker ne podpira nekega standarda, ko pa vas prosim, da pridete ven z konkretnimi stevilkami, pa me odjebete in naj si jih grem sam iskat te stevilke. In pol kar naenkrat ni to vec pomembno, pa presaltamo ne neko tretjo temo, po moznosti se kod dopise, da MS sux.

Jst verjamem, da so problemi glede teh standardov, samo ce hocemo stvar pogledat tko, kot se spodobi, bi blo lepo, da mamo neke stevilke pred sabo, tako "enih", kot "drugih". In da te stevilke pokomentiramo. To je meni interesantno.

To, da me vi preglasujete s tem, da FF podpira standarde, IE pa ne, mi niti ni v vesleje, poleg tega nihce nima nic od tega.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

M.B. ::

Stable Opera že tudi podpira ACID2?
Stable Konqueror ga.
Stable Safari že tudi AFAIK.
stran je valid Xhtml. Validator pokaže napake, ker so dodane kode reklam na kar žal ne morem vplivat. Vsi ostali brskalniki razen IE6(za 7 ne vem) prikažejo Ime osebe ko se z miško premaknemo na glavo. Resnično me zanima če IE 7 to podpira. Ker za IE podporo je bilo treba skoraj celo stvar na novo napisat. Ker ne podpira :hover elementa drugje kot na linkih. Pa še Box model IEja je čisto broken. Upam da je v IE 7 boljše.

[EDIT]
Pa še IE6 ne podpira 0 Xhtmlja 1.1 ker ne podpira 'application/xhtml+xml' kar je pogoj za Xhtml 1.1. toliko o standardih.

Odgovor na Firefox myths in tudi podpora standardov.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

yimi ::

Sem se že ustrašil, da ne bo Microsoft nobenega posta napisal,
ko sem pregledal prvih nekaj postov. Prav zanimivo mi je brati tvoje cvetke.
A ti microsoft daje 2000$ na mesec za pisanje po forumih.

O podpori IE za css raje nebi, ker sem dolgo časa razvijal spletne strani in vem, kje so bili problemi 8-) .

Ste že slišali ono šalo, da naj razvijalci web strani pripravjo strani na novi IE? (Kmetje, pripravite hleve, prihaja nov tip krave z manj mleka in več packastega in smrdečega odpada)

Zgodovina sprememb…

yimi ::

Microsoft, veš, danes živimo v času, ko tržni delež nekega izdelka določa moč znamke, koliko reklame si lahko privoščiš, itd... Ljudje ti bodo sledili kot ovčke, samo če boš imel dovolj denarja in pravo strategijo. Microsoft še vedno ima visok tržni delež z IE ampak, kaj pa to pomeni, da ima neko nepomebno podjetje (glede na microsoft), ki si ni zmožno privoščiti ogromnih reklamih kampanj, 30 odstotni delež s svojim produktom v neki državi?
Slaba strategija/reklama ali zanič produkti?

Zgodovina sprememb…

M.B. ::

Ogled v IE6 ne priporočam Me zanima kaj se zgodi če si z varnim IE6 ogledaš to stran. Luknja znana od 25 Aprila.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

Shuli ::

Meni se je IE7 le preprosto zaprl. :D

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

M.B., IE 7.0 prikaze imena.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

jype ::

Shuli> Meni se je IE7 le preprosto zaprl.

Mhm in process hijacking je uspel in ti imas virus, tako kot Microsoft, samo da sploh ne vesta, da ga imata.

Microsoft> M.B., IE 7.0 prikaze imena.

So it's broken. Period.

Zgodovina sprememb…

DOOM_er ::

hehe... sm se skor poscau od smeha k sm brau mihove poste :D
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Miha,

Sesul se mi je precejkrat IE7 namrec. Precej veckrat kot prejsnja Beta FFja. :)

Zgodovina sprememb…

|SNap| ::

Ojoj, majo pa res dobro propagando pri MSju.

|SNap|, kot sem ze za predhodnika napisal. Le da sem se pri tebi se malo bolj nasmejal ob res veliki neumnosti, ko pravis, da mora bit namestitev dovoljena pod ne admin racunom.
Ni problema, samo da bos konec dneva ti prevzel odgovornost, ko bo nek pametnjakovic namestil nek FF 0.7 gor in ga ne bo posodabljal, ter s tem naredil masino ranljivo.


by Miha


Uporabnik lahko inštalira katerikoli program sam. In če ga ne posodablja, pri resnih OSih ne naredi mašine ranljive, ampak svoj user account. Seveda če pa so vsi user accounti v Windows admin accounti, je pa to ze problem, a ne ? :)

Zgodovina sprememb…

M.B. ::

M.B., IE 7.0 prikaze imena.


by Miha


Lepo vsaj nekaj so popravli.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Portable Firefox: download and run. Nobena instalacija, teče v admin in neadmin načinu, zaganja se iz USB ključka, lahko nalagaš razširitve, dela vse.

Download and run. No install.

Ane, Miha?
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

ej folk, pa sej miha je mogoče zaslepljen, sam IE vseen ni tak škart
res je da je opera boljša, sem jo koristu včasih, tam do verzije 3 in da je IE ne portable v vseh primerih in da je debel prasec, ki se v trgovini s porcelanom ne zna obnašat - sam za sedaj še ni razbil dost porcelana, da bi ga vrgli ven.
večina tle kr po defaultu pljuva MSIE, kako v default nastavitvah not spušča na tone trojancev in virusov, kako se kr neki sesuva itd. Nimate čist prav, če si namestiš adon, ti tud IE zelo lepo dela in povsem normalnim userjem, kot je moja mati, ki že 2 meseca uporablja računalnik, ne omogoča nameščanja vsega sranja

res je pa tudi, da miha sere z IE 7 beta - kdo to uporablja? beta je za domačo in ne poslovno uporabo, get lost with IE 7, dokler ne bo release
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Eh pa pustite no Miho - Billy-G je pač njegov daddy in pika, saj ima vso pravico do tega, saj nam je pa kdo drug, bržkone. Jaz na šihtu uporabljam Mozilla Suite, po novem SeaMonkey - bolj stvar navade kot kake hude tehnične prednosti, mi je pa všeč ravno to kar večini ni: da imaš mailer notri spackan. Mi je čisto jasno, da tehnično gledano sploh ni ne vem kako super, samo 100 ljudi 100 čudi. Mislim, da je to bistvo te debate...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IE 8 prikaže napak tudi Microsoft.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5010778 (6131) Poldi112
»

Opera dreza Microsoft zaradi zastarelega brskalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
1069081 (7901) darkolord
»

Firefox pospešuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
808808 (6841) Antares88
»

Slovenci imamo radi Firefox (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8322021 (15034) veteran
»

Microsoft opozarja na Internet Explorer 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
617903 (6025) njok

Več podobnih tem