» »

Slovenci imamo radi Firefox

Slovenci imamo radi Firefox

Slo-Tech - Xiti Monitor (v francoščini) poroča, da je tržni delež spletnega brskalnika Firefox spet narasel, tokrat globalno za polovico odstotne točke, pri nas pa kar za tri.

Januarja drugouvrščena Slovenija je v uporabi brskalnika prehitela Finsko, soseda Hrvaška pa sledi na tretjem mestu. Zanimiva je primerjava uporabe med tednom in vikendom, ki kaže na to, da v večini držav ljudje na službenem mestu še vedno uporabljajo druge brskalnike, doma pa Firefox. Kljub še vedno razmeroma hitri globalni rasti tržnega deleža se tržni delež ponekod že zmanjšuje, saj konkurenca ne počiva.

Z naraščanjem tržnega deleža se število varnostnih lukenj začuda ne povečuje sorazmerno: Firefox še vedno velja za enega najvarnejših spletnih brskalnikov.

83 komentarjev

«
1
2

vres.ales ::

No in te raziskave povejo, da je Firefox res najboljši internetni brskalnik....niti opera mu ne seže do kolen

No saj jaz tudi v šoli uporabljam IE, ker se tam ne sekiram, da bom pokasiro 6546348416934541 virusov in enkrat več spywar-a

opeter ::

Na delovnem mestu sam tudi uporabljam Firefox, doma pa Firefox na PC-ju, na Mac-u pa v glavnem Safari (čeprav imam naložen tudi FF, ki pa se mi zdi malček počasnejši od SFR). Aja, kolegom/kolegicam na delovnem mestu pa ves čas čistim računalnik (ker so spet staknili 180search.com j*bačino z IE-jem).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozR ::

Ma jst tut morm v šoli IE uporabljat pa TRPIM!!! Zadeva nima niti tabov, ki bi ZELO olajšali browsanje. nekajkrat sem že vprašal prfokso če lahko dam gor FF ona pa samo 'tih bot' (na kranjski gimnaziji to). Da ne omenjam da imajo na jeseniški gimnaziji na nekaterih računalnikih firefox... Očitno imajo pametnega admina.

motorc ::

In od kod tebi, da je firefox boljsi od opere? Na podlagi te raziskave pac ne mores tega trdit. Potem bi bil po isti logiki IE svetlobna leta pred obema. Pa ni.

Opera in firefox sta oba dva vredi. En bolj odgovarja drugim, drug drugim. Glavno je, da ne uporabljas IE >:D

Matri[X] ::

Ce bo slo s takim tempom naprej, nas bodo pri naslednji analizi hrvati ze prehitel. Torej, hitro vsem ki jih poznate nalozit Firefox. :)

vres.ales ::

In od kod tebi, da je firefox boljsi od opere?


no kolko slovencev poznaš, ki uporabljajo opero

C_maniak ::

to ni merilo. katerih avtobv je v slo vec? nekih za 20 mio al cliotov? zdej pa ugibaj kateri so boljši.

Apple ::

Maniak: poznam eno osebo, jaz pa uporabljam najboljši "brskalnik" - FF...

Če bi mel kreditno kartico, bi jim doniral nekaj penezov...
LP, Apple

stock ::

Js tud uporabljam Firefox, zaceu sm ga uporabljat pred kratkim in sm tud zlo zadovoln. Sam tud ta ni tko popoln da bi ga kr usi mel... Nevem a to sam men dela (bom probu ksno drugo verzijo) ampak ko gledam ksne filmcke prek tega se mi nabije velikost Firefoxa cez 100Mb in mi pol zasteka.

jype ::

Meni se zdi Opera kar dobra konkurenca Firefoxu. Ne zdi se mi boljsa, ampak to je v tem casu zagotovo bolj stvar navade kot spiska uporabnih lastnosti brskalnika.

Tudi Safari je precej udoben brskalnik, ki med uporabniki macov zagotovo ne prednjaci zgolj zato ker je privzeto namescen.

Zelim si, da bi na Firefoxov nivo cimprej prisel tudi IE. Tako bi bilo ustvarjanje spletisc bistveno prijetnejsa izkusnja, drasticno bi se zmanjsale velikosti omrezij spam/ddos zombijev in uporabniki bi bili srecnejsi.

Poldi112 ::

>Opera in firefox sta oba dva vredi.

S tem da je firefox bolj vredi.

>no kolko slovencev poznaš, ki uporabljajo opero
enega. Darko.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Matri[X] ::

S tem, da je problem z "admini" v solah se strinjam. Ce bi v solah zamenjal brskalnik in njegovo zamenjavo konkretno obrazlozili, bi mnogo druzin doma pricelo uporabljat Firefox namesto IEja. Problem je tudi, ker vecina osnovnih sol sploh nima adminov.

Jaz poznam vec ljudi ki uporablja Opero kot Firefox ali IE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matri[X] ()

motorc ::

He, he, v osnovni soli sem bil kar jaz admin (ene 6,7 let nazaj). Kolk ur mi ja odpadl zarad tega, uff ... to je blo fino. Se spomnem enkrat, me poklice in rece, da je tezava v tem, da se noce povezat na internet. Mal pogledam, recem ene dve ure, dobim opravicilo, potem pa zadevo zrihtam v 15 sek. Prizgem modem ob monitorju na mizi.
Sej je zalostno po eni strani ...

EDIT: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: motorc ()

LedStorm+++ ::

Fayerfogz >:D. Men mi je najbol prirasu k srcu, IEja se že dolgo nism dotaknu, kolko stoletij je minilo, ne pomnem ne več :\.
Pingvin :-)

smash ::

ne bi rd začel vojne ampak tako kovanje firefoxa med zvezde je pa katastrofalno...IE(maxhton), opera...se za šalo kosajo z njim...

Rokic ::

hahaha, mi pa mamo na šoli anti M$ admina :D. Uporabljamo pa vsi FF

sherman ::

Pri nas tudi domuje FF. Res pa je, da so malo outdated že. Noben se pa ne spomni da bi kaj posodobil. :P

No pri meni je zraven še Opera. :)

Evil mind ::

Mi na OŠ imamo tudi FF in celo Pingo linux. Ker imamo vsaj pametnega admina.:D

jype ::

smash> ne bi rd začel vojne ampak tako kovanje firefoxa med zvezde je pa katastrofalno...IE(maxhton), opera...se za šalo kosajo z njim...

Ja, seveda se. Saj ni nihce rekel, da je z njimi kaj hudo narobe (no, razen z IE, ki je podn od softvera). Konkurenca vsekakor obstaja in boljsa kot je, bolje za nas.

3p ::

Hmm... Če velja za enega najvarnejših... Mi lahko kdo našteje nekaj manj varnih?

minmax ::

mimogrede.. tale raziskava je ima zelo zelo verjetno pretirano prezentiranost slovenskih uporabnikov ki uporabljajo pretezno tuje strani.

precej bolj realna je od Iproma, ki pravi da je FF userjev 12% ... zagotovo imajo MNOgO vecji vzorec...

overlord_tm ::

Ma jst tut morm v šoli IE uporabljat pa TRPIM!!! Zadeva nima niti tabov, ki bi ZELO olajšali browsanje


Eni imamo firefox na usb ključku in se smejimo stalim ki izvajajo akrobacije z exploderjem ;)

sverde21 ::

Heh pr nas v šol sm si FF kr sam na comp umetu :)) sm se en cajt ubadu z IE in nevem kolk okni namest tabov pol mi je pa blo dost :D . Profesor nam je tud reku de nam bojo FF sami naložl pa še zj po parih mescih nč ni ;( . Upm de se bojo kmal spomnal.

Glede Opere, ne pravim da je slab brskalnik, ravno nasprotno, je eden boljših in v veliko stvareh celo prekaša FF ampak ko bo prišel FF do 9 verzije bo tud imel vgrajen torrent odjemalec, manj rama porablu, imel še več nastavitev, bo še bolj uporabniku prijazen,...
<?php echo `w`; ?>

vres.ales ::

Šolski Center Ptuj pa je to lepo uredil z uporabniškimi imeni in gesli na linux serverju. Seveda pa še ima vsak svoj prostor na serverju kjer lahko nalagamo programe gor pa to :D

;-) ::

@gunz

"Mi na OŠ imamo tudi FF in celo Pingo linux. Ker imamo vsaj pametnega admina."

mi tud. Uporabljamo samo Firefox glede OS pa kdo ma pač kak okus. (Srednja šola Slovenska Bistrica)
dober administrator ni kaj!

Drugače pa....Firafox mi je ful pri srcu-Nočem drugega brskalnika:D

€W€€R

vres.ales ::

no mi mamo tudi xp pa linuxa gor, pa normalno je že ff, ie pa navadna mozzila gor....
drugače pa admin....hjo to še ti je tele
če mu nekaj rečeš naj naredi.....bo čez en teden že mogoče pogledo zakaj se sploh gre

Beernarrd ::

P|p|: daj poglej si "portable firefox", ki ga lahko daš na usb ključek, ali pa nekam na desktop ali kamorkoliže. (laufa brez instalacije)

lukanium ::

Iprom: ... Marca lani jih je Firefox uporabljajo 12 odstotkov, januarja letos pa že 18 odstotkov.
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

Pegaz ::

Mi na šoli imamo naložen Windows XP in pingota 2.0 (čeprav ga nisem še nikoli videl, da bi ga kdo uporabljal). Na windowsih je celo Mozilla. Admina sta pa dva učitelja, ki še antivirusa ne znata pravilno nastavit.

Microsoft ::

Internet Explorer 7.0 Beta 2 je najboljsi brskalnik. Ce k temu pristejemo uporabo pod ne admin accountom (ki niti ni nujna), se konkurenca dobesedno skrije.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Nejc Pintar ::

Pri nas je v šoli Mozilla gor. Pa Pingo tudi. Ampak glede na to da se na laboratorijskih vajah učimo Asp.net po nekih dreamweaverjevih čarovnikih potem veste kako je s profesorjem. Klikaš po tistih čarovnikih dokler se ti magično ne pojavi tabela z izpisom iz baze. Brez da bi se ti sanjalo kaj sploh delaš.:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

fiore ::

miha:
se konkurenca dobesedno skrije

pa ima ie toliko razsiritev, ki ti omogocijo personalizacijo brskalnika do zanje potrebe? nein.
torej se lahko ie skrije.

sverde21 ::

@Microsoft: dej mi napiš ene par inovativnih novosti v IE 7, ki ga postavlajo toliko pred konkurenco po tvoje...
Ce k temu pristejemo uporabo pod ne admin accountom (ki niti ni nujna), se konkurenca dobesedno skrije.
WTF a IE 6 slučajn ne dela če ga zalaufaš pod ne admin accountom 8-O . Tud ostali brskalniki ne zahtevajo admin accounta, FF (ker je glih govor o njem) lahko enostavno namestiš tudi brez admin pravic... Tak da mislim da si tle fejst mim useku s to izjavo :P
<?php echo `w`; ?>

simnov ::

verjetno bo ob izidu ie7 firefox kar nekaj izgubil ker je ie7 hudo hiter

B_U_R_I ::

hehe :) šolski center novo mesto ma pa kar lepo poštimano od letos. par novih profesorjev, ki obvladajo sceno. winxp potweakan v uber ... lepo firefox gor ... na žalost je tut par uporabnih stvari odtweakanih. pa suse je še gor. sexy :) uporabljam pa itak firefox. sam mal že čakam IE7. verjetno bom šaltal :)

darkolord ::

Opera owna.

Glede "lukenj":
O: Currently, 0 out of 13 Secunia advisories, are marked as "Unpatched" in the Secunia database.

FF: Currently, 3 out of 30 Secunia advisories, are marked as "Unpatched" in the Secunia database.

e-marko ::

Tudi sam že nekaj mesecev uporabljam FF in sem zadovoljen. Moti me edino, da totalno zašteka, ko dam kaj shraniti. To traja tako dolgo dokler se ne pojavi ono okence Downloads. Nekaj sekund. To je edina takšna zamera...

LP
...somebody, somewhere...

BigWhale ::

> no kolko slovencev poznaš, ki uporabljajo opero

Darkota ;>

Shuli ::

Lepo videt, da "imamo" radi Firefox-a. :P Sam uporabljam primarno Opero, za nekatere stvari IE, zelo redko pa FF.. Sem se ga odvadil, ker nekako ne prenese dobro 40 tabov.. vsaj pri meni jih ni. Je pa lepo videt, da se toliko omenjajo standardi.. ampak čemu je point pisat strani v standardu, če je potem najbolj razširjen browser (IE) ne prikaže pravilno? Seveda, boš tolažil stranko, da je stran v standardih, ampak njeno spacanje v IE-ju odvrne 90% strank. :\ Pa tudi FF ni tako nedolžen..

CaqKa ::

>>> > no kolko slovencev poznaš, ki uporabljajo opero
>>> Darkota ;>

pa mene (po novem) (jih pa poznam jaz kar nekaj)

>>> No in te raziskave povejo, da je Firefox res najboljši internetni brskalnik....niti opera mu ne seže do kolen

jeah rajt. opera ima zanič marketing. če bi recimo na stju tolk se guralo in pričkalo okrog opere kot se okrog ffja, bi opera definitivno imela mnogo večji delež kot ga ima recimo firefox. po mojem mnenju je firefox še vedno za opero.

IE7 pa ima fičrje, da ni preveč zadaj za konkurenco. hkrati pa z 'osnovno' inštalacijo omogoča dovolj funkcij za brskanje. sploh oni zuming pride tu in tam prav, pa tudi tabi morem priznat da so v nekaterih pogledih bolje zasnovani kot pri konkurenci, v nekaterih pa slabše. ampak sranje je ko standardov ne podpira in se custom made wiki ne prikazuje pravilno..

pa še komentar na naslov novice: ko bi slovenci še opero imeli radi :)

simnov ::

Mene je pred pol leta začaral firefox da sem ga uporabljal danes sem pa odstranil firefox
ker menim da se moram spet privadit na ie 7

Z-lot ::

...tele raziskave so vsaj kar se tiče Opere precej netočne. Najbrž ima precej Opera userjev prikaz identitete brskalnika nastavljen na IE6 ali Netscape.. ker dostikrat naletiš na stran, ki v Operi sicer dobro deluje, a vseeno trmasto zahteva uporabo IE.

In za vse, ki menijo, da Opera ni dovolj dobra: nimate pojma :> Imho je takim osebkom težko vzeti si 15 minut za ureditev Opere po svojem okusu, zato preždijo 2 minuti v default vmesniku in nato reč deletnejo. Shame on you.

64202 ::

Za zacetek mora ie 7 sploh ven prit :) "ko bo ko bo bo bo nekineki", daj a ti cd preskakuje :P
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

Buldožer ::

Ja najboljši brskalnik..

Ste že kdaj slišal, da je za vsakega najbolje tisto kar on preferira? To omenjam predvsem, ker ja bila razprava doslej brezplodna oz. ni pripeljala do nekega zaključka.

Sam sicer uporabljam Opero, ker sem se jo navadil še iz časov, ko je bila hitrost zelo pomemban zadeva(dial-up).
Ne se sekirat. Live and let die.
Več glav več ve. No, ni nujno!

Cofko Cof ::

Večinoma uporabljam FF. Pa mam tud probleme. Spyware lahko čistim skoraj vsak dan, pa pa ne obiskujem pr0n strani. Pa tudi sesuva se mi, še posebej, ko imam več kot 15 tabov odprtih ali pa ko predvajam ene 3 filmčke v različnih tabih. Bo treba mal IE 7 sprobat, ko pride ven.
Ars longa,vita brevis.

AndrejS ::

... Slovenci imamo radi Firefox

Že naslov je zavajajoč.

Zgleda da imamo slovenci raje IE.

Jaz še vedno prisegam na IE kot večina slovencev. Torej bi lahko bil naslov : Slovenci imamo najraje IE!!!:D

Liker ::

Uhh uhh, nekdo je izjavil da FF = standardi, Opera pa da včasih malček po svoje.
Kakor je meni znano se Opera dosti bolj drži standardov. Poleg tega pa zna še iz kakih strani ki so "IE compliant umotvori" proizvesti uporabno vsebino (unlike FF).

Drugače sem pa mnenja da naj vsak uporablja kar mu paše. Nima smisla se tukaj nekaj pričkat kaj je bolje.

EDIT: typo pri compliant

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Liker ()

Zorro ::

Poizkusil sem že nekaj različnih brskalnikov iz radovednosti, vendar Firefox mi je najljubši zaradi naslednje funkcije:



Omogoča zelo pregledno iskanje, sploh na straneh z veliko teksta. Pri drugih brskalnikih mi posebno iskalno okno gre na živce, ker kamorkoli ga postavim, mi bo slej ko prej pri nadaljevanju iskanja zakrilo kakšen zadetek, da o zakrivanju preostalega teksta sploh ne govorim!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

sherman ::

@Zorro
Tako mimogrede, poskušaj pri Operi pritisnit piko (.). Levo spodaj se pojavi en tak mali "popup" in lepo vpišeš tekst in iščeš. ;)
Popup po nekaj časa izgine.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet Explorer 9 prihaja v marcu

Oddelek: Novice / Brskalniki
349367 (7325) amigo_no1
»

Izbirno okno v Windows 7 nima večjega vpliva

Oddelek: Novice / Brskalniki
287638 (6655) System
»

Hekersko tekmovanje Pwn2Own se začenja

Oddelek: Novice / Varnost
369365 (7440) noraguta
»

Windows 7 brez Internet Explorerja za Evropo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
1079963 (7629) mtosev
»

Obletnici

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
202389 (2389) M.B.

Več podobnih tem