» »

[Prelivanje žolča] IE Vs. vsi ostali

[Prelivanje žolča] IE Vs. vsi ostali

1
2
»

R33D3M33R ::

Torej, da se ne boste samo vi kregali :)

Sem uporabnik firefoxa in opere. Posebej presenečen sem nad opero. Je hiter in uporaben brskalnik na katerega se pa moraš navaditi. Firefox pa ima odlične možnosti nadgrajevanja in s številnimi vtičniki nudi bogato internetno izkušnjo :)

Miha: Pa jaz res ne vem kaj vidiš ti v tem IE. Sploh mi ne gre v glavo kako lahko hvališ brskalnik, ki ima cele kupe lukenj od katerih se mi včasih naježijo dlake, ko slišim zanje.

POgled kot uporabnik:
Včasih sem ga uporabljal tudi jaz. Ker sem bil pač mnenja, da je IE dovolj dober za surfanje po internetu. Z njim so bile same težave. Najprej so bile težave s prikazovanjem slik. Vsake toliko so bili namesto slik prikazani kvadratki za "slika manjka". OK, to me je motilo, ampak sem še vztrajal. Nato so bile težave s scrollanjem -> dokler se stran ni popolnoma naložila je nisem mogel videti, ker se je zadeva nekako lomila ob scrollanju -> vsekakor muka za dialup uporabnika. Na živce mi je šlo, da v novi strani nalaga stran še enkrat ko dam Ctrl+N -> čisti debilizem. Nato so mi seveda živce parali popupi in spyware. Do preobrata je prišlo, ko sem slšal za varnostne luknje, ki niso le nedolžne fore, kjer te slika redirecta na drugo stran. Takrat sem ga nehal uporabljati in ni mi žal.
Sedaj surfam z firefoxom in opero -> pod admin accountom. Kaj je spyware že dolgo ne vem več.
Brskanje je hitrejše in udobnejše (tabi, extensioni, mouse gestures itd.)

Pogled kot izdelovalec spletnih strani:
Z IE so vedno križi. Četudi stran popolnoma ustreza standardom, se bo v IE našla napaka, ki ti požre enostavno vse živce. Spletne strani, ki jih delam, izgledajo vedno tako kot naj bi v Operi in Firefoxu. V IE moram velikokrat uporabiti celo tono hackov, da stran vsaj približam pravilnemu izgledu. Žal moram IE upoštevati, ker je procent uporabnikov, ki uporablja IE še vedno velik. Včasih me prime zloba in bi IE enostavno blokiral, ampak takrat pomislim na uporabnike Opere, kjer se brskalnik identificira kot IE in raje pozabim na to.

Pred časom sem hotel preizkusiti Internet Explorer 7 beta in zato sem si downloadal beta različico. Ob inštalaciji sem zapazil gumb validate. Jezno sem zaprl okno in tako se je končala namestitev. Mogoče imam neko pravico do zasebnosti! Hvala lepa za tak brskalnik, ki mi bo solil pamet ali je verzija windows legalna ali ne.

Pri Microsoftu so pač tepci, bog jim pomagaj. Upam, da se bo delež Opere in Firefoxa še povečal, da se bodo končno začeli spraševati: "Zakaj pa ne uporabljajo našega produkta" in bodo končno naredili nekaj uporabnega.

Do takrat pa IE ne hvala.

Miha ti pa kar priporočaj IE 7 ja. Me zanima kaj boš naredil, če ti bo nekdo rekel: "Moja kopija windows ni legalna, kaj pa sedaj?". Mu boš priporočil naj kupi legalne windowse?

Brez zamere, ampak to tvoje hvaljenje IE (pa še kdo bi se našel) je zavajanje uporabnikov.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Kako je power user account varnejši od admin accounta kar se IE-ja tiče?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

smash ::

R33D3M33R:

to če imaš ti nelegalne windowse še ne pomeni da je IE 7 BETA slab...

in če ima kdo nelegalne windowse je prav da se priporoči, naj kupi legalne

jest delam IE-strani vedno oz. izključno za IE, ker večina strank brez problemov sprejme tak pogoj, ker je pač tisit procent uporabe firefoxa in opere napihnjen na podlagi baze geekov...logično je namreč, da bo uporaba firefoxa med slo-tech uporabniki večja kot pa pri navadnih ljudeh..po mojem se v resnici giblje tam nekje med 1-2 % če se

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Bo pa zabavno zate, ko bo nov IE začel podpirati standarde in bodo tvoje stranke počasi opazile, da si jim naredil zanič strani.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Če so tvoje stranke zadovoljne, da izgubljajo ciljno publiko, tudi prav. Jaz kot stranka razmišljam drugače.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

smash ::

sej pravm...teh nekaj % geekov je daleč stran od ciljne publike

IE že dela na tem, da bo podprl standarde, obenem pa daje zelo veliko na to, da bodo tudi stare strani delale brez problemov..tako da brezk skrbi,preskok ne bo iz danes na jutri in strani ne bodo kar nehale delat v IE7, če so bile napisane v času, ko še niso tako zelo podpirali standardov

Zgodovina sprememb…

keber ::

>>> po mojem se v resnici giblje tam nekje med 1-2 % če se

Malo poglej, kaj je inštalirano po šolah in firmah. Procent okoli 15% za firefox je čisto realen. Navsezadnje so spletne strani večjih podjetij, ki so bile prej IE-only, danes delajo tudi na Firefoxu, ker so admini teh strani opazili, da ima veliko ljudi Firefox in je bolje stran popraviti kot pa ljudi odganjati.

Na moji spletni strani (ki nima nikakršne veze z računalniki) je okoli 17 % uporabnikov Mozzile. S tem, da se ta statistika šteje že od takrat, ko je celotno sceno obvladoval še IE 5.5. Tako da je verjetno trenutni delež za Mozillo/Firefox še boljši. Zanimivo, uporabnika Opere sta bila v cca 4 letih celo 2 :D

Pa tudi statistike obiskov drugih strani (slovenskih) bi prikazale podobno statistiko.

Zgodovina sprememb…

jype ::

smash> IE že dela na tem, da bo podprl standarde, obenem pa daje zelo veliko na to, da bodo tudi stare strani delale brez problemov...

Ne more hkrati pravilno in narobe podpirat standarda, ne?

Teh nekaj % geekov je po ipromovi raziskavi (ki je dalec najbolj relevantna za "normalno" slovensko spletno obcinstvo ze prek 18%. Ce so tvoje stranke pripravljene vsakemu 5. obiskovalcu pokazat iztegnjen sredinec, hja, njihov problem.

Jaz mislim, da je IE7 zaendrek, tako kot vse ostale kludgy resitve od Microsofta. Ce bo spremenil bedast in nevaren security model in naredil standards compliant browser, potem pa ne bom vec mislil tako.

Zgodovina sprememb…

pagat34 ::

@Microsoft, 12.05.2006 00:30:12
Men se gre za to, da ce tule vsi meni tezite, da je IE u kurcu .....

bravo miha za priznanje 8-O
_________________________________________
Zaradi stranskih učinkov se izogibaj M$ izdelkov!

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Iz stališča uporabnika je IE ok. S predpogojem, da si napredni uporabnik, drugače narediš težko štalo po dveh obiskih pr0n strani.
Iz stališča razvijalca pa je IE prej nočna mora kot karkoli pametnega.
Standard? Standard ni samo eden, da bi lahko govoril o procentih.
In tle je IE neko povsem samosvoje tele. Če bi se vsi držal W3C zakoličenih web standardov bi dev spacal stran, jo spustil čez validator in uploadal na host. Načeloma ta del deluje pri Firefox in Opera (čeprav je slednja včasih tud trmasta ampak ni sile). Zatakne se samo ko tako kodo pofutraš IE-ju in vidiš, da si ven dobil nek zdrizek. In nato sledi čoravo debugganje, uporabljanje raznih trikov in ne vem še česa, da se stran pokaže pravilno.
Ni mi jasno od kje je tolk grozno težko implimentirat recimo podporo CSS da se je MS tolk otepa. Oz nasploh vseh ostalih tovrstnih zadev.
W3C bi mogu nastopit z malce tršo "roko". Al si zraven al pa nisi.
Pa nej se vsi IE uporabniki žalijo, da jim strani ne odpira kot to zahtevajo standardi pa bo MS primoran posodobit svoje čudo kot se zagre, ne sam nov fancy vmesnik.
Interface IE7 kljub všečnosti in dokaj dobri preglednosti pač ni vse. Še kdo pomni totalno banalno podporo PNG transparentnosti, ki so jo KONČNO vdelali v IE7? Samo zarad blesavih IE uporabnikov sem mogu met avatarja povsod v GIF formatu namesto v PNG (slednji je bil manjši in še lepši brez ditheringa na 256 barv), drugače je bila okol bela škatla. Ugh?

Btw, ACID2 je zaenkrat podprt samo v Opera 9 BETA, Opera 8.5x še ne podpira.

Microsoft, mal pretiravaš s hvaljenjem IE-ja. Browser je in funkcionira, ampak ne moreš pa zanikat, da se mu že grdo kažejo leta ter sami temelji, ki so še vedno od Mosaica izpred desetletja.
Če MS kot firma zna spisat megalomanske operacijske sisteme res ne vidim razloga zakaj ne bi mogli povsem iz nule spisat en konkreten web rendering engine ter ga nato posodabljat z novostmi.
Pa nej zaposlijo en nov oddelek samo za ta del, če jih majo že za vse ostale kozlarije nej ga pa ustanovijo še za to. Če pa niso sposobni pa nej pač pustijo delo tistim, ki to obvladajo (namely Opera in Mozilla), ne pa da se neki silijo s polovičarskim programom.:\
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

smash ::

Ni mi jasno od kje je tolk grozno težko implimentirat recimo podporo CSS da se je MS tolk otepa

men je tole totalno jasno...predstavli si, da podprejo standard v celoti...kdo bo popravlju vse do sedaj narejen strani, ki se nebi vec prikazovale tako kot sedaj...?!? ti?

Zgodovina sprememb…

Road Runner ::

a nj nebi acid2 standardov preizkušu? Errors
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Zgodovina sprememb…

fiore ::

smash:
kdo bo popravlju vse do sedaj narejen strani, ki se nebi vec prikazovale tako kot sedaj...?!? ti?

samo taki kot si ti, ki jih ne delajo po standardih :-}

Zgodovina sprememb…

vres.ales ::

Če MS kot firma zna spisat megalomanske operacijske sisteme res ne vidim razloga zakaj ne bi mogli povsem iz nule spisat en konkreten web rendering engine ter ga nato posodabljat z novostmi.


ej povsem iz nule so ga spisali že pred več kot desteimi leti.....pa še vedno ni konkurenčen ff-ju in drugim web brsklalnikom.
to nam torej pove da pri ms res nimajo za burek8-O

Zgodovina sprememb…

R33D3M33R ::

smash: to če imaš ti nelegalne windowse še ne pomeni da je IE 7 BETA slab...


Nikjer ne piše, da sem izvedel validate. Kaj sploh Microsoft briga kake windowse imam nameščene, saj nameščam brskalnik in ne operacijski sistem. A je treba za namestitev ff, opere ali katerega drugega alternativnega brskalnike kaj preverjati? Ne.

smash: jest delam IE-strani vedno oz. izključno za IE, ker večina strank brez problemov sprejme tak pogoj, ker je pač tisit procent uporabe firefoxa in opere napihnjen na podlagi baze geekov...logično je namreč, da bo uporaba firefoxa med slo-tech uporabniki večja kot pa pri navadnih ljudeh..po mojem se v resnici giblje tam nekje med 1-2 % če se


No dobro. Kakor kdo. Bodo pač uporabniki alternative zapustili stran. Res pametna strategija firme, ampak oni že vedo kaj je dobro.

Zaradi takega zanemarjanja alternative in podpiranja Microsoftove nesposobnosti izdelati brskalnik, ki bi prikazoval standarde je pa trenutno stanje tako kot je.
Podpirajo se neki IE standardi in Microsoftu ni treba zmigati s prstom, da bi izdal kakršnikoli popravek za renderiranje strani.
Razvijalci so tisti ki v resnici nasrkajo.
So nekateri, ki se požvižgajo na alternativo, so pa tudi zavedni dobri razvijalci, ki podprejo vse brskalnike. Takih bi moralo biti še več, morali bi nekako družno nastopiti in prisiliti Microsoft, da končno sledi standardom. Ampak saj pravim, dokler bodo prevladovali taki s takim mišljenjem kot smash pač ne bo sprememb :(

Drugače je pa uporabnikov FF precej več kot pa 1-2%. Statistike recimo za mojo stran kažejo precej precej več %.

RejZoR: točno tako

smash: men je tole totalno jasno...predstavli si, da podprejo standard v celoti...kdo bo popravlju vse do sedaj narejen strani, ki se nebi vec prikazovale tako kot sedaj...?!? ti?


Zaviranje napredka kot sem že prej napisal :(
Potemtakem so novi standardi napotrebni? Ah, brezveze da sploh izdajajo nove verzije Windowsev in IE kajne? :\
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Aha, se pravi bomo zaradi lenuhov, ki se jim ni dalo narediti izdelka po standardu sedaj spreminjali standard?

Hja jebiga - jaz kot naročnik HOČEM dobiti kvaliteten izdelek. Pa naj bo to šrauf ali website. Če se izkaže, da je izdelek zanič, da bo izdelovalec popravil - ali pa vrnil denar.

Samo pri šraufih se v primeru lastne malomarnosti in nesposobnosti izdelovalec ne more (več) izgovarjati na standarde, pri računalništvu pa vsakdo lahko svojo nesposobnost skrije za tehničnim buzzwordingom.

Ampak kot rečeno - če je podjetje pripravljeno odgnati vsako peto stranko in te celo plačati je to njihov problem. Ko bodo imeli ap drugačne zahteve, se boš pa prilagodil - ali pa odletel iz posla.

Tako preprosto je to.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

sidd ::

hmm, najprej IE, pol ff, zajle opera... pa ne grem bek :D
sicer pa ste mi tak smešni vsi povrsti, ne morte preslišat(pregledat) bedarij enostavno, pač uporabljaš kaj ti je pri srcu al kaj pač misliš da je "IN" jao ko otroci ste :P

Zgodovina sprememb…

smash ::

Nikjer ne piše, da sem izvedel validate. Kaj sploh Microsoft briga kake windowse imam nameščene, saj nameščam brskalnik in ne operacijski sistem. A je treba za namestitev ff, opere ali katerega drugega alternativnega brskalnike kaj preverjati? Ne

to kakšno politiko fura microsoft pri instalaciji IE-ja nima nobene veze s kakovostjo programa

Aha, se pravi bomo zaradi lenuhov, ki se jim ni dalo narediti izdelka po standardu sedaj spreminjali standard?

po "standardu" se ne dela predvsem zaradi izgube časa in posledično denarja..zakaj le bi porabil še dodatnih nevemkolko ur, da bi zadeva delala v firefoxu in operi, ko pa niti naročnik ne zahteva tega, ker mu je jasno, da ga bo stalo več....itak večina strank uporablja IE kot default browser in je zato enostavno predpisan pri uporabi aplikacij...ce pa nekdo uporablja firefox pa mu stran ne dela..je pac to njegov problem..nej uporabi pravo orodje, v tem primeru IE

Drugače je pa uporabnikov FF precej več kot pa 1-2%. Statistike recimo za mojo stran kažejo precej precej več %.

seveda za tvojo stran.....poglej malo upravo kaj se tam uporablja, ne pa to kar uporabljajo tvoji kolegi, ki si jim "vsilil" firefox

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Edin, ki je postavil pravo (tisto bistveno) vprašanje, je bil Z-lot (pa noben ni niti približno odgovoru). Po mojem je tržni delež Opere precej večji kot je videt na "prvi" pogled (in posledično seveda tržni delež IE precej manjši). "precej" je tu mišljeno bolj relativno, ampak če je odstopanje nekje med 5-10% je to ogromno.

In edini, ki je do sedaj pametno komentiral, je bil RejZoR. Pejte nazaj brat njegov post.

flame

Miha... a se ne ti skoz pritožuješ da Linux freaki skoz smetijo MS teme in povzročajo flejmanje? Get lost dude. IE je z vsako novo verzijo drugačen in moram skoz popravljat strani. V IE5.5 dela... pride IE6 - ne dela (WTF?!?). Stran nekako pripravim do tega da dela tud v IE6... in v IE7 čudežno spet preneha delat. Pa sem se preprosto odločil za un lep banner - "too cool for IE". Stran pa se lepo prikaže v vseh drugih browserjih (IE modi/kloni izvzeti), ne glede na to na katerem OS-u tečejo. Funny ane?

/flame

poglej malo upravo kaj se tam uporablja, ne pa to kar uporabljajo tvoji kolegi, ki si jim "vsilil" firefox *ahem* MS je vsem svojim uporabnikom vsilil IE brezpogojno in brez vsakega vprašanja. Ostali pa ponavadi prej vprašamo, če nekdo želi imeti nameščen FF/Opero/whatever. Vsak brskalnik ima dobre in slabe strani... Pri IE-ju dobre pač ne odtehtajo slabih. In večina folka se po kakem tednu uporabe alternativnih brskalnikov močno strinja. Ponovno... pejte brat RejZoR-jev post.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

lukanium ::

po mojem se v resnici giblje tam nekje med 1-2 % če se

@smash: Vidim, da sploh ne potrebujemo raziskovalnih agencij, saj se na slo-techu najdejo ljudje, ki so vsevedni (eh, kar omnipotentni!) in kar iz rokava stresajo zelo natančne podatke... Naredi si (nam) uslugo in malenkost boljše argumentiraj svoje trditve.

Še enkrat :\ copy-paste svojega post-a iz prve strani te teme:

Iprom: ... Marca lani jih je Firefox uporabljajo 12 odstotkov, januarja letos pa že 18 odstotkov.

Iprom v sklopu stalnega spremljanja tehnoloških značilnosti računalnikov, ki jih uporabljajo obiskovalci slovenskih spletnih medijev, s programsko opremo Iprom AD Server preverja tudi tipe brskalnikov. Zajeti vzorec uporabnikov po standardu IAB (Internet Advertising Bureau) je januarja obsegal 864.000 obiskovalcev slovenskih spletnih medijev.
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

Zgodovina sprememb…

R33D3M33R ::

smash: to kakšno politiko fura microsoft pri instalaciji IE-ja nima nobene veze s kakovostjo programa


Saj nikjer nisem napisal, da je IE 7 beta slab. Ahjej :\
Napisal sem, da nočem, da mi pri namestitvi IE preverja windowse. Zato ga ne bom nameščal.

smash: seveda za tvojo stran.....poglej malo upravo kaj se tam uporablja, ne pa to kar uporabljajo tvoji kolegi, ki si jim "vsilil" firefox


Na mojo stran prihaja večina obiskovalcev iz googla in najdi.si. Za te ne bi mogel trditi da so moji kolegi ane? :\
Imaš pa par postov više še statistiko od iproma, ki je verjetno precej bolj relevantna kot statistika na moji strani.

Drugače je pa tudi meni izredno všeč tisto okence za iskanje. Žal ima tudi težave. Na ogromnih dokumentih (PHP manual) se zna zgoditi, da zadeva precej šteka :( . Imel sem tudi že težave z iskanjem po straneh z večimi okvirji.
Mimogrede im pa tudi Opera vgrajeno podobno okence, le da je zgoraj levo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

DOOM_er ::

sam sicer uporabljam opero toda FF je zakon in ko bo v verziji 8.x bo gotovo še boljši kot zdaj opera. Toda da M$ po tolkih verzijah ne more nardit browserja kot se zagre je pa sramota za cel M$. Drgač pa mislim da se % uporabnikov alternativnih browserjev vztrajno veča proti 50%
Robots will steal your job. But that's OK

snow ::

Še ena statistika. Malo manjši vzorec, pa verjetno to stran bolj obiskujejo web developerji, ker gre za stran z php based web statistiko. Ampak je % firefoxa kar lep.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IE 8 prikaže napak tudi Microsoft.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5010828 (6181) Poldi112
»

Opera dreza Microsoft zaradi zastarelega brskalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
1069171 (7991) darkolord
»

Firefox pospešuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
808861 (6894) Antares88
»

Slovenci imamo radi Firefox (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8322072 (15085) veteran
»

Microsoft opozarja na Internet Explorer 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
617959 (6081) njok

Več podobnih tem