» »

Namestitev Linux-a

Namestitev Linux-a

1
2
»

Brane2 ::

Pa kaj si ti Supermen, da rabiš tolko ? Folku je že 80 Hz dost...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Roadkill ::

Frekvenco si popraviš v nastavitvah monitorja. Če ti pa tam ne prikazuje željene frekvence moraš pa najprej popraviti horizontal in vertical refresh rate v xorg.conf fajlu (/ect/X11/xorg.conf). To počni, ko nisi v grafičnem načinu.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

linuxdady ::

Kako si poskusil namestiti Firefox?

Ti je sistem v nastavitvah po namestitvi prepoznal pravi monitor? Je grafična kartica prav nastavljena?
Poženi glxgears v konzoli in prilepi izpis, da vidimo, kaj se dogaja.

Volk| ::

812 frames in 5.0 seconds = 762.372 FPS
3864 frames in 5.0 seconds = 772.648 FPS
3971 frames in 5.0 seconds = 794.161 FPS
3972 frames in 5.0 seconds = 794.207 FPS
3968 frames in 5.0 seconds = 793.528 FPS
3975 frames in 5.0 seconds = 794.966 FPS
3971 frames in 5.0 seconds = 794.192 FPS
3975 frames in 5.0 seconds = 794.901 FPS
3972 frames in 5.0 seconds = 794.311 FPS
3968 frames in 5.0 seconds = 793.512 FPS

nekaj rezultata...

Firefoxa sem dol potegnil z uradne strani(za linux) samo bi moral nekako prevest v rpmi pa zal..

Monitor je prepoznal pravi, grafo tudi, toda za oči pa ni fajn.
NImam možnosti da bi dal na 100Mhz.

v xorg.conf je nastavleno:
horizsync 30-121
vertrefresh 50-160
Mislim da bi moglo iti...
pa ne gre...

Brane2 ::

Na 100 MHz je nikoli ne boš spravil, če govoriš o refresh rateu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Volk| ::

Kaj pa naj nastavim da oči ne bodo bolele?
pa ne samo mene..vse bolijo ki gledajo not. Pod XP pa ne.

Ej, roko na srce, moras bit pravi profi da si nastavis ta linux.

Zdaj razumem zakaj nas je toliko na wisih

Pa bi rad sel na linux samo kaj ce ne gre in ne gre..

Brane2 ::

Napiši kaj več o konfiguraciji ( recimo, kero grfično imaš) in skopiraj svoj /etc/X11/xorg.conf sem...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Sicer pa uporabi tale rule of the tumb:

Odpikaj vse distribucije, ki nimajo živahnega foruma, kamor bi lahko postavi vprašanje in dobil če že ne 100.0% točen, pa vsaj inteligenten in uporaben odgovor.

Delaš napako, da tukaj sprašuješ o svoji distribuciji. Vsi imamo svojo izbiro in vemo, koga je treba vprašat, ko zaškriplje.
ST je tu v tej vlogi uporaben samo kot neka sekundarna izbira- nekaj v stilu "MOGOČE pa kdo tu ve".

Če pričakuješ ob Linuxu "Zero Problems" se motiš. Problemi so tudi tu, vendar so, če se znaš obrnit na comynity in mrdnit dupe do googla itd, povsem rutinsko obvladljivi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

MarkoSan ::

Jaz bi pa rad namestil debiana, sem snel network install .iso image in vse skup pognal iz reboota. Stvar se je zagnala, toda ker imam SATA disk, ga ne zazna, kaj naj storim? Ali so ze driverji za SCSI->IDE mapped controller?
there is no home like 127.0.0.1

linuxdady ::

Naprej ti bom odgovarjal na Linux Prinas, v temi, ki si jo že načel. Tam sem MATJA_KAE_92.

Najprej pa si oglej http://linux.prinas.si/wiki/mandriva:ma.... Na večino tvojih vprašanj so odgovori že tu.

Sicer pa, ko si prvič pognal Okna, si najbrž čisto točno vedel, kaj moraš narediti, kako to marediš in kje kaj najdeš?

Zgodovina sprememb…

M.B. ::

@Volk| sicer ne vem kako je pri Madrivi točno, ampak skoraj zagotovo je v repositorijih. Pri Linuxu se ponavadi programe ne išče po internetu ampak samo odpre Linux ekvivalent dodaj/odsterani prograne nastavi kljukica kaj bi rad imel in klikne install. Potem se program prenese is interneta in namesti. Pri Mandrivi se to baje naredi tako:
uporabiš grafični vmesnik za urpmi (Zvezdica → Sistem → Nastavitve → Programski paketi) in tam poiščeš za Firefox.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Roadkill ::

Potegni dol Ubuntu in si ga inštaliraj.
Boš presenečen, kako idiot-proof je lahko linux.

Odkar sem ga prejšnji teden inštaliral se samo še smehljam in klikam po ikoncah. :)
Po svoje me kr rahlo moti, ker ti ubuntu skoraj ne dovoli delati s konzolo.

V tem tednu ga sploh še nisem rebootal. Komaj sproti sprobavam vse toole, ki jih inštaliram. Pri tem, da nisem kak linux poznavalec... prej mi recimo nikoli ni uspelo inštalirat vsega, kar sem želel (na slacku, suse in mandraku), zdej pa vse "just works"...

Po tem, ko se mi je en teden stara inštalacija winsev preprosto sesula, sem trenutno en izmed bolj veselih linux userjev out here... :)

Edin problem je, da nisem vedel, da imam amd64 verzijo ubuntuja na CDju... bom moral na 32bit verzijo jit, ker določene zadeve niso podprte na a64...
Ü
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ubunto] 8.10 in poraba procesorja

Oddelek: Operacijski sistemi
211362 (1130) Jernej88_
»

Katera Linux distribucija je primerna zame? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6611367 (9100) kriko1
»

Kombinacija Linuxa in Windowsov

Oddelek: Operacijski sistemi
161187 (1187) b4ssk1ller
»

ntfs in linux? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1006466 (5010) SkIDiver
»

Kateri Linux uporabljate (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
804794 (3877) hruske

Več podobnih tem