» »

Napajalnik za iPod

Napajalnik za iPod

slapi ::

Izdelal sem si usmernik za polnjenje tanovega jabolčnega gizmota. zadeva pa ne funkcijonira. ko ga priklopim se prižge backlite ampak ne indikator polnjenja. stvar je priključena na 5V polariteta je prava (dokaz je še delujoč iPod) res nevem kaj bi še lahko bilo narobe. can you help me???

Opkow ::

Poglej tukaj in tukaj. Mogoce najdes odgovore.

slapi ::

nop na žalost nism našu odgovora. večino tega kar je opisano sm že naredil in tudi deluje vse lepo in prav sam .................polni ne.:'(

in zaboga da mi ni jasno ka je en tipo šou vezat diodo med plus pa med minus, rečmo da zaščita ............ eh krneki.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slapi ()

slapi ::

uff vi ste mi neki močni elektrotehniki!!!!!!

BluPhenix ::

Dioda med plus pa muinus deluj kot zaščita, oz. kot stabilizator napetosti. Navadno se za to uporablja zener diode primernih prebojnih napetosti...

Za to kar pa ti sprašuješ si podal premalo podatkov. Lahko daš kakšen link, ali sliko sheme, po kateri si izdelal polnilec? Lahko da zadeva daje premalo toka ven, lahko potrebujejo ipodi še kakšno dodato "stimulacijo" za tako polnjenje, ali kaj drugega. S tistega kar si ti napisal je zelo težko ugotoviti zakaj ti ne dela.

Glede komentarja v3jem postu, pa prosim, da se takih izjav vzdržiš, oz. ne se čutid, če ti ne bo hotel nihče pomagat.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

gumby ::

vzames un adapter, ki ga dobis poleg misk (PS2/usb) in bos lahk filal ipoda tudi pri izklopljenem racunalniku... simple:)
my brain hurts

ql000 ::

Če ti ne fila baterije je skoraj sigurno, da tvoj polnilec ne da zadostnega toka ven. Napetost ni edina referenca tukaj!

stromar ::

A si montiral kondenzatorje poleg 7805? Kakšno napetost imaš na izhodu ob priklopljenem ipodu?

blue ::

Jsm imam usbhub z napajanjem.. In ko bom šel kam daleč kjer ne bo PCjev bom polnil ipod z usb hubom ( podpira 50/60Hz, 110-220V )

Zadeva je majhna, poceni in še maš prostor za 3 ipode :D

slapi ::

električna shema
napetost na izhodu je 5,1V usmernik je zmožen pognati tokove nad 2A (varovalka je 1,6A)

za 7805 jem vezal dva kondenzatorja 10mikro in 220nano

mislim da bo nekaj na "posebni stimulaciji" saj mi je že nekdo nekaj omenil ampak ni vedel natančno kaj in kako.

zanima me ta tvoj hub maš kak link, al pa kje kupiš, kako zgleda ....

glede mojih izjav je pa tako - vsaj pripravu sm vas da ste začeli mal migat in sem vam hvaležen in še bol bom če bomo stvarco pogruntali skupaj8-)

in še par slikc usmernika(vem da je velik in da ga nima smisla vačit sabo na morje ipd. ampak je stvar mišljena bolj kot izziv, da jo spravim v delujoče stanje)
usmernik1
usmernik2
usmernik3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slapi ()

stromar ::

Čudno bi bilo, če bi zadeva delovala.

220nF kondenzatorje moraš prispajkati direktno na pine 78xx, med maso in vhodom in maso in izhodom

Tisti hladilniki na katerih imaš 78xx so premajhni. 78xx bi moral direktno privijačiti na ohišje in uporabiti termalno pasto

Kondenzatorja pri greatzih bi morala biti vsaj 2200uF. Napetost bi morala biti pri greatzu za 24V vsaj 35V, pri 12V/5V pa 25V

Sicer ni bistveno, a vseeno. Za led diodo na 5V uporabi upor 470 ohm, za 12V 1k, za 24V pusti 2k2

Diode na izhodu so najverjetneje zato, da ne pokuriš 78xx pri priklapljanju induktivnih bremen

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

slapi ::

pri teh napakah jaz nimam nič zraven (obrnite se na vodjo projekta Petra Vrčkovnika (peter.vrckovnik@guest.arnes.si), ki je vse skupaj naredil po njegovih najboljših močeh>:D

upore pri ledikah sem že zamenjal.

sicer mi pa ni jasno zakaj nebi delovalo če sta na izhodu prava napetost in tok.

stromar ::

A je prava napetost tudi če priključiš gor iPod?


pri teh napakah jaz nimam nič zraven (obrnite se na vodjo projekta Petra Vrčkovnika (peter.vrckovnik@guest.arnes.si), ki je vse skupaj naredil po njegovih najboljših močeh


Zelo dvomim, da ti je on šel sestavljat napajalnik. Dvomim, da bi šel on z lepilom pritrditi 78xx na ohišje, uporabiti kable za 10A... :D

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

slapi ::

sploh nism pomislu na to :8)
ampak vseeno je napetost ko je priključen 4,95V

stromar ::

Potem je možno samo še, da imaš v konektorju kaj narobe zvezano. 5V moraš imeti med zunanjima pinoma, za polariteto pa poglej link zgoraj

Lp

slapi ::

polariteta naj bi bila prava (sem jo zemeru na računalniku) levo plus desno gnd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slapi ()

stromar ::

Nimam več ideje kaj bi bilo narobe. A srednja dva pina imaš nepriključena?

Lp

slapi ::

da

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slapi ()

stromar ::

Potem je tu problem. Veži ju na maso link

Iz enega od zgornjih linkov:
No, danes sem dodal kondenzatorje 0,33u in 0,1u, kot je navedeno v datasheetu, ter sredinska dva pina na USBju(data) zvezal na maso.

Problem z lučko je rešen, zdaj normalno utripa ob polnjenju


Lp

slapi ::

nop nič sprememb edino kar je razlike je to da se sedaj backlite ne prižge ko ga prikolopim ampak samo ko ga odklopim

BluPhenix ::

Kaj pa ohisje konektorja imas kam vezano?

Mozno, da zadeva ne spravi ven dovolj toka, kar bi bilo cudno.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

slapi ::

ne ohišja nimam nikamor vezanega.
ziher da dovolj toka (moj sošolc je za test kratko sklenu 6,3A varovalko in jo skuru, seveda je takrat obšel notranjo)

Azrael ::

Khm ni mi jasno kako lahko dobiš take tokove, 7805 ima pretokovno zaščito, ki v takih primerih omeji ali kar odklopi tok.

Potem, kot piše v tistih dveh linkih zgoraj bi morala biti Data pina vezana na maso. Ampak iPod ni ravno zastonj, mnogi raje uporabijo USB hub z zunanjim napajanjem in se učinkovito izognejo glavobolom.
Nekoč je bil Slo-tech.

slapi ::

kako je sošolec dobil ven tako ogromen tok tudi men ni jasno.

ko sem data pina vezal na maso ni bilo sprememb.

Vem da je moj iPod malo preveč vreden za takšno igračkanje, ampak sem elektrotehnik z dušo in srcem (no .... bom ... nekega lepega dne8-) )

sicer pa kakšne hube priporočate in kje naj kupim in seveda koliko $$$


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

regulator napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234673 (4449) a13misko
»

Izdelava USB pover adapterja za iPod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
364520 (3365) Sc0ut
»

Znizanje napetosti na usmerniku

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101093 (991) TEDY
»

Spektralni analizator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1217761 (6110) gumby
»

LM7805

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
302797 (2241) Wannabi

Več podobnih tem