» »

Spektralni analizator

Spektralni analizator

1 2
3
»

StricGeZza ::

jst bi kih rabil 25

VolkD ::

Ja v redu.. Ni problema :))
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

VolkD ::

lol, ugotovil sem da sva skoraj soseda.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

StricGeZza ::

to je (pomoje) simbol polariziranega kondenzatorja

katera elektroda je pozitivna in katera negativna

Zgodovina sprememb…

jvolk ::

Ravna je plus, zaobljena je pa minus.

StricGeZza ::

OK Hvala
:\

StricGeZza ::

še eno vprašanje glede kondijev razmišljam da bi dal vse keramične a bo delovalo

VolkD ::

Delovalo bi že, a nekaterih vrednosti ne boš dobil. Keramične kondenzatorje se dobi od nekaj desetin pF pa do nekaj uF. Žal so slednji hudo redki in tudi precej veliki. Potrebni bodo torej elektrolitski polarizirani kondenzatorji.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

StricGeZza ::

kak naj zdej to priklopim rek ste da tako:
(VULED):
1- +12V (rumena)
2- masa (0V) (črna)

(filters):
1- +12V (rumena)
2- masa (0V) (črna)
3- -12V (modra)

gumby ::

vse lepo pise... kaj ti ni jasno?
my brain hurts

StricGeZza ::

jst nebi tad kaj skuru 24V na čipih

gumby ::

poglej datasheet od TL084... pin 4 je plus, pin 11 pa minus (napajanje)

btw a se samo meni zdi, da je na filters shemi narobe obrnjen napajalni konektor?
my brain hurts

Azrael ::

>btw a se samo meni zdi, da je na filters shemi narobe obrnjen napajalni konektor?

IMHO imaš povsem prav, pdf za operacijce.

Na konektorju JP2 iz usmernika je pin1 +15V in pin3 -15V, na shemi filtra je pa je ravno obratno. Super zadeva, da začetnik ugotovi, da nič ne dela in da je ves čiperaj šel po gobe.

Presodite še ostali, tu sta shemi:
Usmernik:

Filter:

(obkroženi elementi se nanašajo na prejšnja vprašanja avtorja teme)
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

StricGeZza ::

tukaj so slike filter vezja



prosim da mi pomagate: na zadnji sliki so v zgornjem desnem kotu pini za napajanje srednji je 0 kaj sta druga dva

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

Azrael ::

Iz slik se ne znajdem, ampak ni problema.

Ti samo poglej na katere pine operacijcev pelje katera vez in boš takoj vedel kje je + in kje -.

Pdf za uporabljene operacijce imaš zgoraj, tako da boš lahko prekontroliral pinout. Aja še to, pinout se pri teh chipih gleda z zgornje strani.Še skica za orentacijo:
Nekoč je bil Slo-tech.

StricGeZza ::

tu je še ena slika dase boš bolj znašel

StricGeZza ::

po moje je priključitev od leve proti desni +12V,0V,-12V

Azrael ::

Ne gre zato, da slike niso v redu. Problem je drugje. Nihče, razen tebe, ne vidi, kaj je na zgornji strani tiskanine, zato tudi ni mogoče podati dokončnega odgovora.

Kot sem ti že napisal. preveri (mogoče z ohmmeterom?) na katero vez je vezano + oz. - napajanje chipov. To je vse. Upam pa samo, da si chipe prav obrnil in da so v podnožjih. Lahko tudi pogledaš, kako so priklopljeni elektrolitski kondenztorji, saj so polarizirani. Velja pa zanje isto kot za čiperaj. Če so obrnjeni narobe, ne bo delalo, le elemente boš uničil.

Drugače pa še majhna graja zate StricGeZza. Lepo bi bilo, če bi še sam malo razmisli in pozorno prebral odgovore, ki smo ti jih že dali v tej temi in poklikal linke. Ne boš vedno imel na razpolago nekoga , da bi ti pomagal.

Namreč, če samo zlotaš skupaj nek kit komplet, ne da bi imel niti najmanjše predstave, kako in zakaj tako deluje, to ni nek hvale vreden dosežek.

Zdaj pa preveri, kam gre kateri pol napajanja in ko boš ziher, da so vsi elementi prav postavljeni, vklopi tok in stestiraj napravo.
Nekoč je bil Slo-tech.

StricGeZza ::

ja ampak jaz nevem na kater pin se kaj priključi srednji pin je masa

gumby ::

ej... vcasih si mislim, da si yet another chat bot...

a si sploh prebral, kaj ti je azrael napisal? imas vse podatke, ki jih rabis, vsaj 3x napisane.
imas linke do datasheetov za cipe, kjer lepo pise, na katerih pinih je + in - napajanje. tiskano vezje imas v roki. vse kar rabis naredit je to, da sledis povezavi na tiskanem vezju od cipa do napajalnega konektorja
saj bo slo, ane?
my brain hurts

VolkD ::

ej... vcasih si mislim, da si yet another chat bot...

Ehhh.. in to star 15 let.
Vem, da marsikoga mineva potrepljenje, a preden dokončno ponorite, se morate zavedati, da večina današnje mladeži teh let nima nobenega interesa nabirati tehničnega znanja, ne na tak ne na kak drug način. Gledano z takimi očmi, moram StricGeZza samo pohvaliti.

Mimogrede ne gre se za kit komplet. StricGeZza je v tole vložil precej svojega časa in truda. Tiskana vezja sva jedkala pri meni . In moram vam povedati, da je v resnici precej bolj zadržan in razmišljajoč fant, kot se mogoče tule vidi.

@StricGeZza : polariteto napajanja boš najenostavneje določil tako, kot ti je že Azrael opisal. Če se ti bo zataknilo, pa le še povprašaj, lahko tudi pokličeš ( upam da nisi izgubil moj GSMnr.)
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

gumby ::

volk: saj je pohvalno, da se loteva teh stvari - tudi sam sem ze v osnovni soli marsikaj skup zlotal, in marsikaj tudi unicil:D. takrat se ni bilo interneta in sem pac moral stvari sprobati po principu "pametnejsi popusca">:D
po drugi strani pa StricGeZza spet ne more pricakovat, da mu isto stvar gremo dvajsetkrat razlagat. sploh pri takih banalnih stvareh, kot je polariteta napajanja. ker pac na zacetku ni imel pojma, smo mu sli na dolgo in siroko razlagat, kaj in kako (osebno rad pomagam novincem, samo da pokazejo interes v stvar). po 120 postih na to temo bo pa ze moral sam ugotovit, kje je + in kje -:)
vse potrebne informacije so na voljo v tej temi, le malo kmecke logike bo treba pokazat

ce mu bo vseeno uspelo narobe priklopit in bo naredil fubar iz vezja - shit happens, na napakah se ucimo:D
ne bo to ne prvi, ne zadnji cip, ki bo sel v elektronska nebesa
my brain hurts
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava USB pover adapterja za iPod

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
364518 (3363) Sc0ut
»

IR reflektor za fotoaparat

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91122 (1021) StricGeZza
»

VU meter

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152218 (1822) a13misko
»

lcd ekranček in software

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332413 (1770) StricGeza
»

en kos iz napajalnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51390 (1323) Azrael

Več podobnih tem