» »

Front Page 2000-velikost okna

Front Page 2000-velikost okna

fastlud ::

stran sem naredil v Front P 2000 in bi rad, da je stran enako velika (široka) pri različnih resolucijah. Primer: pri resoluciji 800x600 zasede celotno širino zaslona, pri večji pa bi morala širina ostati enaka-stran na sredini zaslona s praznima robovoma levo in desno.

Zdaj se mi vse skupaj vedno razleze čez celotno širino in potem se tudi razporeditev teksta in besedil nekoliko sprememni.

Ali ve kdo kako rešiti to zadevo?

Iskraman ::

če uporabljaš tabele, glavni tabeli določi širino na 760px.

fastlud ::

Ne, stran nima tabel, ampak je narejena iz treh framov, zgoraj, levo in osrednji na desnem polju. In v frejmu na vrhu, ki sega čez oba, je možnost Column Width siva oziroma nedostopna.

sverde21 ::

a ni bolje da podajaš mere v %?? npr.:
<table width="100%" style="heigth:80%">
 <tr>
  <td>podatki</td>
 </tr>
</table>

Tukaj sem dal primer za tabelo vendar se da tudi pri drugih stvareh z % rešiti.
<?php echo `w`; ?>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sverde21 ()

fastlud ::

Ja, pri tabeli ni problema, ne gre pa mi tega (al ne znam) napravit pri okvirih oz.fremih. Ti so trije : navrhu čez celo širino in dva pod njim navpično.

Verjetno bi moral določiti širino zgornjega, ampak to mi ne gre.

sverde21 ::

sej potem pa ni problem IMO določiš oddaljenost zgornjega od vrha in stranskih od roba, main frame se bo pa avtomatsko zmanjšal oz. zvečal :D
<?php echo `w`; ?>

pivmik ::

Ej, ej ej, frejmi... :|
Naredi na vsaki strani en frejm(levo in desno) ki ima širino zvezdica: * (da se razširjjajo po potrebi), tisti frejmi na sredini pa naj imajo fiksno širino (recimo 760 px).
LP, Gregor GRE^

fastlud ::

Se opravičujem, ne razumem najbolj tegale, bi lahko malo bolj natančno razlago

sverde21 ::

Naprimer takole (primer je za 1 frame, eden levo in en main frame):
<frameset cols="120,*" style="frameborder:0 border:0 framespacing:0">
  <frame src="{FRAME_LINK1}" name="leftFrame" scrolling="NO" noresize>
  <frame src="{FRAME_LINK2}" name="mainFrame">
</frameset>
<noframes>


tam se vidi "*" o tem je govoril Lipicnik :))
<?php echo `w`; ?>

fastlud ::

Noče pa noče, vrtim se v krogu in mi ne rata. Vpišem kodo v main frame, pa nič. Nekje ga GROZNO lomim, ne vem.

Grem na zrak, da malo zadiham, potem pa spet...

Iskraman ::

Pa fajn se nadihej, da te bo minil delat s frejmi :D
Ne resno mislim, ker sem se jst tut na začetku ubadu s frejmi, pol sem pa odkril css pa je blo življenje lažje. :D

tomitza ::

nikoli ne delaj z frejmi. NIKOLI!

ali tabele ali pa css. Najbolje je z css ker maš pol container in mu določiš kje stoji in koliko je širok. :))
www.at-crew.net

fastlud ::

Hm, hm, hvala za lepe "vzpodbude". Saj nimam nič proti tem frejmom in še kar gre z njimi. Sam tu je nastala težava, ki je ne znam rešit. Samo toliko.

Tody ::

uh ta miljautažntič, ne gre se za to da so frajmi nek bad in oh in sploh... Gre se za to da je tehnologija napredovala, to je tko kot če bi v nove avtomobile vgrajvali še vedno iste oblikovalne koncepte kot so jih v fička, pač stvari se spreminjajo. CSS so si izmislil samo in le zaradi tega ker so hoteli tole postavaljanje in narediti čimbolj udobno in čimoblj standardno. Preberi sticky temo in v parih minutah boš imel CSS zadevo postavljeno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1298343276 (2413) sunniegoldie
»

CSS - DIV - Brez Tabele

Oddelek: Izdelava spletišč
231576 (1279) jernejp
»

Framesets

Oddelek: Izdelava spletišč
11839 (756) root987
»

vertikalno centriranje strani

Oddelek: Izdelava spletišč
181599 (1288) rokpok
»

Nekaj vprašanj v zvezi s web designom

Oddelek: Izdelava spletišč
231529 (1103) Netrunner

Več podobnih tem