» »

Stigmatizacija uporabnikov piratskih Windows

Stigmatizacija uporabnikov piratskih Windows

«
1
2

_Hammer_ ::

  • zaklenil: BigWhale ()

Microsoft ::

Tole zna biti se zanimivo. Pa tudi ideja se mi ne zdi tolko slaba. Prvi korak, ko si za download moral dat preverit legalnost, je kar ok. Ceprav, ce bi se resno k tem spravil, pac nekdo na en kup zbere direkt linke in se stvar lahko zaobide.
Samo tale popup je pa se bolj zanimiva zadevca.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

OmegaBlue ::

Ugh, zakaj imam filing, da bom imel veliko dela s temami "Windows teži"?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

boštjan ::

bomo pa autopatcher uporabljali
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

NavadniNimda ::

OmegaBlue - :D

Poldi112 ::

V windowsih je itak toliko popup-ov da enega več nihče ne bo opazil...
Sicer pa, močno dvomim da se tega ne bi dalo zaobiti, tako kot vsake druge zaščite.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Saladin ::

A bo samo na namizju ta napis? Torej, da ta popup ne prekriva odprtih map browserja?
Ker kot tak bo le del wallpaperja za katerega se mi j....
A boš zaradi tistih 10 sekund na dan, ko gledaš wallpaper, odštel 20+ tisočakov za nove winse?

Pa kaj so čisto obsedeni z izgledom tele američani? Kaj še niso pogruntali, da imam lahko golo mati terezijo na namizju, pa ne bom zaradi tega menjal winse?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

BigWhale ::

Saj prav. Vsakih 22 sekund bi se moral pojavljati ta message in to v exclusive mode always on top nacinu.

Pa se en tak evil sistem kako to precej uspesno skriti pred crackerji, ki bi stvar izklopili... ;)

BosKo ::

Popravek za legalen microsoftov spyware je od danes. slika2
Vsi si ga naložite na lastno odgovornost, ker ga odinstalirat ne gre. slika2


OmegaBlue Zakaj moraš zaklepat temo ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BosKo ()

BigWhale ::

Spyware? Pa saj to ni spyware. Prevec ljudi ima premalo razciscene pojme o tem kaj je piratska verzija programa in kaj je spyware....

Skoda.

#000000 ::

Ah sej se verjetno ni mislil dobesedno. Drugač pa Veliki Kit, maš prav, tole bi se moral prokazovat vsake 2 sekundi, in jest bi zadevo razširil tudi na vse kar je instalirano in nima licence, potem še na filme iz torrentov, pa musko seveda tudi, in nenazadnje še na velike količine raznih lynda, totaltreningov, ebookov ipd. kar vsi mi imamo na mašinah, čeprav za to nismo nikol plačal niti centa. In ne mi govort da ti tega nimaš, ker če maš winse legalne lahko še vedno fašeš po grbi zaradi česa drugega. Brez greha pa ni noben 100% LP

mojsterleo ::

Uh sam so pa posvoje tud pras*i. Na njihovi strani piše da imajo uporabniki možnost da izberejo če hočejo inštalirat WGA ali ne. V resnici pa to sploh ni res, vse kar piše je ko klikneš shutdown ti napiše click here to install important windows updates, spodi pa ena mini-text varjanta kjer piše klick here to not install anything. Nikjer ni WGA niti omenjen.

Zdej sm izklopil windows update in mi windows ne ponuja več dvojne opcije pri shutdownu. Phew, zadni moment, nočem da se mi valja v os-u še en smrdljiv kos spywara. Sicer so winsi originalni ampak zadeve ne mislim niti približno inštalirat dokler ne vem več o tem kako tole deluje.

BigWhale ::

0000,

Ja, ce bi se dalo na vse razsiriti se toliko bolje in edino prav.

Nimam legalnih Windows. Aja ne. Nimam Windows.

#000000 ::

Aja zato si tako požegnal tole navlako :D :D LP

mtosev ::

Čisto prav je da uporabniki nelegalnih kopij gledajo to sporočilo.

Jaz bi naredo da vsako minuto pop-upi skačejo. Al bojo popizdli ali pa bojo licenčnega kupli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

#000000 ::

Jest tud tko pravim, ampak bi dodal še tole, dejmo bit tko dosledni tudi pri filmih, muski, ostalem programju ki nekako zaluta do nas. Mtosev ne ga srat da npr. si winrar plačal :D ker ga nisi tko kot večina, ampak ga uporabljaš brez slabe vesti, zdaj ko pa maš plačano licenco, kero ti je verjetno fotr plačal ob nakupu mašine, (velik staršev tega ne zmore, in kupi mašino brez OS) bi pa nekaj pametoval, kaj je prav in kaj ni ? Naj dajo licenco po razumni ceni recimo 15.000 sit in jo bom plačal za vse mašine v hiši, da pa bi dal 200.000 sit za licence, pa mi na pamet ne pade, vsaj dokler je pri večini Home uporabnikov stanje enako mojemu. LP

mtosev ::

XP Pro te pride točno 31k sit.

Neuporabljam Winrar oz. gledam vsakič da mi je 40dni poteklo in to je to (njet piratiran).
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

#000000 ::

Ja sej to je prepovedano, je treba kupit ali odinstalirat.
Čaki a niso win xp 52.000 sit ? No mogoče se je kej pocenilo (kar ne verjamem) drugač pa je blo mišljeno bol kot prispodoba. LP

opeter ::

Jaz pa uporabljam 7zip. Odličen programček.

Aja, glede Winsow - ob nakupu novega računalnika in/ali komponente cena z DDV-jem DSP verzije Home okoli 21.000 SIT*, Pro pa je okoli 38.000 SIT*.
povzeto po Mimovrste.com

Ima pa mtosev prav, ker sem tudi sam nekje zasledil, da so prodajali XP pro (seveda ob nakupu novega računalnika) po ceni okoli 31k. Mogoče pri Comtronu?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Ne prek MSja lahko naročiš za 31k.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

;-) ::

kaj pa tisto ko ti kr na servisu gor naložijo (tu pr nas za 2500sit) so legalna verzija???

Daedalus ::

Za ceno 2.5k niso...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

#000000 ::

Ja kvaj dej to tle piše za xp pro (slo) 88.000 sit Ta drugi ki pridejo v poštev pa so 38.000 sit. Mater a je to res vredno tolk denarja, jest mislim da je 10-15 jurjev na licenco več kot dovolj denarja, res so eni grabežljivci teli M$, ni čudn da je tako stanje. LP

BluPhenix ::

MojsterLeo, mene vpraša ali želim namestiti zadevo.

V update settings moraš da ti na: notify me about updates but do not download them
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

mtosev ::

@#000000

Če si smotan kupiš za 88k. Če pa si pameten pa za 31k. lp
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Cokolesnik ::

Pri internetu mi je vedno bilo všeč to, da je človek "pogooglal" (copy/paste/search) opozorilo, ki ga prijazno javljajo Okna, potem pa v minutki ali dveh našel rešitev svojih, tako ali drugače megalomanskih težav. P.S. Namesto te teme odprite novo temo z naslovom Najcenejši OS v rubriki Kaj kupiti, tukaj pašejo bolj praktične rešitve. :)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

@EWEER

A so ti namestili priratiziran Windows na servisu, ker če so lahko brezplačno dobiš Winse?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

wishmaster ::

Še interneta ti ni treba imeti, da zvohaš kako tisto okno preprečit. Greš lepo v eno mapo kjer se ta zadeva shrani in jo lepo zbrišeš pa je problem rešen. Sej zato pa jaz uporabljam nelicenčne windowse, ker je užitek takšne zaščite onemogočat. Originalne windowse xp pro in 2003 standard pa raje šparam za hude čase, ki se zgleda nikdar ne bodo zgodili>:D
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

roscha ::

Originalne windowse xp pro in 2003 standard pa raje šparam za hude čase, ki se zgleda nikdar ne bodo zgodili

Tale logika je pa za v Polje ali Begunje pomoje.
Ja jest mam pa Bentleya in Lamborghinija, pa jih šparam za hude cajte. Zdaj pa se raje vozim z biciklom.

Kaj kurac maš licenco za šparat?! A se znuca a kaj? Me res zanima...

Saladin ::

Po eni strani si kar želim take poteze.
MS misli, da bo večina zato prestopila legalno k njim.
Imam občutek, da se bodo raje držali brezplačnih alternativ.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

[ecstazy] ::

Tega "popravka" naj se ne bi dalo odstrant.
Jst sm ga odstranu z Advanced Uninstaller PRO 2006, in pri ponovnem obisku windows update mi ga ne ponovno ponudi za naložit.

Zgodovina sprememb…

wishmaster ::

roscha, pač ne podpiram njihove politike, ki se mi zdi dobesedno smešna. Pa tud ta fora da morš kupit nove windowse če menjaš matično, kar je pri meni večkrat na leto in zato se mi ne splača. Kar pa imam za server za par manjših podjetij (mail,ssh,web) imam pa debian linux.
[ecstazy], to sem tud jaz opazil, sam ga pač ne izbereš:D .
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Zgodovina sprememb…

mango ::

Licence se mi zdijo smiselne do te mere, da razvijalcu pokrijejo razvojne stroške in pa zagotovijo nadaljni obstoj z možnostjo razvoja novih produktov. Ne bom in ne podpiram pa licenc, ki so nerazumne in so produkt "AMERIKANIZACIJE" - bogatim še več, revne pa izcuzaj do konca.
Za Windowse sem pripravljen plačat največ 5.000 SIT. Ko bodo toliko, jih bom kupil. In pika.
Kar pa ne pomeni, da nisem pripravljen plačati ustreznih licenc za programe!

;-) ::

@Daedalus
so mi. Za 2.5k so mi naložli nove winse [častna]. Zraven pa so mi naložli še kompleten Office pa avanst antivirusnega pa še neke stvari 3d mark pa to...

Tud sam nism mogo vrjet k mi je sošolec pravo da to delajo...pa me je glih zabaval sistem pa smo peljali tja pa so porihtali še isti dan(zjutraj pelal, zvečer blo konc)...

je pa res da sem pri njih kupil računalnik in vse komponente...in da še imam garancijo.

[torej se mi bol splača dat 2.5k k da sam menjujem winse pa zapravim 1.5h]

mtosev ::

@EWEER

Kak lahko prideš do free Windowsov:

Request a Complimentary Windows Genuine Advantage Kit

The Windows Genuine Advantage Kit helps customers who received counterfeit copies of Windows convert their system to genuine Windows. The kit includes a Windows XP CD you can use if you need to reinstall Windows XP.

To qualify for a complimentary Windows Genuine Advantage Kit, you must submit the Windows XP CD that came with your purchase, your original receipt, and a report with detail of the purchase. If your submission qualifies, you will receive a complimentary Windows Genuine Advantage Kit. Submit your request to see if you qualify.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BluPhenix ::

Ja ti kar verjami temu. Ko pa te bo podjetje tožilo za blamažo pa boš še bolj vesel...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

mtosev ::

Ko je foter kupo v eni rač. trgovini v MBju PC so mu brezplačno priložili Windows XP SP2 CD in serisko. Poleti 2005 je to blo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BluPhenix ::

mtosev, no to je bil bolj slucaj, saj ce ste firmo prijavili, dvomim da se kaj dosti posluje. To ni nek splošen recept. Saj ni veliko trgovin, kjer bi se to zgodilo kr tako vsepovprek.

To je če se ti to zgodi, prijaviš in si ponosen lastnik novih win. Drugače pa ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

mtosev ::

Ne nismo prijavli. Se mi/nam neda ubadat. Podjetje pa že vedno posluje normalno. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

sgi ::

Tukaj ni kaj razpravljati. Tisti, kateri uporabljajo nelegalno pridobljene operacijske sisteme in programsko opremo so KRIMINALCI. Zadevo so ukradli in jo uporabljajo brez privolenja avtorja. Sam se osebno zavzemam za primerno zakonodajo in zadostne kazni za fizicne osebe. Predvsem pa bi morali o tem povedati tudi kaj v soli, kjer se mlada goveda ucijo.

Ce se vam zdijo cene previsoke za vas zep, izberite alternativo npr. Linux, Solaris, FreeBSD; v kolikor vam te ne odgovarajo in ne morete brez Windows (*) in tudi nimate denarja za licenco, pa vseeno uporabljate nelegalno kopijo, krsite zakon in nimate dostojanstva, niti razciscenih pojmov.

Namrec, ce si revez in si ne mores privosciti npr. Masseratija in ce si posten, ga tudi ne bos ukradel osebi, katera si ga je lahko privoscila.

Raja ostaje raja. In vendar imamo rajo z dostojanstvom, katera ne krade in KRIMINALCE.

Seveda obstaja tudi alternativa, lahko postanete bogati in lahko kupite podjetja in nevem kaj se... vendar vecina ovac v credi pac ni tako pametnih ali sposobnih, seveda pa mora tukaj obstajati se neznanska zelja po uspehu. O tem da vsem niso dane moznosti, pa lahko prodajate vasi mami katera vas vzdrzuje.

Krdelo podivjanih KRIMINALCEV. Nic drugega. Na grmado z njimi. Amen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sgi ()

wishmaster ::

Sem pač kriminalc:D in takih je 90%. Kot da je MS pošten. Kaj delajo z IE in WMP. To je kriminal, ko ti neki vsilijo. In kriminalc podpira kriminalce z nakupom . Delam na računalniškem servisu, pa najdeš 1% domačih računalnikov z licenco. Sami kriminalci, a ne? Folk pač ve kje privarčevati. Jaz z tud nobenenmu ne svetujem original windowsov za domačo rabo. Za tisti denar si lahk kupi boljšo grafično, pa bo imel od tega več koristi.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Zgodovina sprememb…

BluPhenix ::

Ja še posebno če ne igra iger.

Vejo kje prišparati? Če bi vedeli, bi za internet in pisarniška opravila kupovali rabljene računalnike za 50k. Ne pa nove za 150k. Prišparali bi 100k in nebi opazili nobene razlike. Toliko o temu, ko vejo kje šparati.

Aja, če ljudem resno to govoriš, jih napeljuješ k kaznivemu dejanju...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

wishmaster ::

Ja točn tak, napeljujem jih h kaznivemu dejanju>:D. Še nikdar in nikoli ni bil in ne bo nihče na tak način obsojen. Pač vprašaš lepo ali hočete imeti originalne windowse ali ne ? In ugani kakšne jih hoče največ? Na tak način kot zdaj dela MS ne bo dosegel da bi folk kupoval originalne windowse.

Kupiš za pisarno rabljen računalnik za 50.000 SIT in kupiš windowse pa je že tak skor 90.000 SIT tukaj. Potem se ta osebek spremisli v enem letu in si kupi novi računalnik in si mora tudi kupit nove windowse. Drugače pa dobiš IBMa celeron 2800, 40 Gb disk, 512 Rama , za 65.000 SIT in takih računalnikov se največ proda, kjer imaš vsaj garancijo.Kaj imaš pa pri rabljenem ?
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Zgodovina sprememb…

elasto_mania ::

pa še m$ office ki je 66000 se res ne splača kupit

BluPhenix ::

Pri rabljenem imaš nižjo ceno. Tudi ni logike, da boš dajal na recimo rabljenega athlona 1000 Widows XP, pa tudi če jih.

Zakaj bi pa moral kupovat nove Win, če menjaš računalnik? Zadeva velja samo v primeru, ko dobiš win bundled z novim PCjem. Če kupiš rabljenega in kupiš Win posebi, jih lahko potem (seveda potem ko jih s prejšnjega zradiraš) daš na novi računalnik.

Glede tega:
Ja točn tak, napeljujem jih h kaznivemu dejanju>:D. Še nikdar in nikoli ni bil in ne bo nihče na tak način obsojen.
Pa ti bo povedal kakšen pravnik.


EDIT: elasto_manija: če office toliko rabiš, da se ti investicija pokrije, se ga splača kupiti. Če nimaš denarja, oz ne misliš plačevat za office, imaš OpenOffice2 na voljo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

elasto_mania ::

ne sem mislil poudarit kako nabija cene M$

;-) ::

poleg nelegalnih winsow mam tud linux:D sam ga nezanm spravit skupaj-driverjev pa tega, ker se mi neda ubadat z primitivnimi OS-ji. Nelegalne Windovse pa uporabljam že od vrtca.

bog je reko - znajdi se

elasto_mania ::

tako nekako kot jst

BluPhenix ::

Nelegalne Windovse pa uporabljam že od vrtca. se mi neda ubadat z primitivnimi OS-ji.

Ti dve izjavi si nekako nasprotujeta. Linux vsekakor ni primitiven, ja pa malo težji za inštalacijo in management programov ... čeprav nekatere distribucije niti več ne.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

elasto_mania ::

za moje pojme je zelo težji od windowwsa
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupit Windows XP Pro in koliko stane?

Oddelek: Operacijski sistemi
384799 (3749) bond007
»

Brezplačna nadgradnja v Windows Vista za božične kupce (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9910345 (7298) para!
»

Microsoft dnevno komunicira z vašim računalnikom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
10012876 (9489) CaqKa
»

Microsoftov boj proti piratstvu (in za večji dobiček) - po WGA zdaj še OGA (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
768994 (6663) M.B.
»

Konec podpore za piratske kopije MS Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11719024 (7556) KontraCepec

Več podobnih tem