» »

Kje kupit Windows XP Pro in koliko stane?

Kje kupit Windows XP Pro in koliko stane?

SmeskoSnezak ::

Ne sprašujem po DSP ali drugih verzijah. Govorim o Windows XP, ki bi jih kupil za "polno ceno", ne da potrebujem kupovat komponente al računalnik. In kje bi našel to verzijo najceneje? Mislim, da je v Sloveniji kar konkretno drago to (mislim da sn vido ceno okol 100k). Najbolše bi blo kupit kar na MS strani ?:\
@ Pusti soncu v srce... @

AndrewSmith ::

Mislim a je to to.... klik
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

SmeskoSnezak ::

Ne vem. Jaz sn prejle govoro o tej ceni : klik

V čem se razlikujeta ta "paketa"?
@ Pusti soncu v srce... @

bluefish ::

ta verzija, ki si dal link je BOX, kar verjetno pomeni, da zraven dobiš še kakšno dokumentacijo,... Drugače so cene okoli 40k.

mtosev ::

Kupi prek MSja saj sn dal točno 131€.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SmeskoSnezak ::

31.440sit? 8-O Bo treba preverit to...
@ Pusti soncu v srce... @

K0K0 ::

A ni v EU nek zakon ki prepoveduje nakup, programske opreme izven EU?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: K0K0 ()

mtosev ::

nebi vedel jaz sn BP dobil.

Following is a list of the items in your order:

Part Number: B7P-00008
Product Name: Windows XPPro Genuine Adv English Intl Direct CD & On-line Product Key
Qty: 1
Unit Price: 131.00
Item Total: 131.00

Tax: 0.00
Total: 131.00 EUR
(EUR = EURO) :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

cbelica ::

V cem pa je razlika med to 'Genuine advantage kit' in 'BOX' verzijo?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

drola ::

Če si imel prej piratsko kopijo, jo z WGA Kitom licenciraš, tako, da ti potem WGA ne teži več in tvoj Win ni več piratski (pošljejo ti nov Cd-key). Box verzija pa je tista škatla s priročnikom, medijem in ključem.
https://drola.si

mtosev ::

Wrong z Genuine se tudi CD dobi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

drola ::

Hm... kaj pa potem manjka WGA Kitu, da je toliko cenejši od box različice?
Mogoče vezava na določen računalnik ali pa kaj podobnega?
https://drola.si

BladE_ ::

Jst mam doma ene par komadom win xp pro nove in zapakirane >:D ! Sm jih nekje staknu ene par komadov samo jih se nism probu instalerat! So pa win xp pro SP1 + slovenski dodatek(da mas poslovenjeno verzijo).
Akcija - Reakcija

cbelica ::

No, mene zanima, ali se ta genuine adv. kit 'obnasa' kot box verzija -> ali je potem licenca vezana na racunalnik (kot DSP), ali se jo pa da prenest na drug racunalnik...
?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Cveto ::

Windows genuine offer je posebna ponudba, v bistvu namenjena lovljenju prodajalcev nelegalne opreme. Kakor jaz to razumem, obstajati dve varianti: če vam je prodajalec zaračunal windowse kot originalne, z ponarejenim CD-jem, ponarejeno nalepko itd.., vam Microsoft brezplačno pošlje nove, originalne Windowse. Pogoj pa je, da pošljete Microsoftu kopijo računa, ponarejeni CD in poročilo o nakupu (da potem oni lahko preganjajo tega prodajalca). Če računa, CD-ja in reporta nimate, vam Microsoft po plačilu 158 (XP Home) oziroma 230 dolarjev (XP Pro) pošlje samo kodo in kit za legalizacijo. Piše pa tudi, da stvari prodaja samo MD direktno, reselerji pa ne.

Več pa tukaj (paste iz MS strani)


1. What is the genuine Windows offer?
The Microsoft genuine Windows offer is designed to help customers who unknowingly purchased counterfeit versions of Microsoft Windows XP (Professional or Home Edition), by offering those who qualify a complimentary copy or electronic license key for a genuine copy of Microsoft Windows XP.

2. Who can participate in the genuine Microsoft Windows offer?
The offer is open to any person who purchased Microsoft Windows XP (Professional or Home Edition) or Windows XP operating system pre-installed on a new computer. Microsoft Windows XP upgrade purchases and purchases made under volume license agreements are not eligible.

3. What are the details of the genuine Microsoft Windows offer?

To help customers who unknowingly purchased a counterfeit version of Windows XP, Microsoft has created two genuine Windows offers for those who qualify:

* Complimentary offer: Microsoft will make a complimentary copy of Windows XP available to customers who have been sold counterfeit Windows. Customers will be required to submit a proof of purchase, the counterfeit CD, and a counterfeit report with details of their purchase. Only high-quality counterfeit Windows will qualify for the complimentary offer.
* Electronic License Key Offer: Microsoft will offer an alternative for customers who find out via the WGA validation process that they are not running genuine Windows, but do not qualify for, or choose not to take advantage of, the complimentary offer. These customers will be able to license a Windows Genuine Advantage Kit for Windows XP online for a price of $158 (inclusive of GST) for Windows XP Home edition or $238 (inclusive of GST) for Windows XP Professional. The Windows Genuine Advantage Kit for Windows XP will include a new 25-character Product Key and a Windows Product Key Update tool that will allow customers to convert their counterfeit copy to genuine Windows XP electronically

4. What do customers receive when they order the genuine Windows offer from Microsoft?

* Customers who qualify for the complimentary offer will receive a copy of Microsoft Windows Genuine Advantage Kit for Windows XP in the mail within four to six weeks of their order. The Windows Genuine Advantage Kit contains a CD with a new 25-character Product Key. Customers should reinstall their Windows and reactivate their PCs using the CD and the new Product Key.
* Customers who request the electronic license offer will receive via email, upon confirmation of payment, their new 25-character Product Key and instructions on how to download the Windows Product Key Update Tool. Customers will also receive a Windows Genuine Advantage Kit for Windows XP CD via postal mail within two to four weeks of their confirmed order.

11. How is the Windows Genuine Advantage Kit for Windows XP different from the product available from resellers?
Windows Genuine Advantage Kit for Windows XP is packaged differently, and is distributed directly by Microsoft only to customers who qualify for the genuine Windows offer. It is not intended for resale.

12. What can I use for proof of purchase?
Because purchase documentation varies widely, we are flexible. Proof of purchase can be a purchase order, the original supplier invoice, or other store receipt. The proof of purchase needs to show the supplier's name and address, date of purchase, and must include a reference to Windows.

13. What must a customer provide on the counterfeit report?
The counterfeit report helps Microsoft identify the reseller and type of counterfeit software transaction that took place. The information that is required on the report is as follows: was the copy of Windows software preinstalled, where was it purchased (Web, street vendor, store, etc), reseller name, did you receive a CD and a Certificate of Authenticity (COA), price paid, and date of purchase. The customer must also provide their shipping address so Microsoft can send them a Windows Genuine Advantage Kit for Windows XP CD.

14. Why does Microsoft need this information?
Microsoft is collecting information on counterfeit sellers in order to get information on illegal practices and to work with authorities to enforce anti-piracy policies and laws. The counterfeit report will be treated by Microsoft as confidential. Microsoft devotes substantial time and energy toward fighting software counterfeiting, and customers can be assured that we will take appropriate action in response to their report.


18. Can customers order the genuine Microsoft Windows offer from a reseller?
The genuine Windows offer is distributed directly by Microsoft to Windows XP customers who have received counterfeit Windows software and qualify for the offer. It is not available for resale.

26. Will people who participate in the genuine Microsoft Windows offer face repercussions for having illegal software?
Microsoft will not bring legal action against the people who participate in the genuine Windows offer.

mtosev ::

Mene MS ni nič vprašal kak sn prišo do piratskega Windowsa a zdaj mam licenčnega. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

cbelica ::

mtosev, pa je zdaj DSP ali RETAIL verzija?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Duhec ::

Dve stvari !
Oktobra 2005 (če mi spomin ne peša) je prenehal veljati nakup DSP Windows skupaj z neko od notranjih (še pred tem tudi celo zunanjih kot so LPT kabel, miška ...) komponent računalnika (flopi, ram, disk,cd, grafika, ...) kot cenovno najugodnejši način legalizacije programske opreme na vseh računalnikih, ki to niso imeli urejeno. Temu so rekli 'bundle paket'.
Potem je MS Slovenija to ukinil in do tega meseca, oktober 2006, so zopet lansirali na trg nov izdelek z imenom : DSP Get Genuine Kit WinXP Pro SP2 English DSP 1 License OEI CD in MS kodo: 9PF-00001 ter ceno cca. 50 KSIT z DDV.
Eno leto je bila torej praznina, ko je bil nakup DSP XPjev posamezno ali skupaj z neko komponento licenčno nepravilen in neveljaven. DSP verzijo XPjev (ki je najcenejša varianta) si praviloma lahko kupil samo skupaj z novim računalnikom, če si hotel imeti vse po 'reklcih', predvsem to velja za s.p. in d.o.o .
Sedaj je ta DSP Get Genuine Kit WinXP Pro ... izdelek namenjen vsem tistim, ki nimate licenčnih XPjev ne glede na to ali so to Home ali Pro in jih lahko s tem nakupom legalizirate.
Vsebuje COA nalepko, medij in EULO.
Vendar je ta licenca vezana na računalnik na katerem je nameščen (kot OEM) in ni prenosljiva na drugega. BOX verzija, ki je seveda občutno dražja, pa je. To je glavna razlika med tema dvema verzijama.
O slovenski verziji pa ne duha ne sluha in MS Slovenija je zadevo speljal polovično, če ne samo četrtinsko, ker cena 50Ksit je absolutno previsoka.

mtosev ::

U slabo da nemorem prenest na drug pc. Če prav razumem?

v moji nepiše DSP: Product Name: Windows XPPro Genuine Adv English Intl Direct CD & On-line Product Key

B7P-00008

Kaj lahko da drug pc prenesem al ne?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

borchi ::

seveda da ne.

dobrodošel v ms svet.
l'jga

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

cbelica ::

torej ~100k za 'prenosljivi' XP Pro... slabo mi je...:(
pri Funtech-u sem opazu, da majo na ceniku 'Retail' verzijo za malo vec kot 50k - kaj bi to blo?

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

mtosev ::

Moja je prenosljiva: in to za 131€ I'm Smart. >:D
Yes, as long as you remove the original installation by reformatting the hard drive.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

K0K0 ::

Sm se mal pozanimu. Pri nakupu programske opreme iz tujine je treba plačat 25% davka tko da te potem pride cca 42k. No sam če je licenca prenosljiva je to še vedno dost sprejemljiva cena.

Sicer pa kako Microsoft ve da sm prenesel licenco na drug pc?

cbelica ::

pri aktivaciji se zatakne...

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

mtosev ::

Zakaj pa jaz nisem nič več kot 131€ plačal. Aja koliko se spomnim je prišo paket iz Microsoft Nemčija.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Phoebus ::

koko: kaki davek neki če iz EU naročiš!

Rok Nemec ::

mtosev:

Lahko se prepričaš z zagonom programa mgadiag.exe

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=52012

Zaženi program, klikni continue, ter izberi zavihek "Windows". Nato poglej tip licence -> če je o.s. označen kot OEM, licenca ni prenosljiva.

mtosev ::

MAM RETAIL :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SmeskoSnezak ::

A daš link do MS strani, kjer si to kupil?
@ Pusti soncu v srce... @

mtosev ::

Downloadaj legitcheck.hta pa ti bo dal opcijo da kupiš windowse.

evo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Duhec ::

@mtosev, fajn to, da si izvedu postopek preko BUY NOW. Sam nisem nikdar prišel dlje kot do zgornjega linka (imam pač vse legalno in na mojih mašinah tega ne pokaže), za druge pa itak nisem izvajal tega postopka. Vendar, če gledam FAQ si moral nekje vmes vseeno izpolniti en vprašalnik kjer navedeš preprodajalca, način in ceno nakupa,
Precej nižja cena in retail verzija je očitno nagrada za kakršnokoli informacijo, da se dokopljejo do nekega pirata/prodajalca ali ponarejevalca.

Pa še EULA za to verzijo je hudo zanimiva:
14. SOFTWARE TRANSFER.Internal . You may move the Software to a different Workstation Computer. After the transfer, you must completely remove the Software from the former Workstation Computer. Transfer to Third Party . The initial user of the Software may make a one-time permanent transfer of this EULA and Software to another end user, provided the initial user retains no copies of the Software. This transfer must include the Software and the Proof of License label. The transfer may not be an indirect transfer, such as a consignment. Prior to the transfer, the end user receiving the Software must agree to all the EULA terms.

Torej lahko celo prestaviš te XPje na drugo mašino, samo izbrišeš na prejšnji.

Še povej, če se spomniš ali tisto prijavo pirata lahko zaobideš ali kar z nečim zapolniš ?
V kolikem času si prejel XPje ali aktivacijsko kodo ?

mtosev ::

Jaz nisem nič rabil navajat kak sn do nelicenčnih Windowsov spoh prišo.

Mislim da sn čakal 2-3 tedna. Serial pa sn tak dobil takoj naslednji dan če se prav spomnim.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Vanadium ::

plačal pa z kartico al kaj??

mtosev ::

Da.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

pirat ::

Mtosev ima tukaj prav.
Tudi sam sem po formatu računalnika poskusil z enim starim XP CD - sicer se je vse instaliralo in vse delalo, nisem pa mogel instalirati IE7 beta.

Ko sem takrat v tisti proceduri pri WGA preverjenju označil, da želim kupiti licenčne Windows XP Professional je bilo kot že povedano - cena je bila 131 EUR, plačal sem z Eurocard kartico (bila je sobota zvečer), v ponedeljek popoldne sem na svoj mail dobil novo registracijosko kodo skupaj z linkom na program, ki mi je v registru avtomatično to kodo zamenjal (kodo dobiš takoj ko sprovedejo plačilo po kartici). Vse je delalo v prvo.

Še isti teden v četrtek se je oglasil še DHL s paketom v katerem je originalni instalacijski CD za Windows XP (angleški), glede na račun, pa je bil poslan iz Microsoft Nemčije.
To je vse - 131 EUR z dostavo vred in nič več.

Brez vprašanj, kje sem dobil prejšnjo verzijo, kaj delam in koliko imam številko noge...

lp

Klemzz ::

tole je pa kr pocen...razmišlam da bi jst tut šou na legalo :)

bond007 ::

A dobiš pol še visto zastonj, ko pride vn? Ker je bla neka podobna akcija. Sicer pa se strinjam, da je ugodno - pa še lažje spiš potem (no ja jst že zdej lepo spim>:D )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti originalni Windows?

Oddelek: Pomoč in nasveti
427636 (5659) Machete
»

Aktivacija Windows 7 že razbita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8822862 (11391) MrStein
»

free upgrade from vista to 7?

Oddelek: Operacijski sistemi
92406 (2003) cukl

Stigmatizacija uporabnikov piratskih Windows (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
917269 (5463) BigWhale
»

Konec podpore za piratske kopije MS Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11718993 (7525) KontraCepec

Več podobnih tem