» »

Ljubitelji pikantne hrane

Ljubitelji pikantne hrane

««
26 / 29
»»

Tarzan ::

 letos šibajo

letos šibajo



Moral jih bom preflancat počasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

korenje3 ::

oj, ima kdo semena od caroline reaper? kje pri nas lahko dobim poceni, da ne naročam ravno iz ebay...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

koyotee ::

Zdaj je pa ze malo prepozno za sajenje. www.zelenjavca.si ima tudi sadike
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

korenje3 ::

Zakaj prepozno?

6EUR za 1 sadiko? ne hvala.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

CoreySteel ::

Iz semena je res malo (pre)pozno, je tukaj že maj. To se ponavadi dela februarja, marca.
Twitter: @CoreySteel_

korenje3 ::

Koliko časa pa raste zadeva? Kaj pa če pustim v hiši pri sobni temp?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Baja ::

ponavadi traja 3-4 tedne samo da vzklijejo.

Tarzan ::

Če boš v hiši pri sobni temperaturi na polnem soncu vzgajal in po možnosti imel kakih 20 ur svetlobe dnevno, potem lahko še kaj rata, ampak glej da jih daš ven šele začetek junija. Pri 26 do 27 stopinj rabijo ogromno svetlobe, ampak tudi zrasejo lahko v enem mesecu že kar konkretno. Načeloma lahko ujameš kake zanikrne sejančke, ki bodo za en mesec zastali v rasti ker jih bomo drugi sadili maja v prehladno zemljo in bodo šli v fazo mirovanja za en mesec.

Tarzan ::

Baja je izjavil:

ponavadi traja 3-4 tedne samo da vzklijejo.

Ni res. Sveza semena skalijo v najvec enem tednu.

korenje3 ::

Ima kdo za podariti 3 sveže zrele plode?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

qwea ::

Sveže plodove bomo imeli čez 3-4 mesece. Karolinca je mal trmasta za kalit, ponavadi traja precej več časa. Recimo da je primeren čas nekje proti koncu februarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwea ()

Tarzan ::

Čudno, pri meni ni nikoli bila trmasta za kalit. Par dni do enega tedna in so bili zunaj.
Je pa hudičevo trmasta, ko je treba dozoret. Noče in noče dozoret in ponavadi skoraj jokam, ker bi ravno v času prvih zmrzali imel kilo plodov na dan. Počasi zorijo vsi orto vroči, ampak reaperji in 7-pot so še posebej počasni.

korenje3 ::

omg. zdej sem probal eno čajno žličko triniad moruga scorpion omake... fak peče ka noro. niti mleko ne pomaga.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tac20 ::

Jaz bom pa letos riskiral in kupil sadike (Farčnik). Sicer sem do sedaj vedno kalil itd., ampak letos ni bilo časa. Prav tako imam težave z zelo pekočimi vrstami (slabo obrodijo) pa mi ni čisto jasno zakaj.

koyotee ::

Tac20 je izjavil:

Jaz bom pa letos riskiral in kupil sadike (Farčnik). Sicer sem do sedaj vedno kalil itd., ampak letos ni bilo časa. Prav tako imam težave z zelo pekočimi vrstami (slabo obrodijo) pa mi ni čisto jasno zakaj.


No te moje zgornje so od Farčnika od sobote ko je bila izmenjava sadik v Šiški. Edino letos so malo višje cene, ker ke rekel, da so mu miši pojedle par 1000 sadik :/
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Kekec ::

Farčnik ima super sadike.

koyotee ::

Kekec je izjavil:

Farčnik ima super sadike.

+1
www.zelenjavca.si
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Brainstorm ::

V kok velike tegelce sadite feferone, je 25 cm ok, kot recimo ta: https://www.dobracena.si/index.php?id_p...

Ker direkt v vrt jih ne bom več sadil, so mi jih lani bramorji skoraj vse ogrizli.

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Brainstorm je izjavil:

V kok velike tegelce sadite feferone, je 25 cm ok, kot recimo ta: https://www.dobracena.si/index.php?id_p...

Ker direkt v vrt jih ne bom več sadil, so mi jih lani bramorji skoraj vse ogrizli.


25cm bo lih kul.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Brainstorm ::

Ok thanks, bom nabavu.
Sem pa prezimu 2 jalapenota in 2 habanerota, me zanima. če bosta kaj obrodila letos, ravno dans jih pošpricu proti ušem, juter morm še pa pradajze.

ali3n ::

Tud če je 20 cm je dost za enga; bolj glej, da jim ne bo preveč vroče, da ni na dežju direkt, gnojit (jaz jih 1x tedensko gnojim s tekočim gnojilom za paradižnik), opora, če je potrebna,...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

koyotee ::

 recimo da ne bo več pomrznilo xD

recimo da ne bo več pomrznilo xD

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Map ::

Kako vam kaže z letino?

Jaz nimam nič. Dolgo so hodili iz zemlje in nato ostali čisto majhni. Bili so na toplem in v svetlem prostoru, redno zalivani. Sumim na slabo zemljo.

dottor ::

Moji komaj cvetijo (letos imam le 2 jalapenjota).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

m0LN4r ::

Na zacetku marca je blo super, pol pa se je prevec ohladilo, potem takoj vrocinski val in to je to, leto so bogi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FireSnake ::

korenje3 je izjavil:

omg. zdej sem probal eno čajno žličko triniad moruga scorpion omake... fak peče ka noro. niti mleko ne pomaga.
Jaz kaj več od habanerota ne pojem.

No, edino čili pip 15tko sem jedel (kolk je kaj to po skali?)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

dottor ::

Pri nas na obali ko je blo za jih presadit v zemljo je ves čas dežavalo in ni blo varjanjte. Še krompir nam ni uspelo zagrnit in smo ga imeli kar smo. Niti ni cvetel je že imel posušena stebla in ga je blo za pobrat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

profii ::

Pri meni so zrasli zelo visoki, vendar ni in ni sledov o cvetovih ali plodovih.
Sodelavec z istimi semeni že skoraj obira :)

Tac20 ::

Prvič jih imam v gredi in so zelo majhni proti lanskemu letu, ko so bili v loncih. V loncih jim je bolj toplo in ful bolje rasejo.

Zgleda nekaj bo, ampak samo za semena, za kaj resnega pa ne...

imam pa:

CAYENNE PURPLE
HABANERO CHOCOLATE
PAPA JOE'S SCOTCH BONNET
TRINIDAD SCORPION MORUGA RED
7POT BRAIN STRAIN MUSTARD

Tarzan ::

Do zdaj ni bilo nic. Postali so manjsi kot so bili marca. Zdaj so prisli k sebi in cvetijo ampak dvomim, da bo kaj dozorelo. Delajo pa vseeno lepo, glede na razmere.

Map ::

Koliko je kaj fer cena za razne čilije?

koyotee ::

V trgovini so habaneroti okoli 10€/kg
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

krefi ::

Pozdravljeni
Prvo leto imam čilije in sicer japaleno pa me zanima kaj storite z njimi ko jih poberete ? Sam jih mislim posušiti ter nato zmleti sam nevem al jih je potrebno sušiti s semeni ali brez njih ter ali jih je možno vložiti ker bi jih rad kasneje uporabljal za dodatek na pici ..
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Baja ::

jaz sem jih sušil z in brez koščic. če hočeš bolj blago zmleto, poberi koščice in belo meso ven. tudi vlagal sem jih. če boš vlagal cele, jih naluknjaj, da pride tekočina v njih, drugače ti bodo verjetno zgnilili.

krefi ::

Vlagal si jih v kis?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Baja ::

ja, 1/5 kisa, 4/5 vode, sol, sladkor, celi poper. razrezo pa sem jih na kolobarje.

https://slo-tech.com/forum/t216895/p565...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

vander ::

Pri kuhanju čili omake (Carolina Reaper, Bhut Jolokia, Habanero..) bom uporabil polobrazno masko znamke 3M. Zanima me kateri filter za masko uporabiti:
1-Nivo zaščite: ABE1, organski, anorganski hlapi in kisli plini
2-Nivo zaščite: A2, organski plini in hlapi z vreliščem nad 65 °C

Tarzan ::

Komplicirate, jaz jih še režem z golo roko in pač en dan malo potrpim, da bi pa kuhal z gasmasko mi pa sploh ne pade na kraj pameti. Z rokavicami nisem navajen delat, ker nimam pravega občutka, z masko bi bil pa res za v Breaking bad strip.

Drugače pa mislim, da bi oboje moralo zadostovati, mogoče bolje tisto prvo. Fora je, da mene hlapi niti ne motijo toliko, na začetku parkrat kihnem in izpraznim sinuse, potem pa funkcioniram normalno. Še najbolj me "butne" kapsiacin, ko pod vročo vodo splakujem posode in pribor, s katerim režem / kuham omako. tisto je res oster šus, samo kuhanje mene ne uniči toliko.

vander ::

Ne gre za nobeno Breaking bad foro, ampak zato, ker sem lansko sezono po kuhanju omak imel težave z grlom. Nekaj dni sem pljuval kri. Delati brez rokavic je pa malo tvegano, predvsem ko greš na wc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vander ()

buttcrack ::

napo do konca (vsaj 600 kubikov pretoka) in latex rokavice pa je OK.

Se bo pa občasno seveda malo kihalo, če pa med kuhanjem luftaš pa ne bi smelo biti problema.

Tarzan ::

Izgleda imam jaz toliko višjo toleranco. Enkrat samkrat sem imel res probleme z rokami, ko sem razpečkal kar nekaj kil reaperjev in sem imel še več kot 24 ur mravljinčasto roko. Ni me niti toliko peklo (samo na začetku, ko sem spiral z vodo), samo mravljinčasto in vročo sem imel, scat sem šel brez probemov, sem se pa navadil brisati čelo (ali početi karkoli drugega) z zadnjim delom dlani ali s podlaktjo. Kasneje še teh problemov ni bilo več, edino res, ko greš odtočit se ti tič-fičfirič za krajši čas malo segreje, peče mene ne, je pa res, da ga takrat ne šlatam kaj pretirano.:))

Če te je res toliko dražilo, potem pozabi samo na napo in res daj gor masko. Izgleda da te je res močno dražilo, da si si poškodoval grlo. Pa rokavice tudi. Izgleda sem jaz res razvil že rezistenco.

vander ::

Danes nabavil filtre 3M 6059, jutri pa akcija. Upam, da bo vse OK.

buttcrack ::

Tarzan je izjavil:

Izgleda imam jaz toliko višjo toleranco. Enkrat samkrat sem imel res probleme z rokami, ko sem razpečkal kar nekaj kil reaperjev in sem imel še več kot 24 ur mravljinčasto roko. Ni me niti toliko peklo (samo na začetku, ko sem spiral z vodo), samo mravljinčasto in vročo sem imel, scat sem šel brez probemov, sem se pa navadil brisati čelo (ali početi karkoli drugega) z zadnjim delom dlani ali s podlaktjo. Kasneje še teh problemov ni bilo več, edino res, ko greš odtočit se ti tič-fičfirič za krajši čas malo segreje, peče mene ne, je pa res, da ga takrat ne šlatam kaj pretirano.:))

Če te je res toliko dražilo, potem pozabi samo na napo in res daj gor masko. Izgleda da te je res močno dražilo, da si si poškodoval grlo. Pa rokavice tudi. Izgleda sem jaz res razvil že rezistenco.

mal si ga v uč takrat potisn oz. samo pobožaj :)

MihaK3 ::

vander je izjavil:

Pri kuhanju čili omake (Carolina Reaper, Bhut Jolokia, Habanero..) bom uporabil polobrazno masko znamke 3M. Zanima me kateri filter za masko uporabiti:
1-Nivo zaščite: ABE1, organski, anorganski hlapi in kisli plini
2-Nivo zaščite: A2, organski plini in hlapi z vreliščem nad 65 °C

This is how you know things have gone too far! :))

link_up ::

o moj bog, pac malce pokasljujes in je to to...ne spravljaj se na take mocne cilije, ce jih ne hendlas...kaksna maska s filtrom no?!? Omako potem redcis z jogurtom?!? Be brave, ker teli ciliji niso za tiste, ki cenijo svoj jezik/okus/rit.
Rokavice pa seveda obvezno, ker ta kaspicin se zazre v kozo in se par dni za tem komot jokcas.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

Okapi ::

A si poskusil kdaj ta hude čilije (milijon+ skovilov) miksati v blenderju? Poskusi enkrat, boš takoj vedel, zakaj je zelo koristno imeti masko.>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

MihaK3 ::


Vse še v mejah normale :))

c3p0 ::

Omake so lightweight, ko sem čilije mlel v kavnem mlinčku, to pa je bil pepper-spray sešn. Tisti fini prah ubija.

Huje je le še pure naga v oko, po pol ure sem ga lahko spet odprl.

mihec87 ::

Na forumih itq vsi za zajtrk jejo caroline reaper pa poplaknejo z pipovo gift omako...V resnici jih pa 90% teh joka pri habanero...
Tak da uporabi masko pa rokavice(najbolje iz nitrila)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()
««
26 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pekoča paprika -Chili

Oddelek: Loža
383411 (214) Roadkill
»

Hrana, ki je res pekoča

Oddelek: Loža
253254 (2506) dmok
»

Pekoče omake - začimbe

Oddelek: Loža
246263 (4689) satyr
»

Škodljivost pekoče hrane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5821883 (19790) ales85
»

Pekoče omake

Oddelek: Loža
2710360 (8090) JoeHunter

Več podobnih tem