» »

Ljubitelji pikantne hrane

Ljubitelji pikantne hrane

««
22 / 29
»»

Tarzan ::

Pri meni žal še nič lepo ne rdečijo, razen kajenske papričice ki pa letos delajo na polno. :) Tale vročina zdaj ki prihaja bi jim pa utegnila pasat in bodo upam štartali na polno.

pisco ::

Morda kdo ve kje bi se dalo dobiti kaj čilijev za delanje omake? Tisto kar prodajajo po trgovinah kot so Lidl, Spar itd. po 250gr so premale količine, ker bi rad kupil vsaj 5kg čilijev.

Kje se jih splača kupiti, morda kakšna kmetija?

Tarzan ::

5 kil je pa kar precej. Kakšne čilije bi pa rabil?

pisco ::

srednje močne...jalapeno ipd.

koyotee ::

pisco je izjavil:

srednje močne...jalapeno ipd.


Jalapeno je bolj švoh. Ti bi rabu kake habanerote pomoje če bi rad srednje :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

pisco ::

no sej, v tem rangu, jalapenoti so dobri za maso omake, ker imajo dosti "mesa", habaneroti dajo pa malo več pekočnosti... ampak lani sem delal večinoma iz jalapenov, ker drugih nisem dobil in je bilo tudi OK.

shotalick ::

Onlyx ::

Pisco, če želiš ti lahko odstopim manjšo količino čokoladnih habanerov, ker jih imam preveč...bi pa moral malo počakati, ker se šele sedaj barvajo...kakšnih 30 plodov bi se že nabralo...

pisco ::

Onlyx: hvala, mogoče se pa res lahko zmeniva ja

shotalick: haha ne, bolhe pa nisem pogledal, mi ni padlo na pamet da bi to iskal po bolhi... okej pogledam

Onlyx ::

Ok, ti javim, ko bodo zreli, pa se boš takrat odločil...

Tarzan ::

Samo nekaj. Tole na bolhi, prvi link - niso habaneroti niti pod razno.

shotalick ::

Tarzan je izjavil:

Samo nekaj. Tole na bolhi, prvi link - niso habaneroti niti pod razno.


Res niso, nisem trdil, da so. Podal sem mu samo par primerov.

Tarzan ::

shotalick je izjavil:

Tarzan je izjavil:

Samo nekaj. Tole na bolhi, prvi link - niso habaneroti niti pod razno.


Res niso, nisem trdil, da so. Podal sem mu samo par primerov.


Vem, vem, moj point je bil, da je treba biti malo pozoren, ker ni nujno da na bolhi dobiš to kar pričakuješ. Tako kot povsod..

Excavator ::

Kaj predlagate da naredim z enim habanerotom? Posušim, odstranim semena za drugo leto in mesnati del zmeljem skupaj z ostalimi plodovi?

Okapi ::

Pojej ga;) Semena pa shrani.

Excavator ::

@Okapi, kje pa shranjujete semena čez zimo?

Okapi ::

V papirnati vrečki v hladilniku.

koyotee ::

Pol habanerota si dam na pico, lih prov.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Baja ::

danes sem vtrgo prvo morugo scorpion. četrtinka je šla v kebab, HOOOLLLLYY SHIIIIT!

čakam pa še, da dozorijo carolina reaperji. WOOOHHOOO!

a dela kdo SHU (scoville heat unit) analize v sloveniji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Okapi ::

Dela, ampak za zdaj samo "preko veze". Moji lanski moruge so imeli 1,25 milijona SHU.

shotalick ::

Okapi je izjavil:

Dela, ampak za zdaj samo "preko veze". Moji lanski moruge so imeli 1,25 milijona SHU.



Okapi, je možno kdaj to "vezo" uporabit?

Okapi ::

Bom vprašal, kako bo letos s testiranjem, in sporočim.

Baja ::

jaz bi se tudi priporočal za kakšen test ali dva, če bo opcija. se oddolžim, v € ali kako drugače.

c3p0 ::

+1, ghost chili in trinidad scorpion

Okapi ::

Nabrani, posušeni, zmleti.;)



kuglvinkl ::

Kul.kako si jih susil?
Your focus determines your reallity

Okapi ::

"Friteza" na vroč zrak. 3-4 ure na 70 stopinjah.



Naslednjo soboto pa vsi v Lepo žogo, na 3. festival čilija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

shotalick ::

Okapi je izjavil:

"Friteza" na vroč zrak. 3-4 ure na 70 stopinjah.



Naslednjo soboto pa vsi v Lepo žogo, na 3. festival čilija.


a si jih kaj prešpikal, preden si jih dal v fritezo? Povej, si imel masko skozi usta in nos? :) Jaz je lani nisem imel, je blo kihanja in jokanja :))8-O
Boš iz omenjenih delal tudi omako?

Okapi ::

Prerezal sem jih na 2-3 dele in tudi večino semen ven pobral. Če daš celega noter, se ne posuši, ampak skuha;)
Nekako sem zdržal brez maske, ampak jih nisem veliko naenkrat obdeloval. Omake pa ne bom delal. Nekaj jih bom dal v olje, nekaj v zmrzovalnik, večino pa posušil in zmlel. Upam, da se bo september malo lepše nadaljeval, kot je sedaj, ker je še kar nekaj zelenih na grmičkih.

FireSnake ::

Okapi je izjavil:

V papirnati vrečki v hladilniku.


Ne v hladilnik. V hladilniku je vlaga.
Samo nekam na suho jih shraniti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Okapi ::

V hladilniku je v resnici suho.

Seeds should always be kept dry, cool (close to 4? C if possible) and dark. The refrigerator (NOT the freezer) is a good place to store seeds,

koyotee ::

Za naslednje leto jih ni treba dat v hladilnik.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Okapi ::

Treba ni, škodi pa ne. V hladilniku so semena lepo na varnem shranjena, pri stalni temperaturi in vlagi. Nimam nobenega drugega prostora, kjer bi jih lahko bolje hranil.

maco-maco ::

Sušil skoraj 20 ur na 55 stopinjah. Drugič definitivno odstranim peclje.



Upam, da se bo september malo lepše nadaljeval, kot je sedaj, ker je še kar nekaj zelenih na grmičkih.

Tudi jaz upam. So pa bolj blagi, tako da so bolj za sproti, na koncu pa gre vse v omako s kisom in soljo.

Kaj?

FireSnake ::

pisco je izjavil:

Morda kdo ve kje bi se dalo dobiti kaj čilijev za delanje omake? Tisto kar prodajajo po trgovinah kot so Lidl, Spar itd. po 250gr so premale količine, ker bi rad kupil vsaj 5kg čilijev.

Kje se jih splača kupiti, morda kakšna kmetija?


V FB skupini čudiviti svet čilija 2 (da, dva, obsataja tudi 3, ampak vsi tisti, ki nekaj štejejo so v 2 - original avtorji skupine) pravijo, da je na tej kmetiji možno dobiti čuda stvari.
Jaz še nisem nič kupil pri njih, ampak drugi zelo hvalijo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

shotalick ::

Zgleda kar zanimiva tale kmetija. Kar se vremena tiče, tudi sam upam na še nekaj sončnih dni, kajti plodovi so zeleni in načeloma manj pekoči. Pa sej bi blo OK, če jih ne bi blo tolk :).

Tarzan ::

Hudič je z vso to mokroto letos. Se mi je že začela širit bolezen med grmički. Vsaj vem seme katerih moram imeti da bodo bolj rezistentni...
Mi je pa zdaj še srna pomendrala najlepše grmičke (že v drugo!!). Izgleda bo čilijev letos samo za vzorec in za seme za naslednjo sezono. Pa sem mislil, da sem imel srečo, ker ni bilo toče... pff

m0LN4r ::

Ima smisel grm skopat ven in postavit v dnevno sobov teglc??

Tle ko sem jaz sonca skor nic ni vec, skoraj vsak dan megla, oblacno in vlaga. Zunaj prevladuje 13-15C ze od zaceka septembra.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Baja ::

ce bo grm prezivel presaditev, bo ziher bolje kot zunaj

Okapi ::

To narediš, če misliš grm prezimit. Kar je čisto pametna odločitev. Ampak za letos bo IMHO s pridelkom konec, ker dvomim, da bo po prestavljanju še kaj dozorelo na njem. Ko grm presadiš v lonec in prestaviš noter, ga je po mojem pametno temeljito obrezati. Čez zimo bo bolj kot ne vegetiral, na pomlad se bo pa na novo razrasel. Če bo šlo vse po sreči.;)

Oberyn ::

Glede dobave, na kmetiji Planjava v Hrastju pri Kranju imajo lepo izbiro. Glih danes sem vzel pri njih Carolina Reaper, imajo še Trinidad Scorpion in še ene par od najhujših sort, pa tudi navadne zelenjave ala habanero / jalapeno je dovolj. Jaz sem se jih odvadil sam gojiti, ker mi ni preveč uspevalo, zadnja leta tam kupim in predelam. Danes gre v sušilnik ena kila reaperjev, to bo dišalo, že zdaj mi grejo solze na oči.

18Jerry18 ::

m0LN4r je izjavil:

Ima smisel grm skopat ven in postavit v dnevno sobov teglc??

Tle ko sem jaz sonca skor nic ni vec, skoraj vsak dan megla, oblacno in vlaga. Zunaj prevladuje 13-15C ze od zaceka septembra.


Lansko leto sem tako naredil z enim grmom, ki je bil poln še zelenih plodov. Rezultat so bili rdeči, dozorjeni plodovi v novembru :)

Baja ::

da se še jaz malo pohvalim :)


jizzer ::

18Jerry18 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ima smisel grm skopat ven in postavit v dnevno sobov teglc??

Tle ko sem jaz sonca skor nic ni vec, skoraj vsak dan megla, oblacno in vlaga. Zunaj prevladuje 13-15C ze od zaceka septembra.


Lansko leto sem tako naredil z enim grmom, ki je bil poln še zelenih plodov. Rezultat so bili rdeči, dozorjeni plodovi v novembru :)


Je mogoče zdaj že prepozno?
Doma mam neko xy sorto, letos samo 2 grma, ki imata vsaki po 3-4 zelene plode. Sem že študiral kaj bi naredil, pa sem zaj opazil to temo in ta predlog in se mi dopade. Plodovi in grm drugače zgleda še vedno ok!

Baja ::

jaz sem glih en mali grm včeraj presadil v lonec, tako da kar pogumno

Tarzan ::

Vsi imate neke dobre letine, meni pa hudic ni niti dozorel, ker ga je prej zjahala ohladitev in dezevje. Grmicki pa veliki in polni, ampak je vse skupaj zacelo rjavet..

c3p0 ::

Meni so najbolj uspeli tisti v loncih. Na vrtu so sicer ogromni grmi, a komaj zdaj dozorevajo, večinoma s črnimi črtami.

Onlyx ::

Tudi meni letos letina ni uspela v celoti, saj je ogromno zelenih plodov še vedno na grmičkih. Sem pa že konec avgusta naredil dve omaki, prvo iz jalapeno in jamaican red čilijev, drugo pa iz plodov aji lemona. Za razliko od prve, kjer sem zamočil s preveliko količino kisa, je slednja super uspela. Zaradi fermentacije in svojevrstne arome čilijev ima omaka osvežilno limonkast okus, vendar ni preveč pekoča, zato sem kar nekaj pohval letos prejel tudi od populacije nežnješega spola :)

Ker mi je ostala samo še ena steklenička omake, sem se odločil, da jo poslikam, preden jo oddam naprej. Spodnja fotografija je tako nastala kar na kuhinjski plošči :) Sem pa vesel, da je tale projekt od semena čilija do omake letos prav tako uspešno zaključen :)

baco ::

pisco je izjavil:

Morda kdo ve kje bi se dalo dobiti kaj čilijev za delanje omake? Tisto kar prodajajo po trgovinah kot so Lidl, Spar itd. po 250gr so premale količine, ker bi rad kupil vsaj 5kg čilijev.

Kje se jih splača kupiti, morda kakšna kmetija?

Dejan Farčnik pojdi na FB.

tomazic89 ::

Ce vam ni dozorelo ste prepozno sadili (morda celo v slabo zemljo) in prepozno dali ven.
Jaz kalim ze konec januarja, maja morajo na vrt in biti ze vsaj 10cm grmi. Letos sem prvic obiral nekje julija, je pa glavnina bila sedaj. September je bil res slab. 4 grme sem ta teden prestavil notri, da jih prezimim. Obrezal jih bom ko glavnina na njih dozori. Po mojih izkusnjah jih presaditev nic kaj veliko ne prizadane. Se jim pa 'zmesa' ko pridejo na toplo in meni se sedaj ti stirje grmi farbajo na polno.

Tudi ce je se vse zeleno ni panike. Lani sem tudi jaz zamudil in sem jih obiral 15 novebra v dnevni sobi =)
««
22 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pekoča paprika -Chili

Oddelek: Loža
383411 (214) Roadkill
»

Hrana, ki je res pekoča

Oddelek: Loža
253254 (2506) dmok
»

Pekoče omake - začimbe

Oddelek: Loža
246263 (4689) satyr
»

Škodljivost pekoče hrane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5821883 (19790) ales85
»

Pekoče omake

Oddelek: Loža
2710360 (8090) JoeHunter

Več podobnih tem