» »

Ljubitelji pikantne hrane

Ljubitelji pikantne hrane

««
15 / 29
»»

sajmonmofo ::

runda #2 :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Okapi ::

Naslednjo soboto bo v Lepi žogi 2. festival čilija.

Dr_M ::

Definitivno vredno obiska.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dottor ::

Tisti iz obalnih koncev: 24. je Čiliada v Izoli.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Pa prej delal omakco. Iz ~600g Aji Crytalov prišlo za en dober liter "mase", tako da upam da bo šla fermentacija dobro in bom dobil vn vsaj ena 2 deci omake po pasiranju :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bauci ::

Letos nisem sadil feferonov, sem pa posadil 10 paprik in se je izkazalo, da je ena sadika iz paprike zrastla v feferon :).
Včeraj sem jih pobral (majhni, rdeči, oblike kot zvoncek) in jih pripravil za susenje. Ker nisem vedel katere vrste so, sem jih hrabro rezal in cistil brez rokavic.
Napaka!
Še danes me roke pečejo ko hudič in če jih stisnem v pest je po 5 sekundah kot bi drzal ogenj v pesti.

m0LN4r ::

Zahvaljujoc temu toplemu septembru pa zgleda, da bo nekaj s tega, se toco je prezvelo:
 mogoce mi boste zdaj lazje pomagali pri ugotovitvi sorte

mogoce mi boste zdaj lazje pomagali pri ugotovitvi sorte


Gledam neke slike na netu, ko so sorte pa so vcasih slike pomesane pa imena tudi malo drugace. Tko, da nebi vedel. Pekoce je to sn ze izkusil, brutalno.

- Iz carolinerja pa zgleda letos nebo nic, sele zdaj so se naredili iz cvetov mini ciliji ali mate mogoce kak predlog, kaj naj nardim ?

Razmisljam, da al bi dal v sobo pred okno ko se bo ohladilo in pocakam kaj bo pac bo?
Ali pa naj poskusam prezimit zadevo in pozabim na letosnje plodove?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

matobeli ::

Dej jih na toplo in sonce, cvetke pa z čopičem umetno opraši.

dottor ::

Moja Sriracha ne deluje kot bi mogla. Že od nedelje zvečer je v kleti pa še vedno ni začela fermentirat, pa nekam preveč tekoče deluje...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tarzan ::

m0LN4r je izjavil:

Zahvaljujoc temu toplemu septembru pa zgleda, da bo nekaj s tega, se toco je prezvelo:
 mogoce mi boste zdaj lazje pomagali pri ugotovitvi sorte

mogoce mi boste zdaj lazje pomagali pri ugotovitvi sorte


Gledam neke slike na netu, ko so sorte pa so vcasih slike pomesane pa imena tudi malo drugace. Tko, da nebi vedel. Pekoce je to sn ze izkusil, brutalno.

- Iz carolinerja pa zgleda letos nebo nic, sele zdaj so se naredili iz cvetov mini ciliji ali mate mogoce kak predlog, kaj naj nardim ?

Razmisljam, da al bi dal v sobo pred okno ko se bo ohladilo in pocakam kaj bo pac bo?
Ali pa naj poskusam prezimit zadevo in pozabim na letosnje plodove?


Meni zgledajo podobni Bhut jolokiam. Lahko da je kak cross, lahko da so original.

Če rabi kdo kake ekstremne čilije, mu jih lahko prodam. Letos jih imam precej več kot lani, celo čokoladni trinidadski škorpioni so mi ratali, moruge, Primoti in vsak dan več Carolina reaperjev. Vsak naslednji ima daljši rep :D

echo ::

dottor je izjavil:

Moja Sriracha ne deluje kot bi mogla. Že od nedelje zvečer je v kleti pa še vedno ni začela fermentirat, pa nekam preveč tekoče deluje...


Ne vem, zakaj je blo potrebno dodajat kis, ker ti bi že fermentacija pridelala dosti kislin... Mogoče ti jo je to ustavilo.
Pusti še kak teden ali dva, mogoče že fermentira, pa sploh ne veš (slaba dihtunga?)

Jaz imam še od lani fermentirane cele čilije (lemon drop) v steklenem kozarcu v hladilniku, zgledajo super (odprem naslednji teden).
Fermentirane omake smo pa pred kakšnim mescem do konca popapcali, do zadnjega trenutka delujejo tekoče, ampak so imele zelo svež vonj in lep, zrel okus.
Pusti času čas :)

Snail ::

kis se doda po fermentaciji in ne prej

dottor ::

V videu ga da pred. Sem delal po videu in receptu ki je linkan.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Snail ::

kisline zaustavljajo fermentiranje, kakor tudi preveč soli. Po drugi strani pa cukri pospešujejo to.

V videu tudi doda kis po fermentaciji.

Tarzan ::

Zdaj bom počasi pobral vse, kar je zrastlo, kar je velika škoda, ker še vse na polno cveti in je gor kup od par milimetrov do popolnoma zrelih plodov. Če bodo temperature padle pod 10 stopinj in glede na vso vlago v naslednjih par dneh, bo hitro vse bolano in ker upam da m rata kaj celo obdržat preko zime za drugo leto, bom moral pospravit :P

Dve slikci Reaperja. Toliko olja niti v Trinidad Moruga Scorpionih ni bilo! Noro. Ko sem pral nož in dilo s toplo vodo me je skoraj zadušilo. This is some crazy shit! Rjavi škorpijoni so tudi pasji, ampak glede na tega s slike ne vem če so pol toliko zafrknjeni. Bi bilo za stestirat SHU. Olja imajo letos vsi ogromno, je pa tale imel spodaj pod placento dejansko toliko olja, da ga je nekaj steklo ven. Od tod tudi davljenje ob pranju dile. O ja, biće rata. :))

 Carolina reaper

Carolina reaper



 Carolina reaper od zunej

Carolina reaper od zunej

Rias Gremory ::

Damn!
Izgleda okusno. 8-)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Tarzan ::

Izgleda smrtonosno. Vonj, ko ga prerežeš je ubijalski, če jih pa par daš pod nož moraš pa počasi začet zračit, če ne je nevarnost, da te izselijo. :)) Letošnje poletje jim je odgovarjalo, ni kaj. :)

Rias Gremory ::

Moj cilj je kaj takega vzgojit kot si ti. Letos je nekaj ampak nimam pojma katera vrsta (babi sadila) in praktično niso pekoči.
Iz kje naročate semena? Ena semena sem kupil v merkurju ampak je izbira za en drek...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Snail ::

Parkrat sem naročil iz http://www.chileseeds.co.uk/
Enkrat pa iz http://www.fataliiseeds.net/

Vsi vzklili bp

Rias Gremory ::

@Tarzan
Sem pogledal kje je na lestvici Carolina reaper... se ga bom lotil šele čez nekaj let. :))

@Snail
Hvala.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Tarzan ::

Ne naročajte semen z ebay! Sam sem se opekel in sem dobil multikulti tutifruti semena še vsakič, ko sem kaj naročil. Snailovi viri so videti OK, nisem pa še nikoli tam naročal. Mogoče najbolje je nabavit sveže, tako da jih lahko sprobaš, preden jih naslednje leto vzgajaš, pa še vsaj približno veš, kaj bo iz semen zraslo. Sicer se lahko oprašujejo med sabo in dobiš nekaj hibridov, ampak iz enega ploda ponavadi jih je vsaj kakih 50% samooprašenih.

Imam pa z ebaya ene verjetno hibridizirane oranžne habanerote, ki imajo res nenormalno veliko plodov. pa še precej velike čilije rodi, tako da ga furam naprej. Včasih si celo s hibridom bolj zadovoljen, kot s čilijem, ki si ga želel nabavit. :)

Okapi ::

Pri Lepi žogi je bilo danes ljuto. Možno je bilo poskusit in/ali nabavit najrazličnejšo pekočo robo.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Onlyx ::

Evo, moja letošnja malenkost. Od semena do končnega izdelka :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

harvey ::

Onlyx je izjavil:

Evo, moja letošnja malenkost. Od semena do končnega izdelka :)


Lepo, lepo, nice work.:) Še vprašanje, kjer si nabavil strojček varjenje zgornje folije na zamašku.?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Onlyx ::

Je bilo bolj enostavno. V trgovini Stenko v Trzinu sem dobil folijo, ki jo samo natakneš in pomočiš vrat stekleničke v zelo vročo vodo, da se folija skrči. To je to :)

pisco ::

kako si izdelal nalepke za na stekleničke?

harvey ::

Onlyx je izjavil:

Je bilo bolj enostavno. V trgovini Stenko v Trzinu sem dobil folijo, ki jo samo natakneš in pomočiš vrat stekleničke v zelo vročo vodo, da se folija skrči. To je to :)

Super trik, hvala za ta štos, torej bi lahko uporabil tudi fen, ki je za odstranjevanje barve in malo pogrel in bi se skrčilo.

Nalepke pa oblikuješ sam v kakem normalnem programu za delo z vektorsko grafiko in potem natisneš na samolepilno folijo za ta namem ali pa datoteko posreduješ v studio in ti porežejo še po konturi. Kreativnost nima meja....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Onlyx ::

Verjetno bi tudi tako šlo.

Nalepke so izdelane v Photoshopu s tem, da sem logotipa dobil za nekaj eur nekje na spletu, potem pa ju malo preuredil, da sovpadata s tekstom. Glede na to, da ne potrebuješ ne vem kakšne ločljivosti, niti ni potrebe bo vektorski grafiki. Tisk pa lahko potem opraviš enostavno na samolepilne nalepke (Avery,...ali kakšne cenejše), skladne z dimenzijo stekeleničke, kar doma ali v bližnji tiskarni/kopirnici.

Dr_M ::

Waw, tole pa res odlicno zgleda. Vse pohvale.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Formula 1 ::

Počasi mi bo zmanjkalo Tabasca pa bi morda poizkusil še kakšno drugo podobno omako tako da me zanima, če ima kdo kakšen predlog. Želel bi morda kaj malo močnejšega kot je bil Tabasco ker sem se ga že precej navadil. Vseh predlogov bom vesel, pa zraven predloga prosim napišite kje ga kupiti, v kateri trgovini.

Okapi ::

Meni je od teh, ki se dobijo pri nas, najbolj všeč Flying Goose sriracha.Z zelenim zamaškom.


Imajo jo v azijski trgovini na Dunajski, nasproti Plave lagune.

Od tistih, ki se ne dobijo pri nas, pa ABCjev sambal (zelo pekoč - extra pedas).

dottor ::

Jaz sem zadovoljen s ČiliPipsom, Robin Hot mi je imel nek grozen okus. Sem pa najprej proval klasik, zdej imam habanero in sta mi obe omakci super, ampak mi je habanero boljša :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Dr_M ::

Formula 1 je izjavil:

Počasi mi bo zmanjkalo Tabasca pa bi morda poizkusil še kakšno drugo podobno omako tako da me zanima, če ima kdo kakšen predlog. Želel bi morda kaj malo močnejšega kot je bil Tabasco ker sem se ga že precej navadil. Vseh predlogov bom vesel, pa zraven predloga prosim napišite kje ga kupiti, v kateri trgovini.



Klasik od cili Pipp. Odlicna omaka, zelo podobna tabascu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

d4vid ::

Onlyx je izjavil:

Evo, moja letošnja malenkost. Od semena do končnega izdelka :)



Pohvale, zgleda lepo.

Mi zaupas recept?
Kolilo cilija si vsejal/posadil?

Jaz se nimam pridelka, sem pa cist za foro kupil seme letos in prejsnji teden je zacvetel.
Posajen je v "teglcu" za okensko polico.

Aja, je tisto na sredini omaka ali mlet cili?
Zanima me namrec kako bi ga zmlel na velikost nekje med soljo in poprom. Torej na fino. Sem ze videl nekje mlet cili v taksnih posodicah kot je npr. citronka.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Rias Gremory ::

Đizs spet sem zamudil čili festival. ;(

Kako hitro se navadite na bolj pikantne sorte? Saj ne, da se mi kam mudi pa vendar.
Včeraj sem potrgal nekaj čilijev, en je bil res majhen, malce večji od frnikole in jaz pogumno odgriznem del njega misleč kaj pa bo (čili je dobila babi od prijateljice). Začetek je bil v redu, ampak bo pol minute sem le doumel, da velikost ni vse :)) in sem mleko vzel iz hladilnika še preden bi lahko rekel "PEČE BEMTI". No, sinuse mi je pa le "spucalo" kot mi jih še noben čaj ni. :D

@Onlyx
Super zgleda! Kar tako naprej!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Onlyx ::

Lahko pogledaš za recepte na youtubu - mislim, da je bilo že tukaj objavljeno za Sriracha omako, ki se meni zelo dopade.
Drugače pa imaš tudi tukaj ogromno navetov za gojenje čilijev, izdelavo omak, sušenje in podobno:
http://www.easy-recepti.com/search?q=%C...

Sam imam posajenih cca. 15 rastlin, večino tega v 10-15 L loncih na balkonu, kjer jim zaradi južne strani ne primanjkuje sonca in toplote.

Za čilijev prah pa sam uporabljam kar navadni blender. Za fino zmlete čilije pač miksaš več časa.

P.S. Na sliki je omaka in ne mleti čili :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Onlyx ()

bauci ::

Za mletje cilijev uporabljam en poceni kavni mlincek. Zmelje v prah kot je treba.

pisco ::

kdaj jih bo potrebno potrgati (pa četudi zelene) za tiste, ki jih imamo zunaj na vrtu in v topli gredi?

Temperature ponoči se že spuščajo pod 15 stopinj.

Tarzan ::

pod 15 je še v redu, pod 10 stopinj celzija zna pa že biti problem. Počasi bodo začeli kazat prve znake bolezni in če ne bo res precej suho, lahko pričakuješ gnitje plodov, odpadanje listja, napade plesni in glive. Če želiš prezimit, bo kmalu zadnji čas, da jih začneš odkopavat.

Okapi ::

Jaz sem lani bolivian rainbow pustil kar na balkonu in so se čiliji enkrat do konca novembra lepo na grmičkih posušili. Nobenega gnitja. Je pa res, da ti so zelo majhni, s kakšnimi večjimi verjetno ne bi bilo tako.

pisco ::

Okapi je izjavil:

Jaz sem lani bolivian rainbow pustil kar na balkonu in so se čiliji enkrat do konca novembra lepo na grmičkih posušili. Nobenega gnitja. Je pa res, da ti so zelo majhni, s kakšnimi večjimi verjetno ne bi bilo tako.



a ni bolivian rainbow enoletnica? Na spletni strani Chili pip tako piše, da je enoletnica...

Tarzan ::

Zelo odvisno je od tega, koliko plodov je gor, kako gosto je listje, ali je grmiček izpostavljen dežju in megli in kater čili sploh je v igri. Taki, ki imajo zelo tanko kožo, se lahko posušijo in težav ni, razen, če je res preveč vlage, taki z bolj mesnatim plodom, pa bodo imeli bistveno večje probleme s sušenjem, te so včasih problem celo če jih hočemo posušiti pobrane in nimajo dovolj gibanja zraka.

borisk ::

vsi čiliji so trajnice, res pa je da pri nas zime ne preživijo zunaj. imam 2 sadiki bolivian rainbow, ki so stare 3 leta.

v nedeljo še en semenj, festival, za pogumne tudi tekmovanje
https://www.facebook.com/events/1155177...
lani je bilo takole:
http://kozjansko.info/2015/10/1-pravi-c...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

Rok Woot ::

A to je že kdo probal?

http://jemdomace.si/index.php?route=pro...

Kje se pa to chilli king omako dobi?

Tarzan ::

 S pomagačem

S pomagačem


 brozga

brozga



Evo, zrajcan, da prvič poskusim naredit fermentirano čili omako. Izbral sem 2 popolnoma zrele sladke paprike, da ne bo neužiten in 7 čilijev, Carolina reaperja, moruge in 7pot primo. Od začimb sem dodal samo minimalno česna, ker bi rad, da se kar najbolje čuti okus čilijev.

Upam, da rata. Cela bajta ima zrak s scovilli že samo od rezanja in miksanja, kaj šele bo, ko bom kuhal :)

pisco ::

Se priporočam za kakšen dober recept. Sriracha se mi ne dopade, lani sem jo delal pa mi ni tako dobra. Mi je pa uspelo narediti sladko-pekočo-kislo omako ki je bila fantastična in jo bom letos še delal.

Ampak mi še vedno manjka ena omaka, ki ne bo sladka, za dodajanje jedem kot kečap, ali pa za dodatno začinjenje hrane pri kuhi.
Torej, kakšen dober recept še mogoče, če ga ima kdo v rokavu?

m0LN4r ::

Je ze kdo probal z sokovnikom delat?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Okapi ::

A bi koga zanimala natančna kemijska analiza (se pravi, izmerjena stopnja scovillov) njegovih doma pridelanih čilijev? Vzorec 1 gram posušenih čilijev, cena okoli 10 evrov?

Tarzan ::

Kdo pa bi delal analizo? Povej več. :)

m0LN4r ::

Kolko pa je 1g posusenga cilija na oko?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
15 / 29
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pekoča paprika -Chili

Oddelek: Loža
383424 (227) Roadkill
»

Hrana, ki je res pekoča

Oddelek: Loža
253259 (2511) dmok
»

Pekoče omake - začimbe

Oddelek: Loža
246281 (4707) satyr
»

Škodljivost pekoče hrane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5821979 (19886) ales85
»

Pekoče omake

Oddelek: Loža
2710384 (8114) JoeHunter

Več podobnih tem