» »

VolksBank ter posOOjila

VolksBank ter posOOjila

Lincolin ::

Pozdrav.
Imam dokaj eno nepolitično vprašanje.
Sem komitent banke Volksbank.
Pa me zanima ali ima kdo izkušnje s posojilom.
Namreč rad bi si sposodil 150k pa ne da bi delodajalec vedel. Sem redno zaposlen.
Kako izgleda z limitom?
Kako pa hitri kredit?

namreč v nobenem primeu ne sme vedeti delodajalec.

L.P. Grega

slon ::

Zadeva gre tko:
Greš v banko poveš, da hočeš povečan limit, ipolneš obrazec za povečan limit, oni pogledajo tvoje prilive in ti na dom pošljejo obvestilo o odobritvi limita. seveda banki plačaš to odobritev. Delodajalec o tem neve nič. Odobrijo ti ga le pod pogojem da si komitent najmanj 3 mesece in da tvoja plača pokriva ta limit. V primeru, da si priden komitent ti lahko limit povečajo tudi do 2x plača za dobo 6 mesecev nato pa moraš za limit ponovno zaprosit. tko so men na tej banki naredil
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Lincolin ::

Nisem ravno priden komitent:D drugače bi stvar kupil na obroke pa so mi ga blokirali.
Taklo, da se bom še malo pozanimal kakor si mi rekel.
Hvala za odgovor.

L.P. Grega

Boeing ::

Offtopic, čeprav zelo zanimivo...

Nekateri kupujejo, čeprav nimajo denarja in se raje ukvarjajo s tem, kdo jim ga bo posodil kot pa da bi študirali, kje bi lahko dodatno zaslužili...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Lincolin ::

Mislim da je to letelo name?

Ko boš odplačeval avto ter registracijo in poleg tega vzdrževal viken e mi javi:|
Pol pa pride še punca, pa žurke pa plače ni več!

#000000 ::

Boeing, mater si ti smešen, kje živiš luba duša ?? Na zahodu pa ne samo tam tud v evropi "no pri nas še ne čisto" je logika taka bolje prodat zadevo nekomu na puf kot jo sploh ne prodat, bolj greš na zahod več lahko kupiš na obroke. Kar je tudi pravilno, sej če tega ne bibilo noben več nebi nič prodal, in isto bo počasi ratal tud pri nas, zdaj te po trgovinah "če karkoli kupuješ na obroke" prodajalci jemljejo kot da ti nekaj šenkavajo. Osebno pa najraj plačam s kešom, ker mam občutek da je takrat moj denar vreden več, razni popusti ipd. LP

kopernik ::

V primeru, da si priden komitent ti lahko limit povečajo tudi do 2x plača za dobo 6 mesecev


Limit brez posebnih težav dobiš tudi za 5-kratnik plače. Morda je to odvisno tudi od višine plače, ne vem. Je pa dejstvo, da višja kot je plača, bolj ti grejo na roko (pri kreditih, limitih, etc.) in marsikdaj "raztegnejo" pogoje, da je odplačevanje lažje. Kar je ironično, saj ima človek običajno bistveno več težav pri odplačevanju ob majhni plači ...

madmitch ::

Ne pozabite da VSE banke rade posotijo dežnik na sončni dan in ga zahtevajo nazaj ob prvi kaplji dežja.

Ali v prevodu, če hočeš kredit, moraš imeti ponavadi toliko denarja, da kredita pravzaprav niti ne potrebuješ.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

kopernik ::

Ja madmitch, seveda je potrebno vrniti. Ampak fora raznoranih posojil je ravno v temu, da takrat, ko nekaj želiš, nimaš denarja, veš pa, da s časom ga boš imel. Tudi podjetja delajo tako. Brez posojil bi bilo marsikomu zelo težko (tudi podjetjem). Se pa strinjam s tabo, da bi se lahko za večino manjših stvari toliko disciplinirali, da krediti in limiti ne bi bili potrebni. Za večje zadeve, na primer stanovanje, pa ne vidim, kako bi prišel skozi brez kredita, saj toliko milijonov niti približno ne morem privarčevati prej kot v 15-20 letih.

madmitch ::

Kopernik, nisi čisto razumel, kritiziral sem odnos bank do klientov.

Imaš pa prav, da je za stanovanje skoraj smotrno vzeti kredit, saj odplačevanje lahko enačiš s plačevanjem najemnine, s to razliko, da je to stanovanje potem tvoje (to velja še za kaj drugega). Pri podjetjih je pa skoraj enako, le da je tam cena denarja še toliko bolj važna in ravno tu se naše banke obnašajo po zgornjem modelu.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Boeing ::

Ko boš odplačeval avto ter registracijo in poleg tega vzdrževal viken e mi javi:|
Pol pa pride še punca, pa žurke pa plače ni več!


Avto: si pač omisliš tak avto s takim motorjem, da te ne obremenjuje preveč. Itak je avto sam strošek.
Vikend: če ti je samo strošek in v tem ne vidiš užitka, prodaj. Jaz sem tudi odprodal vse, kar me je finančno obremenjevalo in ni dajalo zadovoljstva.
Punca & žurke: če imaš takšno punco, da ti spije mesečno pol plače, bi na tvojem mestu začel razmišljati... žurke so pa tudi tako - po pameti, pa gre.

Jebiga, stisnit in prdnit naenkrat ne gre.

ničle: kupovanje na obroke se mi ne dopade. Zakaj? Ker imam skos v glavi občutek, da sem si kupil nekaj, česar si ne morem privoščiti. Stvari, ki so nujno potrebne in jih res potrebuješ - ajde, recimo. Stvari, ki jih ne potrebuješ nujno, pa plačujem izključno s kešom. Stvar navade.


In ne, na nikogar posebej ni letel moj prejšnji post, sicer pa je tole OFFtopic.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Azrael ::

Pri limitih, kreditih in podobnih "dobrotah", ki jih nudijo na vsakem koraku se najprej vprašaj koliko te bo ta luksuz stal.

Obresti so neredko podobne mafijskim. Zna se zgoditi, da boš za teh 150 jurjev na koncu z vsemi stroški, odobritvami, zavarovanji in kar je še tega s*anja na koncu plačal 2x toliko. IMHO če res ni prekleto nujno dobiti ta denar, niti ne pomisli na limit ali kredit, je mnogo predrago, sploh če gre za potrošne dobrine ali boh ne daj kakšen dopust ali žur.
Nekoč je bil Slo-tech.

sile01 ::

Glih k se pogovarjate o kreditih me pa zanima, če slučajno kdo ve kako je z hipotekarnimi krediti npr. za 20 milijonov, pa recimo da ga vzamejo 3 člani familije (mt,fotr,sin). Kakšni so kaj pogoji (višina plače itd.) in če v takem primeru hitreje oz. lažje dobiš kredit?

Lincolin ::

Dodatnih stroškov za 150.000 SIT je le 8.000 SIT.
:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratkoročni kredit 2.000 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
867922 (5847) Killermode
»

Kredit (in moje želje)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7815779 (13641) Invictus
»

Znižanje limita (-) na banki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5318588 (13219) GrimReaper
»

Kreditna sposobnost in stanovanjski kredit

Oddelek: Loža
307569 (6917) Invictus
»

Hitri kredit

Oddelek: Loža
196120 (5029) Alec999

Več podobnih tem