» »

Drsniki-kako?? nujno

Drsniki-kako?? nujno

Subandrej ::

Pozdrav,
imam problem>:D
... V dreamweaverju izdelujem spletno stran in me nekaj zanima.
Stran bo narejena v tabelah in bi rad v največji tabeli dodal drsnike za premikanje besedila gor dol. Gre predvsem zato ker imam pač le toliko prostora v tabeli in v primeru preveč texta mi zmakne celoto stran.
Za primer si oglejte http://www.ravnanski-korak.tk, tam kjer je besedilo bi rad dodal drsnike.
Delam s pomočjo photoshopa in je celotna stran iz posameznih sličic!

Upam, da me razumete kaj hočem:8)!

Hvala za odgovore

BluPhenix ::

Ja, samo ne bo šlo.

Tabeli ne moreš dodati direktno drsnika. Vsaj v plain HTMLju ne. MOral boš uporabiti frame.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

mte ::

CSS:
#vsebina{
  height: xxx px;
  overflow: auto;
}

HTML:
...
<!-- polje z vsebino: -->
<td><div id="vsebina">blablabla</div></td>
...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

BluPhenix ::

No, sem malo brcnil v temo. Čas da obnovim moje skillze v temu :D

Še dobro, da je tukaj mte .... so bova ze enkrat pogovorila o tem ... >:D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Subandrej ::

ola, mte,
hvala za odgovor, sam nisem še toliko vešč v tem in bi te prosil, če mi lahko malo bolj podrobno opišeš.
Predvsem mi ni jasno kam naj ustavim CSS. Bi te lepo prosil če mi lahko poveš celoten postopek kako to gre.

Najlepša hvala

mte ::

Najbolje je css dat v poseben fajl. Tako se izogneš temu da bi vsaka html datoteka imela isto kodo notri, ki bi se vedno znova nalagala. Poleg tega je pa lažje vzdrževati če kaj spreminjaš.
No v datoteko vpišeš notri kar sem ti zgoraj zapisal in jo poimenuješ recimo "nekaj.css" in potem nekam v head vsake html datoteke zapišeš da izgleda nekako takole:
<head>...<link rel="stylesheet" href="nekaj.css" />...</head>

Seveda lahko daš tudi v kak drugi direktorij in ustrezno nakažeš pod do nje, ampak to upam da veš kako se naredi. Tudi upam da veš da tiste tri pike zgoraj niso dobesedno kar moraš vpisat :)
Ko to imaš, pa pač v polje tabele, kjer imaš vsebino, dodaš en div, kar mislim da sem ti dovolj jasno povedal že zgoraj.
Priporočam pa obisk w3schools css in w3schools xhtml, tam je večina osnov dokaj lepo razloženih. Priporočam tudi da se naučiš css in xhtml do te mere, da ti ne bo treba uporabljat teh grdih tabel za postavitev strani.
Če še kaj ni jasno kar vprašaj...
lp

Subandrej ::

Tnx mte,
zanima me še (sliši se neumno), kako pa določiš v točno kateri tabeli naj bojo drsniki, če je stran predvsem samo iz tabel.
Vem da že mal morim :8) ker mi ni čist jasno kako, sam bi rad dobil enostavno zadevo, ker študirat CSS trenutno nimam časa.

Hvala še enkrat za odgovor

mte ::

Drsniki praktično niso v tabeli, ampak v div-u. Kamor postaviš tisti div, tam boš imel drsnike. Tudi če ga postaviš izven vseh tabel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297330769 (54918) htmltroubles
»

Izdelava menija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
766869 (5876) Jackass
»

Dreamweaver in tabela

Oddelek: Izdelava spletišč
151253 (1140) veteran
»

Evo moj novi profi website - pripombe mogoče??

Oddelek: Izdelava spletišč
121835 (1534) tec
»

Kako izdelati spletno stran na osnovi tabele?

Oddelek: Izdelava spletišč
141935 (1673) Jackass

Več podobnih tem