» »

GPS kot Atlas Sveta

GPS kot Atlas Sveta

Lincolin ::

Zanima me če kupim GPS sprejemnik potem lahko gledam le trenutno lokacijo ali se lahko malo "sprehajam" po svetu seveda bi ga imel priklopljenega na domačem računalniku, ki nima povezave v interent če bi bilo pa že potrebno bi jo pa dodal.

L.P. Grega

AndrejS ::

Če kupiš GPS sprejemnik - le ta tebi pošilja trenutno pozicijo. Vse drugo pa je odvisno od programa katerega boš uporabil. Če ima program vgrajene karte se lahko po kartah tudi sprejahaš

Airskull ::

Tvoje vprašanje je podobno temu: Ali si lahko nabavim avto in ga pustim parkiranega v garaži?

Skratka GPS je uporaben za navigacijo oz. določanje položaja. Ti očitno potrebuješ samo karte, katerih pregledovanje je veliko bolj udobno na PC-ju zato mi ni jasno kaj ti bo GPS. Če smo se pa narobe razumeli pa napiši malo bolj konkretno kaj rabiš oz. kaj bi rad počel.
Every word of this is a lie, and my readers should put no trust in it at all.

Lincolin ::

Razumel si pravilno in je tudi nesmiselna uporaba za obične uporabnike.
Potem mi pa povej...najprej naj povem da o GPS-ju nevem kaj dosti...kako naj izmeri npr. nadmorsko višino neke točke v sloveniji če imam podane samo kordinate? Najverjetneje bi šlo z GPS-jam? Ker je GPS sprejemnik že za 12.000 SIT bi se ga splačalo kupiti seveda če bi se dalo meriti.
Imaš kakšen boljši predlog?

L.P. Grega
:D

dolegar ::

Jaz imam predlog, kupiš GPS sprejemnik se odpraviš na lokacijo, ki te zanima in odčitaš parametre >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dolegar ()

CCfly ::

Potem mi pa povej...najprej naj povem da o GPS-ju nevem kaj dosti...kako naj izmeri npr. nadmorsko višino neke točke v sloveniji če imam podane samo kordinate?
Če imaš podano le zemljepisno širino in dolžino moraš seveda imeti podatke o višinah ti sam (se pravi vektorska karta mora vsebovati ta podatek).
Ocena višine ki jo da že sam GPS je pa malo bolj tricky zadeva. Namreč napaka je tam precej večja, pa še en satelit več rabiš (se pravi 4 teoretično po multilateraciji + 1 da izločiš neveljavne položaje), da dobiš 3D fix.

Najverjetneje bi šlo z GPS-jam? Ker je GPS sprejemnik že za 12.000 SIT bi se ga splačalo kupiti seveda če bi se dalo meriti.
GPS je uporaben za navigacijo in logiranje poti, vendar je seveda brez dobrega programja neuporaben.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

AndrejS ::

GPS za merjene višine je zelo neuporaben. Moti se za par sto metrov, kar je pa preveč za normalno uporabo.
Prvo povej kaj bi ti rad sploh počel s kartami / GPSom pa ti lahko potem svetujemo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je dobro vedeti pred nakupom GPS naprave? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5412114 (8804) AtaStrumf
»

Ruska GPS alternativa tik pred izidom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1108924 (8699) Poldi112
»

GPS navigacija na Nokia N95 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5517182 (12909) AtKo
»

GPS in slo. mapa

Oddelek: Programska oprema
82373 (2237) ToniT
»

Galileo: novo GPS omrežje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
103268 (3268) DOLF

Več podobnih tem