» »

Asrock dualsata2 ne zažene

Asrock dualsata2 ne zažene

dolfi ::

Danes sem dobil procesor in plato pa mi ne pokaže na zaslonu ničesar ko ga prižgem. Računalnik se zažene in po nekaj sekundah parkrat zapiska. Kaj bi blo narobe?

Asrock dual-sata2
a 64 3000+ venice
teamgroup bh-5 rami
ocz ddr-booster
XFX 6600gt agp
  • spremenil: dolfi ()

SavoS ::

Najprej preveri Ram, grafo in ddr booster, če so dobro vloženi, pol pa odstrani ddr booster in brez njega probaj če se zažene.... mora da dela...
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

dolfi ::

Sem dal grafično iz drugega računalnika notr isto 6600gt sam da je na pci-e , pa sistem dela brezhibno.
Ka je to narobe da agp ne zažene????;((

SavoS ::

hmm načeloma nebi smelo bit nič narobe z osnovno ploščo, lahko, da ni bila kartica dobro v AGP slotu, lahko pa da si pozabil vklopit dodatno napajanje za grafo.... hmm ugibam... zdaj če je plošča nova jo nesi nazaj, če je rabljena, kontaktiraj prejšnjega lastnika in povprašaj zakaj ne dela.....
Malo pa se še poigraj v nastavitvah v bios-u, samo se ne spomnem, da bi lahko čisto izklopipl AGP port, ta plošča niti nima kakšnega jumperja, da bi z njim lahko prestavljal, ali imaš AGP grafo, ali PCI-E grafo... kar mu zapopaš not naj bi delalo.... poizkusi še enkrat .... aja za hec probaj sedaj še zraven dat not grafo na AGP in zadeva, vsaj kolker sem jaz teste gledal, bi naj delovala brezhibno z obema grafičnima karticama naenkrat.....

P.S. da se razumemo, da boš ja ugasnil računalnik prej, da boš grafo not dal, ali pa kaj drugeda počel na plošči!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

AndrewSmith ::

Jst sem mel nekaj cajta xfx6600gt
od frenda v kompu,pa je delalo
odlicno
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

dolfi ::

Sprobal vse, pol me je pa razpizdlo pa sem šel frendu pa grafo zraven neso. Dam grafo v komp. pojavi se isto kot pri men. Vsaj po mojih predvidevanjih je grafa crknala.;(( ;((

tomcstein ::

A ima frend tudi asrockovo plato?

Ker imam isti model plate in se mi ne zboota, če imam v njej AGP grafično (probal z večimi). Vse grafične normalno delujejo v drugih računalnikih. Tako da mal sumim, da je plata hin oz. da ima asrock dualsata2 probleme s podpiranje agp grafičnih.
Zdej bo treba it pa po eno pci-e grafično... stroški, stroški :(

SavoS ::

Ja resnično bi se znalo zgoditi, da imajo mogoče novejše plošče probleme z AGP grafiko...... samo ne vidim nobenega razloga za to....
Sam uporabljam isto osnovno ploščo z AGP RADEON 9800 PRO GRAFIKO od prvega trenutka dalje in zadeva deluje brez problemov..... res, da sem že prvi dan flashal bios z OCWB1 samo tudi do tistega trenutka je zadeva delala, včasih zna ta plošča imeti težave z hladnim zagonom, zatorej pritisni gumb za vklop na škatli od pc-ja da se ugasne, počakaj 5 sekund in potem zopet pritisni gumb za vklop... mora da pali....;)
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

tomcstein ::

Ne dela in ne dela. Plata je verjetno pokvarjena, jo nesem v torek nazaj.

Zdej sem probu dat eno plastaro grafično gor (še na PCI režo), samo zato, da bi vidu, če je res AGP kriv, pa se enako ne zboota. Tak da, ne vem več, kaj bi še lahko bilo.

Dr Evil ::

Probaj z drugim napajalcem.

tomcstein ::

Tudi sam sem najprej pomislil na napajalec. Sicer bi reku, da je enermaxov 430 watnik dovolj zmogljiv za ganjanje česarkoli, ampak, nikoli se ne ve. Sem prklopu z drugim napajalnikom, pa ni bilo razlike. Plata gre jutr nazaj.

Dr Evil ::

Pa si priklopil dodaten napajalni kabel?(tisti kvadratni)

bmen ::

dr. Evil - ne rabiš priklaplat dela (pri meni z ali brez tistih 4 pinov)
... B ...

tomcstein ::

Ne vem, če je treba ali ne, ampak sem prikopil.

Mogoče pa nebi smel?
Probat pa ne morem več, sem že odmontiru hladilnik pa proc dol vzel, se mi ne da še enkrat sestavljat. Sam, sej ne verjamem, da ne bi smel prilopit 4 pinskega.

Dr Evil ::

Tisti kabel moraš priklopit.

Poldy ::

Kja pa če je tisti "ram booster" naredil kakšno škodo? Baje je zelo nekompatibilen - klik?

Fury ::

Z 939dual ne bi smel bit problemov. Dost folka ma boosterja v tej plosci...

tomcstein ::

No, za vse, ki vas zanima: kriva je bila plata. Sem jo kupil v drugi trgovini in zdej vse dela ko šus.

Bu, elektronika.si ;( in bravo funtech.si :P

dolfi ::

Men je ta plata skurla grafično na agp vodilu, na pci-e je delala pa čist ok. Z ddr boosterjem pa ni bilo težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolfi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tudi Radeon HD 2600 Pro za AGP

Oddelek: Novice / Grafične kartice
244668 (3286) wooted
»

Asrock 939 dual (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
72938843 (19402) igor0203
»

DFI nF3 za s939 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1157248 (5381) PrimozR
»

Ali bo padla cena GeForce 6800ULTRA ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635036 (3415) jest10
»

Katero s939 plato na AGP

Oddelek: Kaj kupiti
341701 (1303) Moonman

Več podobnih tem