» »

Povezava super računalnika z starčkom

Povezava super računalnika z starčkom

Dalmatinc ::

Fora je da povsej verjetnosti dobim v prihodnjih dneh 486 staro, na kateri bodo win 95. Pa me zanima kako povezat moj računalnik C2 950 + mx + 256.... pa da se pol uspostavi INTERNET. Moj comp je 24 ur priključen na ADSL. Aja pa na mojmu compu so Win XP. Kako potem to operacijo izvest. A rabim kak program, kje doit. Uglavnem pa zanima me če se da mrežo uspostavit tud če je v 486 ena mrežna X name kartica na ISA, pa v mojmu ena na PCI tud kr neki, nista isti. No kako to uspostavit pa da INTERNET dela na 486.

Najleša hvala za pomoč, upam kak podrobnejši opis, ajde thanx :8)

Dalmatinc ::

Mene najbolj bega win 95 --------- v ------------- XP

Pa sploh kako ker se mi ne sanja !>:D

Dalmatinc ::

Sem mal bral stare teme. Jst nočem huba al pa routerja sam mrežni8sak pc eno) kabl pa kako bi internet uspostavil

ajde

ToniT ::

Na XP-jih rabiš dve kartici. Najperj usposobiš eno za delo z ADSL - opisano tukaj.

Drugi del odgovora tukaj.

Proizvajalec mrežne kartice v bistvu ni pomemben - zadeva deluje če imata obe kartici pravilno nastavljen protokol in ne pozabi: rabiš crossover kabel za UTP (če pa boš uporabil koax, je itak vseeno)

Dalmatinc ::

Hmm. JSt ADSL mam že prkloplen na XP dela.
Dej please še mal bl podrobno piš kaj morm točn narest. Pa kakšen je ker kabl. Please o tm sem full ne poučen>:D

JXS ::

vse kar rabs je winproxy, stran in navodila so v slovenščini.

Dalmatinc ::

Ne bi jst dal 50k za progam če maj baje že XP nek sharing za Internet; dejte fantje mi kej povedat please no....
>:D

Dalmatinc ::

HELP PLEASE

Dalmatinc ::

sEJ KO DOBIM MAŠINE BOM ŠE MAL ZATEŽU K BOM TOČNE PROBLEME SPOROČU ajde:\

Tomi ::

Snami si raje Wi ngate, daj v ADSL mašino še eno mrežno, potem pa na serverju nastavi Wingate Server, na drugem pa client.. In mora delati.
metrodusa.blogspot.com

matter ::

NENEN samo ne telih wingate pa ostalih sranj. JEst mam winxp v mreži z win me pa tut grem z obema na net (za quak - dual isdn). Pa mi je z wingate ping nabijalo na 500 tak da ne tega sranja gor dajat (ni izključeno da sem mel jaz kaj narobe naštelan). V winXP maš "setup a home or small office network, pa na koncu daj da ti disketo nardi. Ne morm pa trdit da bo delal s 95 ampak probej.

Dalmatinc ::

Eh sej na 200MMX k ga bom zdej dobu bom lahko dal ME pa bo ziher delal

Hvala


Aja, je pametno nardid mrežo z coax cablom.tko da mam najmanjše stroške.

matter ::

lahk ja, samo stroški ne bodo manjši, terminatorji majo kr navito ceno :(
kupi utp cross, da ma zamenane parice, tko mam jst pa dela čist uredu.

Dalmatinc ::

men 400 SIT za terminator ni velik

probal bom dobit dve rableni PCI mrežni kartici po 1500 pa 3 metre kabla pa tiste člene. pa me ne bo čez 5k pršlo

Tomi ::

Ne bodi tako skop, in si raje umisli UTP mrežo, ker je bolj stabilna. Jaz sem imel doma takšno povezavo s kolegom, ki je imel kabel, in moram reči, da se je odlično odnesla.
Sicer je malo dražja, ampak se splača..
metrodusa.blogspot.com

Dalmatinc ::

Jst hočem čim cenej prid skoz :D

Tomi ::

Mrežna: 2900 sit*2
UTP kabel: 65sit/m*3
zaključek: 130 sit*2-->
6190 sit

Daš pač 1000-2000 sit več, da imaš boljšo mrežo..

metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

nsignific ::

kokr men matematka gre je koax s terminatorji drazji od utpja crossover, za katerga sm zadnc dau 600SIT za 2 metra.

3LeR. ::

joj kok črk za simpl problem! :)
sestavine:
-3 mrežne(2 na mašini k je 24/7 na DSL ju in ena v 486 ki )
-kabl

potek!
-zadegaj 2 mrežni v mašino z xp in jih poštimi de dela
- pejt v Start>All programs>Control panel>Network connections
-tam boš mel lepo našteti obe mrežni(ena ki je na netu in ena ki ne dela še nič). Označi obe in daj Bridge connections!
-povež kable :)
-restataj tastaro mašino!
-Uživaj!

Simpl k paSul!
glede cene: Tole je najcenej varjanta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 3LeR. ()

Yurko ::

Nope, če boš dal bridge connections, ti bo lahko vas mulc dostopal do obeh PCjev.
Rešitev je pa glih tko ajnfah: za mrežno, ki je povezana na net enejblaš ICS (internet connection sharing), winsi ti bojo avtomatsko dal ip te mašine na drugi mrežni (tisti ki je povezana z 486ko) na 192.168.0.1 , na 486 pa v networkingu klikni na automaticly find IP (oz. nekej podobnega).

Mam jako podobno reč doma in dela kot urca. Xpji majo tut en soft firewal (uklopi ga na mrežni ki je povezana na net), ampak ta firewall je bolj en Blažev žegen.

LP, Yurko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

skupna raba omrežne povezave

Oddelek: Operacijski sistemi
61574 (1461) ali3n
»

koliko mreznih v 1 racunalo

Oddelek: Pomoč in nasveti
201576 (1243) CaqKa
»

Mrežni razdelilec

Oddelek: Kaj kupiti
214009 (3792) Tomi
»

LAN v Sloveniji ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
814819 (4014) PaJo
»

mrežna-problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
381608 (1336) Jinxy

Več podobnih tem